Svenska Orienteringsförbundet

25mannakorten - H65

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Hans-Ove Eriksson Nyköpings OK 00:24:09 52,17
2 Christer Sandh OK Roxen 00:24:25 53,13
3 Bo Sundqvist Ockelbo OK 00:24:53 54,80
4 Mats Karlsson Stenungsunds OK 00:25:36 57,37
5 Anders Gärderud IFK Lidingö SOK 00:28:18 67,05
6 Göran Larsson Sala OK 00:28:25 67,47
7 Jörgen Nilsson Ronneby OK 00:28:27 67,59
8 Hasse Åberg Valbo AIF 00:28:31 67,83
9 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 00:29:01 69,62
10 Paul Norén OK Södertörn 00:29:09 70,10
11 Ulf Kjellin OK Hedströmmen 00:29:10 70,16
12 Jonas Larsson OK Kullingshof 00:30:23 74,52
13 Urban Boström Solna OK 00:30:34 75,18
14 Leif Nordin Attunda OK 00:30:38 75,41
15 Arne Johansson OK Ravinen 00:30:47 75,95
16 Sven-Erik Johansson OK Skogsstjärnan 00:30:54 76,37
17 Bengt Stenerhag Västerbergslagens OL 00:31:00 76,73
18 Sören Svensson Sjövalla FK 00:31:25 78,22
19 Claes Nideborn Stora Tuna OK 00:31:35 78,82
19 Per-Erik Carlenius Katrineholms OK 00:31:35 78,82
21 Kjell Eriksson OK Djerf 00:31:43 79,30
22 Kjell Johansson Ankarsrums OK 00:32:07 80,73
23 Anders Nilsson Gotlands Bro OK 00:32:18 81,39
24 Karl Evert Svensson IF Hagen 00:32:34 82,35
25 Ebbe Adolfsson Sundbybergs IK 00:32:54 83,54
26 Sven-Inge Nylund Järfälla OK 00:33:01 83,96
27 Anders Stenback Bromma-Vällingby SOK 00:33:02 84,02
28 Bo Turesson OK Bävern 00:33:10 84,50
29 Ingvar Svensson Bjursås OK 00:33:33 85,87
30 Olle Arman Nyköpings OK 00:34:00 87,48
31 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 00:35:12 91,79
33 Lennart Andersson Göteborgs SK 00:36:00 94,65
34 Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 00:36:14 95,49
35 Anders Claesson IFK Mora OK 00:36:23 96,03
36 Torbjörn Hellquist Tullinge SK 00:36:32 96,57
37 Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK 00:37:57 101,64
38 Kent R Nilsson Andrarums IF 00:38:30 103,62
39 Bertil Nordin Skogslöparna 00:38:32 103,74
40 Roland Salomonsson Härnösands OK 00:39:03 105,59
41 Jon Flordal Ljusdals OK 00:39:27 107,02
42 Stefan Erlandsson Garda OK 00:39:31 107,26
43 Kjell Holmberg OK Södertörn 00:39:39 107,74
44 Sten Åke Vedin Selånger SOK 00:39:58 108,87
45 Tommy Höglund Långhundra IF 00:40:08 109,47
46 Hans-Gunnar Karmstig Ankarsrums OK 00:40:42 111,50
47 Lars Lång Vimmerby OK 00:41:28 114,25
48 Johnny Karlsson Uddevalla OK 00:41:47 115,39
49 Sten Olsson OK Alehof 00:42:10 116,76
50 Ulf Skogtjärn OK Linné 00:42:48 119,03
51 Bo Winander Järfälla OK 00:43:16 120,70
52 Tommy Wåhlin OK Enen 00:43:55 123,03
53 Anders Hedin Motala AIF OL 00:46:45 133,19
54 Mats Klingvall Umeå OK 00:49:09 141,80
55 Sten Helmertz Frölunda OL 01:06:57 205,61

Annonser

OOCup 2022