Svenska Orienteringsförbundet

Ungdomsserien, regionfinal, syd - D12

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Elisabeth Larsson OK Södertörn 00:19:39 55,11
2 Tindra Jonsson Skarpnäcks OL 00:21:39 66,71
3 Kerstin Åberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:22:01 68,84
4 Lovisa Svensson Tullinge SK 00:22:14 70,10
5 Elsa Käll Tumba-Mälarhöjden OK 00:22:17 70,39
6 Tove Sjöberg Tullinge SK 00:22:22 70,87
7 Åsa Sundström Järla Orientering 00:23:00 74,54
8 Ida Österberg Gustavsbergs OK 00:23:01 74,64
9 Karolina Bergh Papasikas Skarpnäcks OL 00:23:10 75,51
10 Wilma Leickt Tullinge SK 00:23:18 76,28
11 Linn Olsson OK Södertörn 00:23:26 77,06
12 Emelie Lilja Tumba-Mälarhöjden OK 00:23:29 77,35
13 Alva Bladh Tullinge SK 00:24:15 81,79
14 Matilda Frisk Gustavsbergs OK 00:24:55 85,66
15 Ebba Kolmodin Tumba-Mälarhöjden OK 00:25:22 88,27
16 Ellinor Fredman OK Älvsjö-Örby 00:25:29 88,95
17 Tilda Mårtensson OK Ravinen 00:25:42 90,20
18 Ingrid André Tumba-Mälarhöjden OK 00:26:33 95,13
19 Lydia Hylander Tumba-Mälarhöjden OK 00:26:36 95,42
20 Ester Andersson OK Södertörn 00:27:12 98,90
21 Saga Andersson Tullinge SK 00:27:30 100,64
22 Vilma Ågren Tumba-Mälarhöjden OK 00:29:52 114,37
23 Måra Stegard Skarpnäcks OL 00:30:49 119,88
24 Philippa Biander Tumba-Mälarhöjden OK 00:31:22 123,07
25 Elin Wolgast Snättringe SK 00:31:50 125,78
26 Hanna Andersson Skogsluffarnas OK 00:32:10 127,71
27 Tove Karlsson Järla Orientering 00:32:22 128,87
28 Jennifer Ormö Snättringe SK 00:34:09 139,21
29 Martina Mäkelä Haninge SOK 00:37:04 156,13
30 Sofia Erséus Järla Orientering 00:39:02 167,54
31 Tove Svedell Skarpnäcks OL 00:40:08 173,92
32 Lisa Karlsson OK Älvsjö-Örby 00:40:11 174,21
33 Liv Herne OK Ravinen 00:40:18 174,88
34 Sanna Rinnbäck OK Ravinen 00:40:42 177,20
35 Amanda Granqvist OK Ravinen 00:41:04 179,33
1 Hilma Claesson Tumba-Mälarhöjden OK
Helena Bern Snättringe SK
Ida Nordlund OK Älvsjö-Örby

Annonser

Bagheera