Svenska Orienteringsförbundet

25mannakorten - H50

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Håkan Eriksson Malungs OK Skogsmårdarna 00:22:21 21,44
2 Lars Palmqvist Järfälla OK 00:23:14 24,68
3 Stefan Tellsén OK Roxen 00:23:21 25,10
4 Håkan Svensson Bredaryds SOK 00:23:22 25,16
6 Björn Öberg Ryda SK 00:23:41 26,32
7 Roine Pettersson IFK Göteborg 00:24:02 27,60
8 Lars Karlsson Valbo AIF 00:24:28 29,19
10 Rikard Imark Tullinge SK 00:24:55 30,84
11 Stefan Lund OK Linné 00:25:29 32,91
12 Jan-Olof Bogren Sundbybergs IK 00:25:40 33,59
14 Mats Nylund Bredaryds SOK 00:25:43 33,77
15 Håkan Schmidt Trollhättans SOK 00:25:53 34,38
16 Lars Holmberg IF Hagen 00:26:24 36,27
17 Kalle Persson OK Österåker 00:26:30 36,64
17 Johan Östberg Stora Tuna OK 00:26:30 36,64
19 Bengt Haglund Leksands OK 00:26:35 36,94
20 Sten Leandersson OK Tyr 00:26:45 37,55
21 Magnus Karlsson OK Landehof 00:26:57 38,29
23 Magnus Rajan IFK Lidingö SOK 00:27:00 38,47
24 Magnus Abrahamsson Halmstad OK 00:27:03 38,65
26 Joachim Friberg Istrums SK 00:27:19 39,63
27 Thomas Calleberg Snättringe SK 00:27:22 39,81
28 Kennet Horvath Halmstad OK 00:27:34 40,54
29 Magnus Blennow Falköpings AIK OK 00:27:35 40,60
30 Stefan Aroneng Hestra IF 00:27:42 41,03
31 Jonas Hagström Falköpings AIK OK 00:27:46 41,28
32 Per Franzén OK Södertörn 00:27:48 41,40
33 Peo Svensk Stora Tuna OK 00:27:50 41,52
34 Per-Arne Wahlgren Sjövalla FK 00:27:51 41,58
35 Per Winther Västerbergslagens OL 00:27:55 41,83
36 Per Sander Göteborg-Majorna OK 00:27:56 41,89
37 John E Eriksson Växjö OK 00:28:12 42,86
38 Janne Mattsson Trollhättans SOK 00:28:14 42,98
39 Thomas Hollowell OK Tyr 00:28:18 43,23
40 Andres Laas OK Skogshjortarna 00:28:19 43,29
41 Lars Svantesson Hjärnarps OL 00:28:21 43,41
42 Lars Greilert Haninge SOK 00:28:22 43,47
43 Per Edenhamn Länna IF 00:28:31 44,02
44 Per Carlsson Nyköpings OK 00:28:34 44,21
44 Per Eriksson Västerbergslagens OL 00:28:34 44,21
46 Mats Sigalit Gotlands Bro OK 00:28:37 44,39
47 Ronny Nordgren Sundbybergs IK 00:28:42 44,69
47 Bengt Norrman Trollhättans SOK 00:28:42 44,69
50 Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 00:28:50 45,18
51 Stefan Svensson Bredaryds SOK 00:28:52 45,30
52 Jens Lindström Tibro OK 00:28:54 45,43
53 Per Sundström Västerås SOK 00:28:58 45,67
53 Sven Wigertz Långhundra IF 00:28:58 45,67
55 Peter Hambäck Långhundra IF 00:29:00 45,79
56 Lasse Karlsson-Lod Istrums SK 00:29:02 45,91
57 Ulf Nilsson Gotlands Bro OK 00:29:04 46,04
58 Göran Månsson OK Dacke 00:29:15 46,71
59 Jan Asketun OK Roxen 00:29:27 47,44
61 Anders Mannelqvist OK Nolaskogsarna 00:29:39 48,17
64 Robert Hallberg IK Uven 00:29:46 48,60
65 Christer Borg Göteborg-Majorna OK 00:29:47 48,66
67 Kenneth Hermansson Sigtuna OK 00:30:00 49,45
67 Tommy Bäck OK Kullingshof 00:30:00 49,45
69 Janne Nilsson Centrum OK 00:30:03 49,64
70 Maths Carlsson Tolered-Utby Ol-klubb 00:30:09 50,00
72 Tony Gustavsen Istrums SK 00:30:44 52,14
73 Göran Hellgren OK Södertörn 00:30:53 52,69
74 Per Flakberg IFK Göteborg 00:31:01 53,18
75 Mattias Berglund Bromma-Vällingby SOK 00:31:02 53,24
76 Peter Lillen Nilsson OK Tranan 00:31:06 53,48
77 Rolf E Johansson Västerviks OK 00:31:17 54,15
78 Bo Lauri Snättringe SK 00:31:18 54,21
79 Krister Rosjö Jönköpings OK 00:31:20 54,34
80 Magnus Backlund Säterbygdens OK 00:31:29 54,89
81 Hans Olsén Sundbybergs IK 00:31:32 55,07
82 Staffan Zilling OK Södertörn 00:31:35 55,25
83 Nils Eklöw OK Södertörn 00:31:48 56,05
85 Anders Bengtsson Sundbybergs IK 00:31:56 56,53
86 Claes Ekberg Lidköpings VSK 00:32:05 57,08
87 Björn Lönne Skarpnäcks OL 00:32:10 57,39
88 Roger Krohn Fältjägarnas IF 00:32:24 58,24
89 Thomas Attfors Sävedalens AIK 00:32:29 58,55
90 Martin Mandinger Trollhättans SOK 00:32:36 58,98
91 Anders S Nyberg Säterbygdens OK 00:32:56 60,20
92 Lars Hallabro Hässleholms OK 00:33:01 60,50
93 Ingvar Ivarsson OK Kullingshof 00:33:03 60,62
94 Magnus Ohlsson Sjövalla FK 00:33:05 60,75
95 Ulf Almehed Frölunda OL 00:33:11 61,11
97 Kjell Einarsson OK Skogshjortarna 00:33:27 62,09
98 Thomas Jansson Länna IF 00:33:29 62,21
99 Egon Gustavsson OK Bävern 00:33:31 62,33
100 Anders Jonsson IK Vikings OK 00:34:09 64,65
101 Anders Levin Svaide Roma SOK 00:34:11 64,77
102 Christer Johansson OK Ravinen 00:34:35 66,24
103 Peter Brämerson Tibro OK 00:34:37 66,36
104 Bo Söderqvist IK Hakarpspojkarna 00:34:46 66,91
105 Anders Mattsson OK Kullingshof 00:34:55 67,46
106 Mats Lundquist Östersunds OK 00:34:57 67,58
107 Ulf Hamrefors Västerås SOK 00:34:58 67,64
108 Hans Malmberg Waxholms OK 00:35:13 68,56
109 Torbjörn Salomonson Vänersborgs SK 00:35:50 70,82
110 Thomas Arvidsson Säterbygdens OK 00:36:04 71,67
111 Björn Svensson OK Djerf 00:36:06 71,79
112 Jörgen Hector Snättringe SK 00:36:16 72,40
113 Magnus Thor OK Bävern 00:36:48 74,36
114 Stefan Hornebrant Trollhättans SOK 00:36:52 74,60
116 Per Hansson Härnösands OK 00:38:18 79,85
117 Martin Thunberg OK Alehof 00:38:20 79,97
118 Johan Karlsson Norbergs OK 00:38:46 81,56
119 Leif Hagman IK Uven 00:39:28 84,12
120 Mats Dahlrot IK Uven 00:39:43 85,04
121 Phil Mullins Sjövalla FK 00:39:44 85,10
122 Robert Östlund Säterbygdens OK 00:41:59 93,34
123 Christer Lagerhäll Rehns BK 00:42:13 94,19
124 Patrick Djerf Lerums SOK 00:44:28 102,43
125 Remo Wüst OK Kullingshof 00:44:47 103,59
126 Pär Stenberg OK Skogshjortarna 00:45:27 106,03
127 Sven Lundgren Växjö OK 00:45:52 107,56
128 Anders Pettersson Västerviks OK 00:47:06 112,07
128 Hans Lindgren OK Skogshjortarna 00:47:06 112,07
130 Hans Voksepp OK Skogshjortarna 00:47:29 113,48
131 Jan Gradin Andrarums IF 00:48:34 117,44
132 Håkan Svahn OK Ravinen 00:49:33 121,04
133 Mats Englund Svaide Roma SOK 00:52:06 130,38
134 Peter Hammersberg Frölunda OL 00:52:10 130,63
135 Lars Gustafsson OK Kåre 00:52:50 133,07
137 Lars-Olof Lundquist Nybro OK 00:54:14 138,19
138 Magnus Nilsson Härlövs IF 00:54:25 138,87
139 Bengt Leijon Härlövs IF 01:34:39 286,20
140 Johan Markstedt OK Södertörn 02:22:50 313,00
Håkan Dahlbäck OK Österåker
Hans-Olof Persson OK Alehof
Per Källvik Åmåls OK

Annonser

OOCup 2022