Swedish Orienteering Federation

DM, medel, Göteborg - H21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Name Club Time Poäng
1 Johan Runesson Göteborg-Majorna OK 00:31:58 0.26
2 Marcus Millegård Halden SK 00:34:11 5.36
3 Eskil Kinneberg IFK Göteborg 00:34:25 5.89
4 Andreas Sølberg IFK Göteborg 00:34:58 7.16
4 Ola Martner Göteborg-Majorna OK 00:34:58 7.16
6 Max Peter Bejmer IFK Göteborg 00:35:21 8.04
7 Fredrik Edén IFK Göteborg 00:35:29 8.35
8 Jonas Pilblad IFK Göteborg 00:35:41 8.81
9 Viktor Runnby Göteborg-Majorna OK 00:36:04 9.69
10 Henrik Lundgren Sävedalens AIK 00:36:09 9.88
11 Vetle Ruud Bråten IFK Göteborg 00:36:23 10.42
12 Jonas Merz OK Tisaren 00:36:40 11.07
13 Erik Engstrand IFK Göteborg 00:37:24 12.76
14 Johan Lindberg IFK Mora OK 00:37:55 13.94
15 Daniel Wernersson Göteborg-Majorna OK 00:38:17 14.79
16 Christian Tingström Göteborg-Majorna OK 00:38:21 14.94
17 Petter Jönsson Göteborg-Majorna OK 00:38:33 15.40
18 Johan Strand Göteborg-Majorna OK 00:39:41 18.01
19 Anders Axenborg Göteborg-Majorna OK 00:40:05 18.93
20 Per-Anders Eggertsen IFK Göteborg 00:40:24 19.65
21 Niklas Gustafsson OK Tisaren 00:40:30 19.88
22 Remi Dubois IFK Göteborg 00:41:02 21.11
23 Henrik Laas IFK Göteborg 00:41:33 22.30
24 Egil Edvardsen Göteborg-Majorna OK 00:41:57 23.22
25 Måns Östman Göteborg-Majorna OK 00:42:54 25.40
26 Joakim Eliasson Göteborg-Majorna OK 00:42:58 25.56
27 Joakim Berglund Sävedalens AIK 00:43:01 25.67
28 Joakim Kaminsky Göteborg-Majorna OK 00:43:37 27.05
29 Rasmus Larsson OK Alehof 00:43:41 27.21
30 Christian Nielsen IFK Göteborg 00:43:52 27.63
31 Ken Peeters Göteborg-Majorna OK 00:43:59 27.90
32 Mattias Karlsson OK Alehof 00:44:44 29.62
33 Fredrik Weihard Sävedalens AIK 00:44:55 30.04
34 Anders Hedberg Göteborg-Majorna OK 00:45:37 31.65
35 Stefan Roos IFK Göteborg 00:45:50 32.15
36 Rikard Pentonen IFK Göteborg 00:46:10 32.92
37 Aaron Prince Sävedalens AIK 00:46:44 34.22
38 Jonas Lundgren Stora Tuna OK 00:47:08 35.14
39 Arvid Våg IFK Göteborg 00:47:27 35.87
40 Sven Granfors OK Landehof 00:47:31 36.02
41 Jonas Hemlin IK Uven 00:50:48 43.57
42 Ilya Belianka Sävedalens AIK 00:51:02 44.11
43 Anders Hederskog IFK Göteborg 00:52:42 47.94
44 Anton Hemlin IK Uven 00:53:24 49.55
45 Victor Axbom OK Landehof 00:56:29 56.64
46 Niklas Helmertz Frölunda OL 00:59:09 62.78
47 Per Genvad Göteborg-Majorna OK 01:15:33 100.49
Marcus Kempe Sävedalens AIK

Advertisements

Bagheera