Svenska Orienteringsförbundet

25mannakorten - H60

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Anders Lillstrand Södertälje-Nykvarn OF 00:22:19 40,15
2 Arne Back OK Södertörn 00:23:57 46,55
3 Clas Fries Umeå OK 00:24:46 49,76
4 Krister Strand OK Landehof 00:24:59 50,61
5 Olle Rönnols Säterbygdens OK 00:25:46 53,68
6 Stefan Myrefelt Skarpnäcks OL 00:25:48 53,81
7 Mikael Bodén Markbygdens OK 00:26:24 56,16
8 Anders Fries Umeå OK 00:26:35 56,88
9 Henrik Undeland IFK Göteborg 00:26:56 58,26
10 Roland Warenius Avesta OK 00:27:08 59,04
11 Inge Josefsson Stångenäs AIS 00:27:26 60,22
12 Lennart Hålsjö OK Skogshjortarna 00:27:34 60,74
13 Anders Öberg IFK Mora OK 00:27:38 61,00
14 Mikael Stern Järla Orientering 00:27:58 62,31
15 Christer Folkesson Eksjö SOK 00:28:00 62,44
16 Anders Åberg Tjällmo-Godegårds OK 00:28:08 62,96
17 Ulf Henriksson Korsnäs IF OK 00:28:32 64,53
18 Björn-Olof Valdemarsson OK Nackhe 00:28:40 65,06
19 Ingemar Persson Gamleby OK 00:28:41 65,12
19 Sven Bergström Trolin Forsa OK 00:28:41 65,12
21 Karl Mollén OK Denseln 00:29:00 66,36
22 Tommy Westerberg IF Hagen 00:29:16 67,41
23 Mats Sandewall Umeå OK 00:29:19 67,61
24 Mikael Tarandi IFK Lidingö SOK 00:29:28 68,20
25 Anders Hallmén Attunda OK 00:29:53 69,83
26 Lars Eklund Forsa OK 00:29:59 70,22
27 Ingvar Andersson OK Amne 00:30:21 71,66
28 Per Öhlund Gustavsbergs OK 00:30:33 72,45
29 Leif Strandberg Skogslöparna 00:30:59 74,15
30 Kjell Jansson Långhundra IF 00:31:03 74,41
31 Lars-Erik Spaak Eksjö SOK 00:31:04 74,47
32 Jan Carlsson IFK Göteborg 00:31:27 75,98
34 Alf Larsson HJS-Vansbro OK 00:32:21 79,51
35 Torbjörn Bergman Snättringe SK 00:32:25 79,77
36 Sven Hedman Attunda OK 00:32:34 80,36
37 Rolf Mührer Svaide Roma SOK 00:33:01 82,12
38 Lars-Peter Johnson Selånger SOK 00:33:14 82,97
39 Bengt-Göran Månsson OK Pan-Kristianstad 00:33:19 83,30
40 Göran Andersson Attunda OK 00:33:29 83,95
41 Mats Hemström Gävle OK 00:34:02 86,11
42 Stefan Gunnarsson Kristinehamns OK 00:34:07 86,44
43 Per Wennerberg OK Klyftamo 00:34:15 86,96
44 Staffan Törnros Tumba-Mälarhöjden OK 00:34:23 87,48
45 Claes Hammarling Länna IF 00:34:28 87,81
46 Reinhold Lennebo IF Thor 00:34:30 87,94
47 Per Lindskog Gotlands Bro OK 00:34:32 88,07
48 Sture Larsson Länna IF 00:34:58 89,77
49 Örjan Svahn IFK Mora OK 00:35:07 90,36
50 Tommy Öst Ljusdals OK 00:35:14 90,82
51 Gerhard Lilliestierna OK Roslagen 00:35:23 91,41
53 Bengt Aspvall Ronneby OK 00:35:47 92,98
54 Conny Sahlin Vänersborgs SK 00:35:49 93,11
55 Lennart Lundquist OK Nalle 00:36:00 93,83
56 Gunnar Bejbom Uddevalla OK 00:36:06 94,22
57 Reine Spetz Stenungsunds OK 00:36:10 94,48
57 Lennart Jakobsson Tibro OK 00:36:10 94,48
59 Lennart Smedenmark Ronneby OK 00:36:11 94,55
60 Hans Andersson Strinning Attunda OK 00:36:35 96,11
61 Johnny Fransson Ärla IF 00:38:02 101,80
62 Anders Gunnarsson Surahammars SOK 00:39:03 105,79
63 Mats Larsson Skogslöparna 00:39:22 107,03
64 Matts Björke Söders-Tyresö 00:39:39 108,14
65 Anders Persson OK Vilse 87 00:39:47 108,67
66 Christer Nordström OK Älvsjö-Örby 00:40:02 109,65
67 Lennart Vamling Frölunda OL 00:40:13 110,37
68 Thomas Larsson Lugnviks IF 00:41:28 115,27
69 Leif Åkerblom Stora Tuna OK 00:41:47 116,51
71 Ove Eriksson Nyköpings OK 00:42:28 119,19
72 Håkan Eriksson Umeå OK 00:43:02 121,42
73 Kjell Ehrencrona IFK Göteborg 00:43:25 122,92
75 Johnny Gustafsson Gamleby OK 00:47:08 137,50
76 Ingemar Carlsson Sävedalens AIK 00:47:55 140,58
77 Arne Alfredsson Uddevalla OK 00:49:55 148,42
78 Kurt Maxé Sundbybergs IK 00:51:23 154,18
Tommy Hautop OK Pan-Kristianstad
Bo Magnusson Visborgs OK
Hans Andersson Västerbergslagens OL

Annonser

OOCup 2022