Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Sälen 2016 etapp 1 - H21 Elit 2

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Johan Aronsson OK Tisaren 01:07:38 10,07
2 Erik Martinsson Linköpings OK 01:07:43 10,18
5 Henrik Löfås OK Linné 01:09:28 12,31
7 Daniel Nilsson Nyköpings OK 01:09:45 12,65
8 Oskar Andrén OK Tisaren 01:10:41 13,79
9 Linus Rapp IFK Mora OK 01:10:53 14,04
10 Erik Blomgren Stora Tuna OK 01:11:16 14,50
12 Jonas Merz OK Tisaren 01:12:06 15,52
15 Johan Ek-Larsson Södertälje-Nykvarn OF 01:12:35 16,11
16 Philip Persson OK Orion 01:12:41 16,23
17 Gustav Hindér OK Tisaren 01:13:12 16,86
19 Nils Spetz Ulricehamns OK 01:13:51 17,65
21 Assar Hellström OK Ravinen 01:14:08 18,00
22 Erik Folkesson Blom IFK Mora OK 01:14:12 18,08
23 Andreas Holmberg IFK Mora OK 01:14:30 18,44
26 Jonas Engström OK Hällen 01:15:15 19,36
27 Martin Ahlberger Hestra IF 01:15:17 19,40
28 Daniel Roos Attunda OK 01:15:21 19,48
31 Oskar Lundqvist OK Orion 01:15:35 19,77
32 Jegor Kostylev IFK Mora OK 01:15:41 19,89
33 Simon Lundin Finspångs SOK 01:15:45 19,97
35 Viktor Larsson Hagaby GoIF Örebro 01:15:53 20,13
36 Markus Adolfsson Tullinge SK 01:16:01 20,29
37 Jakob Andersson OK Linné 01:16:30 20,88
38 Måns Östman Göteborg-Majorna OK 01:16:31 20,90
39 Niklas Aldén OK Linné 01:16:35 20,98
40 Kevin Ståhl OK Hammaren 01:17:06 21,61
41 Rasmus Palmqvist Aslaksen IFK Lidingö SOK 01:17:39 22,28
43 Erik Boman Gävle OK 01:17:43 22,37
44 Emil Andersson Ärla IF 01:17:53 22,57
45 Albin Axelsson IK Hakarpspojkarna 01:18:00 22,71
46 Jonas Lundgren Linköpings OK 01:18:03 22,77
46 Johan Söderlund Leksands OK 01:18:03 22,77
49 Andreas Holmqvist Hestra IF 01:18:48 23,69
50 Ville Keskisaari IFK Lidingö SOK 01:19:12 24,17
51 Ivan Forsgren OK Tisaren 01:19:18 24,30
52 Ludvig Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 01:19:20 24,34
53 Andrey Lamov IFK Mora OK 01:19:22 24,38
54 Gunnar Holmgren Bergnäsets AIK 01:19:25 24,44
55 Albin Pettersson OK Tisaren 01:19:38 24,70
56 Viktor Silvemark Ärla IF 01:19:46 24,87
58 Anton Nilsson OK Tranan 01:20:01 25,17
59 Erik Johansson Halmstad OK 01:20:27 25,70
61 Ken Peeters Göteborg-Majorna OK 01:20:38 25,92
62 Andreas Bergander Eksjö SOK 01:20:41 25,98
63 Martin Ivarsson Göteborg-Majorna OK 01:21:11 26,59
64 Oscar Björck Järla Orientering 01:21:15 26,67
65 Nils Wallentin Tärk Halmstad OK 01:21:52 27,43
66 Pontus Karlsson Markbygdens OK 01:21:54 27,47
69 Linus Bohman Malungs OK Skogsmårdarna 01:22:52 28,64
70 Rasmus Svantesson OK Pan-Kristianstad 01:22:59 28,79
71 Fredrik Mattsson OK Kåre 01:23:08 28,97
72 William Pommer Stora Tuna OK 01:23:14 29,09
