Svenska Orienteringsförbundet

25mannakorten - H70

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Kalle Johansson OK Skogshjortarna 00:23:07 61,98
2 Alf Lindberg Köping-Kolsva OK 00:23:51 64,66
3 Leif Strandberg Gustavsbergs OK 00:24:39 67,58
4 Björn Linnersjö OK Orion 00:25:17 69,89
5 Roland Kusgård Södertälje-Nykvarn OF 00:25:52 72,02
6 Leif Nordlund Länna IF 00:25:57 72,33
7 Anders Sellgren Sigtuna OK 00:26:22 73,85
8 Leif Magnusson Skogsluffarnas OK 00:26:31 74,39
9 Leif Eriksson Heby AIF 00:28:08 80,30
10 Hans Persson OK Älgen 00:28:21 81,09
10 Roland Alsén OK Roxen 00:28:21 81,09
12 Per-Arne Johansson Vänersborgs SK 00:29:19 84,62
13 Rune Rådeström Snättringe SK 00:30:17 88,14
13 Leif Lindström Nybro OK 00:30:17 88,14
15 Göran Larbo Attunda OK 00:30:30 88,94
16 Rolf Skoglund Hellas Orientering 00:30:51 90,21
17 Torbjörn Tirén Hellas Orientering 00:30:52 90,27
18 Lennart Höije OK Ravinen 00:31:22 92,10
19 Bertil Holmgren Gävle OK 00:31:30 92,59
20 P-G Jansson Säterbygdens OK 00:31:56 94,17
21 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 00:32:26 95,99
22 Jan-Olof Wåhlberg IBM-Klubben 00:32:33 96,42
23 Runo Johansson Kristinehamns OK 00:32:36 96,60
24 Anders Axelsson Sävedalens AIK 00:33:15 98,97
25 Erik Kardell Njurunda OK 00:33:30 99,89
26 Conny Husén OK Roslagen 00:34:35 103,84
26 Lars Henriksson OK Älme 00:34:35 103,84
28 Sven-Olov Norlin Rimbo SOK 00:35:20 106,58
29 Åke Höglund Timrå SOK 00:35:26 106,94
30 Åke Borger Ankarsrums OK 00:36:48 111,93
31 Thord Rådberg OK Roslagen 00:37:08 113,15
32 Sören Eriksson Länna IF 00:37:13 113,45
33 Mats Törngren OK Linné 00:37:16 113,64
34 Kjell Tancred IBM-Klubben 00:38:12 117,04
35 Christer Sjöfors OK Älme 00:39:31 121,85
36 Bo Sundén Karlsbyhedens IK 00:39:38 122,28
37 Peter Dahlstedt OK Pan-Kristianstad 00:39:41 122,46
38 Ove Forsberg Turebergs IF 00:40:16 124,59
39 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 00:40:30 125,44
40 Anders Svensson Ankarsrums OK 00:40:32 125,56
41 Rolf Gabrielsson Falköpings AIK OK 00:41:00 127,27
42 Bertil Olofsson Andrarums IF 00:41:06 127,63
43 Bengt Börjesson OK Alehof 00:42:05 131,22
44 Bo Westling Häverödals SK 00:42:53 134,14
45 Ronny Hedlund OK Södertörn 00:42:57 134,38
46 Ingemar Johnsson OK Södertörn 00:45:43 144,48
47 Lars Öhman Fredrikshofs IF Skid & OK 00:46:06 145,88
48 Lars Nordin Solna OK 00:46:11 146,19
49 Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK 00:46:27 147,16
50 Leif Persson Ljusdals OK 00:46:49 148,50
51 Tommy Hallmén Vingåkers OK 00:46:52 148,68
52 Christer Ljungquist Lunds OK 00:57:13 186,46
Sverre Jonsson OK Ravinen

Annonser

OOCup 2022