Svenska Orienteringsförbundet

USM, sprint - H15

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Kristoffer Tengroth Sundbybergs IK 00:13:51 18,36
2 Erik Hannrup IF Thor 00:13:57 19,02
3 Daniel Bogren IF Hagen 00:14:01 19,46
4 Emil Auselius Bredaryds SOK 00:14:05 19,90
5 Erik Wigle Södertälje-Nykvarn OF 00:14:14 20,89
6 Isac Ericsson Växjö OK 00:14:15 21,00
7 Loke Östangård Gamleby OK 00:14:28 22,44
8 Simon Harden FK Boken 00:14:36 23,32
9 Gustav Runefors Växjö OK 00:14:42 23,98
10 Anders Björklund Trollhättans SOK 00:14:45 24,31
11 Felix Persson Haninge SOK 00:14:46 24,42
12 Hampus Brunander Attunda OK 00:14:47 24,53
13 Filip Rosjö Jönköpings OK 00:14:55 25,41
14 Axel Olsson OK Skogsstjärnan 00:14:56 25,52
15 Lukas Olm Kils OK 00:14:57 25,63
16 Oskar Nyman OK Tyr 00:14:59 25,85
17 Marcus Carlsson IF Hagen 00:15:07 26,74
18 Victor Hansson Jönköpings OK 00:15:10 27,07
19 Algot Najvik OK Pan-Kristianstad 00:15:17 27,84
20 Lukas Granstedt IK Hakarpspojkarna 00:15:19 28,06
21 William Lundstedt Mullsjö SOK 00:15:21 28,28
22 Fredrik Hamrefors Västerås SOK 00:15:38 30,15
23 Thorsten Svensson Finspångs SOK 00:15:48 31,26
24 Daniel Brandström OK Skogsstjärnan 00:15:50 31,48
25 Oscar Modig OK Pan-Kristianstad 00:15:52 31,70
26 Lukas Katvala OK Älgen 00:15:55 32,03
27 Rasmus Täck OK Hammaren 00:15:58 32,36
28 Emil Jonsell IF Thor 00:16:12 33,90
29 Gabriel Sturesson Lerums SOK 00:16:17 34,45
30 Samuel Axelsson OK Tyr 00:16:21 34,89
31 Eric Nystrand OK Klyftamo 00:16:24 35,23
32 Anton Gliveson Ronneby OK 00:16:25 35,34
33 Tim Johansson FK Friskus-Varberg 00:16:26 35,45
34 Johan Hjelmér Sjövalla FK 00:16:28 35,67
34 Noel Waldenfjord Järfälla OK 00:16:28 35,67
36 Mattias Kallhauge Snättringe SK 00:16:29 35,78
37 Viktor Berg Leksands OK 00:16:31 36,00
38 Johannes Ögren Korsnäs IF OK 00:16:41 37,10
39 Josef Wennblom Hagaby GOIF 00:16:45 37,54
40 Alexander Käll Tumba-Mälarhöjden OK 00:16:54 38,53
40 William Nilsson Nyköpings OK 00:16:54 38,53
42 Filip Möller OK Södertörn 00:16:55 38,64
43 Olle Svangren Gotlands Bro OK 00:16:56 38,75
44 Emil Hornliden Umedalens IF 00:16:57 38,86
45 Filip Johansson Trollhättans SOK 00:17:04 39,63
46 Eric Berlin Trollhättans SOK 00:17:09 40,19
47 Erik Eriksson OK Älgen 00:17:15 40,85
48 Axel Bergström OK Rodhen 00:17:16 40,96
49 Gustav Kvarnbrink Umedalens IF 00:17:17 41,07
49 Jonathan Uller Kils OK 00:17:17 41,07
51 Hugo Bäsén IF Thor 00:17:20 41,40
52 Jakob Ingström Bottnaryds IF 00:17:21 41,51
53 Axel Blom Frölunda OL 00:17:22 41,62
54 Viktor Wallin Korsnäs IF OK 00:17:25 41,95
55 Viggo Klasson OK Ravinen 00:17:38 43,38
56 Erik Kling Lindebygdens OK 00:17:39 43,49
57 Love Carlsson OK Orion 00:17:40 43,60
58 Simon Björklund Lindebygdens OK 00:17:43 43,93
59 Martin Lamm Frölunda OL 00:17:44 44,04
60 Sixten Törnqvist Västerås SOK 00:17:45 44,16
61 Ivar Lidström Lauri Snättringe SK 00:17:46 44,27
62 Hugo Håkansson IK Ymer 00:17:47 44,38
63 Matviy Khotyaintsev IF Thor 00:17:53 45,04
64 Daniel Hellberg Lunds OK 00:17:54 45,15
65 Rasmus Kihl Sundbybergs IK 00:17:55 45,26
66 Måns Eriksson Östersunds OK 00:18:06 46,47
67 Filip Elihn OK Linné 00:18:09 46,80
68 Gunnar Engström Linköpings OK 00:18:13 47,24
69 Martin Danielsson OK Kåre 00:18:20 48,01
70 Isak Eriksson Nyköpings OK 00:18:21 48,12
71 Andreas Johnson Sigtuna OK 00:18:27 48,79
72 Marcus Salomon-Sörensen Attunda OK 00:18:30 49,12
73 Fabian Lundell Hestra IF 00:18:32 49,34
74 Viktor Karlsson IK Trenne Ullared 00:18:38 50,00
75 Samuel Norén OK Enen 00:18:40 50,22
76 Karl Brahm Långhundra IF 00:18:54 51,76
77 Albin Andersson Segersta OK 00:19:09 53,42
78 John Granath Korsnäs IF OK 00:19:17 54,30
79 Jimmy Johansson Forsa OK 00:19:27 55,40
80 Nils Ottosson Gävle OK 00:19:37 56,50
81 Victor Bylund IF Thor 00:19:51 58,05
82 Erik Åberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:19:55 58,49
83 Oscar Karlsson Trollhättans SOK 00:20:01 59,15
84 Kalle Lundgren Tolered-Utby Ol-klubb 00:21:00 65,65
85 Oliver Vallerius Gamleby OK 00:21:04 66,09
86 Martin Skärlén Haninge SOK 00:21:20 67,86
87 Erik Kärrlander Umedalens IF 00:22:06 72,93
88 Emil Gustafsson Järfälla OK 00:22:12 73,59
89 Nils Babtist Bromma-Vällingby SOK 00:23:38 83,07
90 Benjamin Pauli Istrums SK 00:24:31 88,92
Ruben Bryngelsson Tullinge SK
Björn Johansson Sundsvalls OK
Edvin Johnsson Svaide Roma SOK
Zeb Palm HJS-Vansbro OK
Jonathan Jylltorp Linköpings OK
Emil Johansson Segersta OK

Annonser