Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 1 - D21 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Tove Alexandersson Stora Tuna OK 00:58:51 -2,92
5 Ingjerd Myhre Järla Orientering 01:06:39 4,40
6 Annika Billstam OK Linné 01:07:01 4,74
7 Alva Olsson Linköpings OK 01:08:02 5,70
8 Lina Strand Göteborg-Majorna OK 01:08:35 6,21
9 Elin Månsson IFK Göteborg 01:09:37 7,18
11 Kajsa Risby OK Kåre 01:09:50 7,38
12 Anna Forsberg Göteborg-Majorna OK 01:10:26 7,95
13 Johanna Engström OK Hällen 01:11:23 8,84
15 Olga Panchenko IFK Mora OK 01:11:42 9,14
16 Ellinor Eriksson KFUM Örebro OK 01:11:53 9,31
17 Josefin Tjernlund OK Tisaren 01:12:24 9,79
18 Linda Lindkvist Leksands OK 01:12:37 10,00
19 Alice Hugosson IFK Lidingö SOK 01:12:39 10,03
21 Lisa Risby OK Kåre 01:13:04 10,42
23 Anna Serrallonga IK Hakarpspojkarna 01:13:40 10,98
24 Karolin Ohlsson Järla Orientering 01:13:54 11,20
25 Rebecka Lindberg OK Roslagen 01:14:17 11,56
26 Annica Gustafsson IFK Lidingö SOK 01:14:18 11,57
28 Maria Magnusson Sävedalens AIK 01:14:23 11,65
29 Sara Eskilsson Alfta-Ösa OK 01:14:46 12,01
29 Magdalena Olsson IFK Mora OK 01:14:46 12,01
31 Beata Falk Hagaby GoIF Örebro 01:15:33 12,75
34 Frida Sandberg Säterbygdens OK 01:16:34 13,70
35 Lisa Andersson Ärla IF 01:16:50 13,95
36 Nicole Ljungdahl OK Pan-Kristianstad 01:17:34 14,64
37 Emma Bergman Göteborg-Majorna OK 01:17:39 14,72
37 Lilian Forsgren OK Tisaren 01:17:39 14,72
39 Anna Mårsell Stora Tuna OK 01:17:48 14,86
40 Helena Karlsson IFK Lidingö SOK 01:18:09 15,19
41 Lovisa Persson OK Tisaren 01:18:13 15,25
42 Stina Nilsson Umeå OK 01:18:15 15,28
44 Anna Bachman IFK Lidingö SOK 01:18:37 15,62
45 Anna Wehlin Skogspojkarnas OK 01:18:42 15,70
46 Anastasia Trubkina IFK Mora OK 01:19:09 16,12
48 Elna Forsberg IK Hakarpspojkarna 01:19:35 16,53
49 Inga Kazlauskaite OK Linné 01:19:37 16,56
50 Ursula Kadan OK Pan-Kristianstad 01:20:09 17,06
51 Frida Jönsson Hellstadius Södertälje-Nykvarn OF 01:20:12 17,11
52 Viktoria Ernstsson Göteborg-Majorna OK 01:20:14 17,14
53 Amilia Björklund Sävedalens AIK 01:20:43 17,59
54 Samantha Saeger OK Linné 01:21:07 17,97
55 Annika Björk OK Linné 01:21:25 18,25
56 Josefine Engström Alfta-Ösa OK 01:21:32 18,36
58 Nadiya Volynska OK Orion 01:22:45 19,50
59 Rebecka Nylin OK Tisaren 01:23:21 20,06
60 Filippa Johansson Jönköpings OK 01:25:31 22,10
62 Moa Leijon Lind Södertälje-Nykvarn OF 01:26:14 22,77
63 Emma Bjessmo IFK Lidingö SOK 01:26:26 22,96
64 Kate Morrison OK Linné 01:27:51 24,29
66 Frida Brogren Sävedalens AIK 01:28:23 24,79
67 Kristine Berglia Göteborg-Majorna OK 01:28:49 25,19
69 Niina Hulkkonen IFK Lidingö SOK 01:29:33 25,88
71 Olena Pitirimova OK Orion 01:36:27 32,35
73 Ellinor Tjernlund OK Tisaren 01:37:21 33,20
Catherine Taylor OK Linné
Kristin Hylander Nyköpings OK
Sara Hagström Falköpings AIK OK
Liga Valdamane Rehns BK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr