Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 1 - H18 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Isac von Krusenstierna OK Kåre 00:39:43 5,62
2 Simon Imark Tullinge SK 00:40:19 6,80
3 Jesper Svensk Stora Tuna OK 00:40:47 7,72
4 Oliwer Lundberg OK Bävern 00:41:33 9,23
5 Rickard Djerf Tibro OK 00:42:06 10,31
6 Simon Larsson OK Hällen 00:42:19 10,73
7 Henning Sjökvist Stora Tuna OK 00:43:22 12,79
9 Lukas Lundgren Växjö OK 00:43:40 13,38
13 Axel Granqvist OK Ravinen 00:44:23 14,79
14 Eric Rosjö Jönköpings OK 00:44:27 14,92
19 Robin Salén Bergnäsets AIK 00:45:11 16,36
20 Andreas Uller Kils OK 00:45:22 16,72
21 Olle Josarp FK Friskus-Varberg 00:45:24 16,79
22 Hugo Eriksson OK Nolaskogsarna 00:45:38 17,24
24 Nils Hammaräng Grip Kalmar OK 00:45:56 17,83
25 Oscar Johansson Karlskrona SOK 00:46:00 17,96
26 Filip Trofast Bredaryds SOK 00:46:03 18,06
33 Erik Herne OK Ravinen 00:47:22 20,65
37 Arvid Claesson Jönköpings OK 00:47:52 21,63
38 Victor Imark Tullinge SK 00:48:07 22,12
38 Håkan Ramberg Hallstahammars OK 00:48:07 22,12
40 Albin Andersson Tullinge SK 00:48:10 22,22
41 Emil Björnlinger IK Hakarpspojkarna 00:48:22 22,61
44 Jonas Andersson OK Roxen 00:48:43 23,30
45 Johan Wehlin Skogspojkarnas OK 00:49:01 23,89
46 Rasmus Wickbom Vittjärvs IK 00:49:12 24,25
49 John Larsson Rånäs OK 00:49:37 25,07
50 Oskar Edvardsson Järfälla OK 00:49:41 25,20
52 Simon Schuster IFK Lidingö SOK 00:49:44 25,30
52 Carl Carlsson Nyköpings OK 00:49:44 25,30
55 Olle Grywenz OK Linné 00:50:31 26,84
56 Henrik Johannesson Ronneby OK 00:50:32 26,87
57 Daniel Rönnqvist OK Linné 00:50:35 26,97
60 August Mollén OK Denseln 00:50:50 27,46
61 Emil Karlsson Hestra IF 00:50:54 27,59
62 Georg Eklöw OK Södertörn 00:51:08 28,05
62 Kacper Kuca OK Kolmården 00:51:08 28,05
64 Fredrik Johansson OK Nackhe 00:51:14 28,24
65 Andreas Gustafsson IK Hakarpspojkarna 00:51:33 28,86
68 Otto Stuhlhofer OK Landehof 00:52:06 29,94
70 Johan Herbert Täby OK 00:52:16 30,27
71 Ludvig Ek Nyköpings OK 00:52:34 30,86
72 Rasmus Lundberg OK Bävern 00:53:02 31,78
73 Axel Halvarsson Karlskrona SOK 00:53:08 31,97
74 Felix Axelsson Markbygdens OK 00:53:14 32,17
77 Tuve Möller OK Linné 00:53:50 33,35
78 Niklas Carlsson Sundbybergs IK 00:54:00 33,68
81 Oskar Forsberg Tullinge SK 00:54:18 34,27
82 Albin Björnudd IFK Umeå 00:54:44 35,12
85 Waldemar Andersson Långhundra IF 00:55:03 35,74
86 Jason Bransome OK Ravinen 00:55:40 36,95
87 Eskil Tryggö Trollhättans SOK 00:55:43 37,05
88 Albin Claesson Sävedalens AIK 00:55:46 37,15
90 Isak Hertin IK Hakarpspojkarna 00:55:49 37,24
92 Johan Persson Attunda OK 00:58:00 41,53
93 Johan Giberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:58:01 41,56
94 Emil Grehn OK Rodhen 00:58:13 41,96
95 Elias Ekvall Trollhättans SOK 00:58:28 42,45
98 Carl Holmberg IF Hagen 00:59:38 44,74
99 Johan Edenhamn Länna IF 00:59:49 45,10
100 Benjamin Langerak Järfälla OK 00:59:57 45,36
101 Hampus Nyström IF Hagen 00:59:58 45,39
102 Felix Lindell Öhman OK Måsen 01:00:16 45,98
102 Edvin Nordström Täby OK 01:00:16 45,98
104 Rasmus Møller Jess OK Linné 01:00:38 46,70
106 Jonatan Gustafsson KFUM Örebro OK 01:01:20 48,08
107 Martin Mörsell OK Kåre 01:01:23 48,18
108 Anton Källström Sala OK 01:02:45 50,86
109 Fritjof Axelsson FK Göingarna 01:04:36 54,49
110 Viktor Wassén Vänersborgs SK 01:07:40 60,52
114 Andreas Jonsson OK Orion 01:10:13 65,52
116 Benjamin Sturek SOK Viljan 01:11:02 67,13
117 Gustav Ögren OK Kåre 01:16:01 76,91

Annonser