Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 1 - D20 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Tilda Johansson OK Orion 00:46:39 2,43
2 Johanna Öberg OK Linné 00:48:58 5,43
4 Andrea Svensson OK Tisaren 00:52:48 10,41
5 Linnéa Golsäter Eksjö SOK 00:53:32 11,36
7 Elin Carlsson OK Pan-Kristianstad 00:54:08 12,14
9 Line Cederberg OK Pan-Kristianstad 00:54:21 12,42
10 Fanny Asketun OK Roxen 00:54:33 12,68
13 Isabel Salén IFK Mora OK 00:55:31 13,94
14 Hanna Müller Leksands OK 00:55:43 14,20
16 Anna Kindlundh Södertälje-Nykvarn OF 00:55:51 14,37
17 Pim Hedberg OK Pan-Kristianstad 00:56:03 14,63
18 Louise Lundgren Växjö OK 00:56:17 14,93
19 Klara Yngvesson Umeå OK 00:56:24 15,08
22 Elvira Björklund Trollhättans SOK 00:56:50 15,65
23 Jeanette Jönsson Hellstadius Södertälje-Nykvarn OF 00:56:57 15,80
25 Annie Önsten IK Hakarpspojkarna 00:58:08 17,33
27 Sara Kindlund OK Tranan 00:58:23 17,66
28 Sara Wadman IFK Mora OK 00:58:30 17,81
31 Anna Matyba OK Kolmården 00:59:26 19,02
32 Aleksandra Hornik OK Kolmården 00:59:30 19,11
36 Fredrika von Essen OK Linné 01:00:18 20,15
38 Anna Dahlgren-Rosén Järla Orientering 01:00:45 20,73
39 Ellen Sarenmark Leksands OK 01:01:46 22,05
40 Emma Helmersson Västerås SOK 01:02:20 22,79
41 Amanda Johansson OK Orion 01:02:23 22,85
42 Nelly Carlsson OK Pan-Kristianstad 01:02:31 23,02
45 Gabriella Gustafsson IK Hakarpspojkarna 01:03:43 24,58
46 Frida Junegard Tullinge SK 01:04:04 25,04
47 Amanda Falck Weber Eksjö SOK 01:04:30 25,60
48 Elin Pettersson IFK Göteborg 01:04:58 26,20
49 Jutta Jussila IFK Lidingö SOK 01:05:07 26,40
51 Hedwig Haas Sundsvalls OK 01:05:41 27,13
54 Erica Eriksson Hjärnarps OL 01:06:45 28,52
56 Johanna Sjölund Sundsvalls OK 01:07:03 28,91
58 Agnes Westerberg Trollhättans SOK 01:07:57 30,08
59 Amanda Berggren Tullinge SK 01:08:22 30,62
60 Johanna Henriksson OK Tisaren 01:08:54 31,31
61 Sigrid Holmgren OK Renen 01:09:02 31,48
62 Moa Gustafsson Uddevalla OK 01:09:14 31,74
64 Moa Hedegård OK Kolmården 01:09:41 32,33
65 Josefin Erlandsson OK Milan 01:09:51 32,54
66 Elin Lundqvist OK Orion 01:10:20 33,17
67 Julia Eriksson OK Kolmården 01:10:41 33,63
68 Josefine Höög Hagaby GoIF Örebro 01:10:44 33,69
69 Josefine Kristiansson Trollhättans SOK 01:11:00 34,04
70 Kajsa Mattsson OK Kåre 01:11:20 34,47
72 Rebecka Hoppe IF Thor 01:11:54 35,20
74 Carolina Nealis OK Roslagen 01:12:03 35,40
75 Ella Wallinder Göteborg-Majorna OK 01:12:43 36,27
76 Karin Hagwall Lunds OK 01:13:55 37,82
77 Magdalena Vande Voorde Tullinge SK 01:14:10 38,15
78 Emma Bengtsson Årsunda IF 01:14:34 38,67
78 Matilda Eriksson Västerbergslagens OL 01:14:34 38,67
84 Elin Lindberg OK Djerf 01:17:04 41,91
85 Ronja Björklund OK Kåre 01:17:24 42,34
88 Emma Beskow Falkenbergs OK 01:20:33 46,43
89 Maria Gustafsson Hagaby GoIF Örebro 01:20:46 46,71
92 Jenny Lindberg Vandrarringen 01:22:28 48,92
93 Emma Kindbom IF Hagen 01:23:50 50,70
94 Sara Hägnander Lidköpings VSK 01:25:04 52,30
95 Linnea Gustafsson OK Gynge 01:28:23 56,60
97 Moa Pettersson Karlskrona SOK 01:40:31 72,35
Hanna Korhonen OK Ravinen
Emma Nilsson OK Tranan
Alice Törnlund OK Ravinen
Sandra Näslund Västerås SOK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF