Swedish Orienteering Federation

Ungdomsserien, regionfinal, syd - H12

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Name Club Time Poäng
1 Hampus Hatlen Tullinge SK 00:15:40 60.72
2 Olle Kallur OK Ravinen 00:16:29 67.70
3 Isak Gelius Snättringe SK 00:18:24 84.09
4 Oscar Aneland OK Ravinen 00:19:18 91.79
5 Elias Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK 00:19:46 95.78
6 Justus Arenander Skarpnäcks OL 00:19:51 96.49
7 Elis Forsberg Rundström IFK Enskede 00:20:19 100.48
8 Alvin Craig OK Ravinen 00:20:46 104.33
9 Viktor Sandelin Tumba-Mälarhöjden OK 00:21:48 113.17
10 Kim Örnberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:22:04 115.45
11 Eskil Costermans Järla Orientering 00:22:08 116.02
12 Ludvig Lange Tumba-Mälarhöjden OK 00:22:11 116.44
13 Hjalmar Sandberg OK Älvsjö-Örby 00:22:31 119.30
14 Henrik Svensson OK Ravinen 00:22:39 120.44
15 Johan Berg OK Ravinen 00:22:50 122.00
16 Wilhelm Bergman Tullinge SK 00:23:21 126.42
17 Karl Johan Alfredsson Hellas Orientering 00:23:28 127.42
18 Björn Renner OK Södertörn 00:23:53 130.98
19 Ludwig Berglind OK Södertörn 00:24:13 133.83
20 Filip Storell Haninge SOK 00:24:17 134.40
21 Max Österling OK Södertörn 00:24:24 135.40
22 Jacob Kennerhed Snättringe SK 00:26:03 149.51
23 Oskar Ekner Snättringe SK 00:26:25 152.65
24 Johan Fredholm Snättringe SK 00:26:44 155.35
24 Lukas Malmström Gustavsbergs OK 00:26:44 155.35
26 Mattis Sandén OK Södertörn 00:26:52 156.49
27 Jakob Tedhamre Snättringe SK 00:27:07 158.63
28 Teo Struck OK Ravinen 00:27:12 159.35
29 Viktor Zilling OK Södertörn 00:27:49 164.62
30 Victor Fredman OK Älvsjö-Örby 00:27:54 165.33
31 Olle Thimberg Söders-Tyresö 00:28:21 169.18
32 Joel Aggefors OK Ravinen 00:28:49 173.17
32 Lucas Chavda Söders-Tyresö 00:28:49 173.17
34 Lucas Alzén Gustavsbergs OK 00:29:03 175.17
35 Ludvig Ferdman Tullinge SK 00:30:21 186.28
36 Edvin Forsberg OK Ravinen 00:30:29 187.42
37 Olle Sandström OK Ravinen 00:30:35 188.28
38 Melker Gardby Tumba-Mälarhöjden OK 00:30:37 188.56
39 Malte Berggren OK Älvsjö-Örby 00:31:46 198.40
40 Samuel Hagblom OK Ravinen 00:31:50 198.97
41 Anton Sjödin Gustavsbergs OK 00:31:56 199.82
42 Harald Barck-Holst Snättringe SK 00:32:12 202.10
43 Leo Kajanus Tumba-Mälarhöjden OK 00:35:09 227.33
44 Viktor Söderberg Järla Orientering 00:35:19 228.76
45 Mathias Dryselius Skarpnäcks OL 00:37:51 250.42
46 Mattias Hedin Söders-Tyresö 00:38:08 252.84
47 Mikael Alm Tumba-Mälarhöjden OK 00:41:19 280.07
48 Andreas Andersson Skogsluffarnas OK 00:44:35 300.00
49 Rasmus Lindblom Gustavsbergs OK 00:46:44 300.00
50 Viktor Davidsson Söders-Tyresö 00:47:44 300.00
51 Albert Nord Snättringe SK 00:48:51 300.00
52 David Törnqvist Snättringe SK 00:52:37 300.00
53 Antoni Kowalik Snättringe SK 00:53:33 300.00
54 William Möller Skarpnäcks OL 01:06:04 300.00
Hugo Lindskog OK Ravinen
Terje Stormo Gustavsbergs OK
Ivo Clarhäll Söders-Tyresö
Fritiof Rusck OK Ravinen

Advertisements

Bagheera