73 Sixten Walheim OK Rodhen 01:23:15 29,11
73 Anders Axling Sundsvalls OK 01:23:15 29,11
76 Jonas Kjäll Centrum OK 01:23:28 29,38
77 Albin Sjöhed Gävle OK 01:23:36 29,54
78 Arvid Våg IFK Göteborg 01:23:37 29,56
80 Martin Sklenar Ulricehamns OK 01:24:31 30,66
81 David Holmberg Sundsvalls OK 01:25:39 32,04
82 Albert Askengren Bergnäsets AIK 01:26:20 32,87
83 Henrik Bengtsson Falkenbergs OK 01:26:22 32,91
84 Patrik Lind Ärla IF 01:26:23 32,93
85 Brent Godman Gotlands Bro OK 01:26:41 33,30
86 Henrik Håkansson Göteborg-Majorna OK 01:26:53 33,54
87 Halvor Eid Nielsen Ärla IF 01:27:18 34,05
87 Fredrik Wigertz Långhundra IF 01:27:18 34,05
89 Jonas Andersson Stora Tuna OK 01:27:20 34,09
90 Erik Dahlqvist Storviks IF 01:27:25 34,19
91 Daniel Netz IFK Göteborg 01:28:03 34,96
92 Sebastian Agerhäll OK Tisaren 01:28:09 35,08
94 Erik Björklund Leksands OK 01:28:13 35,17
95 Albin Andersson Markbygdens OK 01:28:14 35,19
96 Richard Sjöholm OK Pan-Kristianstad 01:28:15 35,21
97 Mikael Pihel OK Tisaren 01:29:24 36,61
98 Oscar Vångell Ärla IF 01:29:52 37,18
99 Johannes Knutas Attunda OK 01:29:57 37,28
100 Dan Winnberg IK Trenne Ullared 01:29:59 37,32
101 Anders Vedin Sundsvalls OK 01:30:05 37,44
102 Mattias Johansson IFK Mora OK 01:30:39 38,13
103 Simon Sjöhed Gävle OK 01:30:42 38,19
104 Håkan Pettersson OK Djerf 01:30:49 38,34
105 Magnus Johansson IK Hakarpspojkarna 01:31:24 39,05
106 Oskar Brandt HJS-Vansbro OK 01:31:34 39,25
106 Simon Martelius Attunda OK 01:31:34 39,25
108 Erik Memmi Halmstad OK 01:31:43 39,43
110 Otto Lundman OK Roslagen 01:32:55 40,90
111 Emil Johansson OK Tisaren 01:32:58 40,96
112 Anton Lif Rehns BK 01:33:12 41,24
113 Jonny Malley OK Södertörn 01:33:30 41,61
114 Jonas Vikström Köping-Kolsva OK 01:33:40 41,81
115 Ulrik Imberg OK Linné 01:35:28 44,00
117 Erik Lind OK Linné 01:35:54 44,53
118 Niclas Tjernlund Skåneslättens OL 01:35:56 44,57
119 Anders Österlund Västerås SOK 01:36:28 45,22
120 Erik Gustafsson NTNUI 01:36:43 45,53
121 Simon Eklöv OK Linné 01:36:54 45,75
122 Niklas Thörn OK Vilse 87 01:37:36 46,61
123 Calle Stenberg OK Skogshjortarna 01:38:01 47,11
124 Gustav Stenberg OK Skogshjortarna 01:38:44 47,99
125 Magnus Nordström OK Älvsjö-Örby 01:38:48 48,07
126 Andreas Nilsson Markaryds FK 01:38:52 48,15
127 Lennart Bengtsson Falkenbergs OK 01:40:01 49,55
128 John Kumlin IK Ymer 01:40:37 50,28
130 Nils Dahlqvist Storviks IF 01:47:44 58,96
131 Anders Kallings Visborgs OK 02:00:42 74,77
132 Niklas Frisk Markbygdens OK 02:06:49 82,22
133 Aleksandr Manoilov Järfälla OK 02:35:39 117,37
Kalle Johansson Halmstad OK
Marcus Ek Köping-Kolsva OK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr