Svenska Orienteringsförbundet

USM, lång - H16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Ludvig Ek Nyköpings OK 00:54:36 12,88
2 Emil Björnlinger IK Hakarpspojkarna 00:54:50 13,24
3 Jason Bransome OK Ravinen 00:54:58 13,45
4 Johan Herbert Täby OK 00:56:32 15,93
5 Gustav Jonsson OK Tor 00:56:51 16,43
6 Axel Granqvist OK Ravinen 00:57:03 16,74
7 Andreas Gustafsson IK Hakarpspojkarna 00:57:23 17,27
8 Hugo Lillieström OK Roxen 00:57:35 17,58
9 Johan Giberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:57:53 18,06
10 Erik Herne OK Ravinen 00:57:54 18,08
11 Felix Axelsson Markbygdens OK 00:58:32 19,08
12 Albin Andersson Tullinge SK 01:01:30 23,76
13 Filip Trofast Bredaryds SOK 01:02:05 24,68
14 Daniel Rönnqvist OK Linné 01:02:23 25,15
15 Olle Grywenz OK Linné 01:03:13 26,47
16 Oskar Forsberg Tullinge SK 01:03:26 26,81
17 Simon Dahlberg OK Nolaskogsarna 01:03:42 27,23
18 Oskar Edvardsson Järfälla OK 01:03:54 27,55
19 Hampus Nyström IF Hagen 01:06:55 32,31
20 Eskil Tryggö Trollhättans SOK 01:07:08 32,65
21 Carl Holmberg IF Hagen 01:07:36 33,38
22 Olle Sörqvist Markbygdens OK 01:07:44 33,59
23 Olle Hedman IF Hagen 01:08:03 34,09
24 William Ernlund OK Linné 01:09:22 36,17
25 Isak Hertin Västerviks OK 01:09:37 36,57
26 Gustav Frænell Sundsvalls OK 01:09:48 36,86
27 Albin Björnudd Vännäs OK 01:10:50 38,49
28 Jonas Andersson OK Roxen 01:11:37 39,72
29 Oscar Prytz GOIF Tjalve 01:12:32 41,17
30 Carl Carlsson Nyköpings OK 01:13:25 42,56
31 Emil Karlsson Hestra IF 01:14:03 43,56
32 Ruben Hylander Tumba-Mälarhöjden OK 01:14:07 43,67
33 Axel Forsman FK Herkules 01:15:03 45,14
34 Emil Pettersson OK Dacke 01:17:59 49,76
35 Andreas Jonsson OK Dacke 01:18:28 50,53
36 John Larsson Rånäs OK 01:19:30 52,16
37 Felix Lindell Öhman OK Måsen 01:19:40 52,42
38 Truls Lindholm Sundsvalls OK 01:22:03 56,18
39 Martin Granberg Piteå IF 01:22:05 56,23
40 Hugo Lindbärg OK Södertörn 01:22:17 56,55
41 Tobias Karlsson Snättringe SK 01:22:52 57,47
42 Oscar Johansson OK Dacke 01:23:26 58,36
43 Vidar Persson Täby OK 01:23:33 58,55
44 Albin Alsiö Falköpings AIK OK 01:25:22 61,41
45 Jonatan Wedberg-Kilnäs Sjövalla FK 01:26:09 62,65
46 Oskar Enges Attunda OK 01:27:31 64,80
47 Olof Skoglund Kils OK 01:27:50 65,30
48 Emil Arvidsson Säterbygdens OK 01:28:24 66,20
49 Viktor Barkegren Stora Tuna OK 01:29:22 67,72
50 Johan Lindman Finspångs SOK 01:29:50 68,46
51 Benjamin Sturek SOK Viljan 01:32:00 71,88
52 Jonas Lauri FK Herkules 01:32:09 72,11
53 Emil Grehn OK Rodhen 01:32:18 72,35
54 Hannes Bergenfur IK Vikings OK 01:35:56 78,08
55 Edvin Ljungberg Sjövalla FK 01:36:04 78,29
56 Oscar Stomberg IF Hagen 01:36:26 78,87
57 Axel Halvarsson OK Kroppefjäll 01:38:19 81,84
58 Erik Vinblad Lunds OK 01:38:29 82,11
59 Adam Löfström Jönköpings OK 01:40:42 85,60
60 Carl Ekbring Kexholms SK 01:40:55 85,94
61 Fredrik Stenbeck OK Österåker 01:45:23 92,99
62 Oliver Angelsiöö OK Linné 01:50:42 101,38
63 Simon Österling OK Södertörn 01:51:34 102,74
64 Adrian Lundberg IK Vikings OK 01:52:34 104,32
65 Wilmer Brodén Leksands OK 01:54:23 107,19
66 Jakob Tomasson Linköpings OK 01:58:22 113,47
67 Andreas Magnvall OK Södertörn 01:58:28 113,63
68 Albin Kvarnefalk Järfälla OK 02:08:54 130,09
69 Jesper Nyström IF Thor 02:09:58 131,77
70 Arne Kvarnefalk Järfälla OK 02:13:30 137,35
71 Christian Lindh Sundbybergs IK 02:22:01 150,78
Benjamin Langerak Järfälla OK
Jonathan Magnusson Rehns BK
Lukas Arkäng Tullinge SK
Hannes Svahn OK Ravinen
Oskar Persson Årsunda IF
Lukas Hellgren OK Ravinen
Gustaf Hedegård OK Kolmården
Joel Karnehed OK Roxen
Viktor Ossiansson IK Hakarpspojkarna
Jonatan Gustafsson KFUM Örebro OK
Harald Larsson Bergnäsets AIK
Jesper Karlsson GOIF Tjalve
Edvin Nordström Täby OK
Håkan Ramberg Hallstahammars OK
Ludvig Waktel Svaide Roma SOK
Erik Helén OK Rodhen
Niklas Carlsson Sundbybergs IK

Annonser

OOCup 2022