Svenska Orienteringsförbundet

25mannakorten - H35

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Martin Ivarsson OK Skogshjortarna 00:27:01 15,10
2 Anders Höije Göteborg-Majorna OK 00:27:35 16,96
3 Martin Hogedal Vänersborgs SK 00:28:09 18,82
5 Per Lenander Växjö OK 00:29:08 22,04
6 Henrik Sjögren Haninge SOK 00:29:38 23,67
7 Jonas Byström Skogslöparna 00:29:44 24,00
8 Andréas Thern OK Skogshjortarna 00:29:52 24,44
9 Max Karle OK Skogshjortarna 00:30:22 26,08
11 Matthieu Puech IFK Göteborg 00:30:23 26,13
12 Anders Olsson OK Tranan 00:30:32 26,62
13 Anders Oksvold OK Kåre 00:30:35 26,79
14 Joakim Almtorp Långhundra IF 00:31:11 28,75
15 Ove Oksvold Centrum OK 00:31:45 30,61
16 Johan Rydberg Umeå OK 00:32:11 32,03
17 Jonas Eriksson Länna IF 00:32:12 32,08
18 Alexander Trempoltsev Hellas Orientering 00:32:30 33,07
19 Fredrik Persson Halmstad OK 00:33:30 36,34
20 Samuel Svensson Centrum OK 00:33:43 37,05
21 Niclas Sjögren Haninge SOK 00:34:04 38,20
22 Marcus Josefsson OK Vivill 00:34:21 39,13
24 Jonas Hallman Attunda OK 00:34:56 41,04
26 Mats Sandin Haninge SOK 00:35:01 41,31
27 Peter Wirenstedt Ronneby OK 00:35:34 43,11
28 Martin Andersson Markbygdens OK 00:36:58 47,70
29 Anders Sjööarv OK Nackhe 00:37:59 51,03
30 Anders Lindgren Långhundra IF 00:38:16 51,96
31 Stefan Nordström OK Älvsjö-Örby 00:38:20 52,18
32 Markus Henriksson Linköpings OK 00:38:59 54,30
33 Daniel Persson Ronneby OK 00:39:09 54,85
34 Johan Gustafson Lunds OK 00:40:23 58,89
35 Lars Thorén Ronneby OK 00:40:24 58,95
36 Henrik Hellborg Centrum OK 00:41:52 63,75
38 Eric Huijsers Hammarby IF OF 00:42:07 64,57
39 Martin Jönsson Skåneslättens OL 00:42:42 66,48
40 Henrik Andersson Hässleholms OK 00:42:50 66,92
41 Mikael Hall OK Bävern 00:43:05 67,74
42 Karl-Anton Karlsson Ulricehamns OK 00:44:11 71,34
43 Håkan B Samor Lerums SOK 00:44:52 73,58
44 Gustav Bäcklund Ronneby OK 00:46:46 79,80
45 Erik Persson Härlövs IF 00:48:35 85,75
46 Janis Brokers Umeå OK 00:52:31 98,64
47 Stefan Magnusson Lunds OK 00:52:54 99,90
48 Mark Ubbink Sävedalens AIK 00:53:09 100,71
50 Jesper Nilsson Andrarums IF 01:01:31 128,12
51 Fredrik Nilsson Andrarums IF 01:04:07 136,64

Annonser

OOCup 2022