Svenska Orienteringsförbundet

SM, Lång - Publiktävling - H45

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Stefan Svensson Gelius Snättringe Sportklubb 00:32:26 23,36
2 Per Mårtensson Orienteringklubben Ravinen 00:33:19 25,75
3 Johan Lundvall Täby Orienteringsklubb 00:33:21 25,84
4 Ola Hultin Orienteringsklubben Roslagen 00:33:36 26,52
5 Stefan Berg Orienteringklubben Ravinen 00:33:37 26,56
6 Anders Wisén Snättringe Sportklubb 00:34:22 28,59
7 Stephen Craig Orienteringklubben Ravinen 00:34:55 30,07
9 Jan Karlsson Söders Skid & Orienteringslag 00:36:28 34,26
10 Arne Jansson Orienteringsklubben Klemmingen 00:37:10 36,15
11 Johan Hofstedt Vallentuna-Össeby OL 00:37:29 37,01
12 Magnus Elwin IFK Enskede 00:37:46 37,77
13 Patrik Leickt Tullinge Sportklubb 00:38:14 39,03
14 Joakim Skantze Sundbybergs Idrottsklubb 00:38:43 40,34
15 Ingemar Stenbeck IFK Lidingös Skid o Orienterin 00:38:48 40,57
16 Mats Lundbäck Järfälla Orienteringsklubb 00:38:54 40,84
17 håkan jansson Nynäshamns Orienteringsklubb 00:39:09 41,51
18 Pelle Forsberg IFK Enskede 00:39:33 42,59
19 Anders L Olsson Gävle Orienteringsklubb 00:40:02 43,90
20 Eric Roller Järfälla Orienteringsklubb 00:40:23 44,84
21 Ola Bovallius Järfälla Orienteringsklubb 00:43:38 53,62
22 Mattias Skeppling Orienteringsklubben Södertörn 00:43:55 54,39
23 Jens Andersson Orienteringsklubben Roslagen 00:43:58 54,52
24 Erik Berggren Tullinge Sportklubb 00:44:18 55,42
25 Mats Gunnemyr Söders Skid & Orienteringslag 00:44:35 56,19
26 Thomas Babtist Bromma-Vällingby SOK 00:45:47 59,43
27 Christer Eriksson Orienteringsklubben Kolmården 00:46:42 61,91
28 Patrik Steen Orienteringsklubben Enen 00:47:44 64,70
29 Lars Segerman Skarpnäcks Orienteringslöpare 00:48:13 66,01
30 Fredrik Plumppu Bredareds Idrottsförening 00:48:14 66,05
31 Christer Arksand Vallentuna-Össeby OL 00:48:18 66,23
32 Tore Nallgård Västerås Skid O OK 00:50:50 73,08
33 Ola Jönsson Orienteringsklubben Vilse 87 00:54:15 82,31
34 Peter Fors Orienteringsklubben Grip 00:54:22 82,62
35 Per Lengquist Tullinge Sportklubb 00:56:55 89,51
36 Johan Lidmar Snättringe Sportklubb 01:00:17 98,61
37 Johan Balck Vallentuna-Össeby OL 01:03:18 106,76
38 Mats Karlsson Idrottsföreningen Hagen 01:21:20 155,48
Jonas K Johansson OK Skogsfalken

Annonser

Bagheera