Svenska Orienteringsförbundet

USM, sprint - D16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Vilma Von Krusenstierna OK Kåre 00:13:46 5,02
2 Sofia Westin Vittjärvs IK 00:14:59 10,67
3 Hanna Mårtensson OK Skogsstjärnan 00:15:02 10,91
3 Emma Hållström Gävle OK 00:15:02 10,91
5 Sofia Eriksson Stora Tuna OK 00:15:04 11,06
5 Jenny Wegebro Umeå OK 00:15:04 11,06
7 Lisa Jonsson-Nordin Skåneslättens OL 00:15:07 11,29
8 Klara Axelsson Markbygdens OK 00:15:15 11,91
8 Alice Finndahl IK Hakarpspojkarna 00:15:15 11,91
10 Ronja Jungåker Korsnäs IF OK 00:15:19 12,22
11 Maja Mosslind Vandrarringen 00:15:32 13,23
12 Hanna Kjellin Forsa OK 00:15:35 13,46
13 Ida Kristiansson Trollhättans SOK 00:15:42 14,01
14 Klara Andersson OK Pan-Kristianstad 00:15:46 14,32
15 Fanny Sundblad Eksjö SOK 00:15:49 14,55
16 Lisa Berggren OK Kolmården 00:15:56 15,09
17 Kristina Tedhamre Snättringe SK 00:15:59 15,32
18 Ellen Frost OK Roslagen 00:16:00 15,40
19 Linda Gustafsson OK Tyr 00:16:03 15,63
20 Emma Nordberg OK Tranan 00:16:16 16,64
20 Sofie Josefsson Anderstorps OK 00:16:16 16,64
22 Emelie Jonasson Forsa OK 00:16:17 16,72
23 Malin Dahlbäck OK Österåker 00:16:21 17,03
24 Emma Blixt OK Hammaren 00:16:36 18,19
25 Ellinor Östervall Tumba-Mälarhöjden OK 00:16:42 18,66
26 Sofia Klasson Hestra IF 00:16:47 19,04
27 Sofia Berglund Sigtuna OK 00:16:48 19,12
28 Emma Persson Tumba-Mälarhöjden OK 00:16:49 19,20
29 Ebba Ganslandt IFK Lidingö SOK 00:16:54 19,59
30 Moa Westblad OK Ravinen 00:16:56 19,74
31 Amanda Karlsson OK Ravinen 00:17:11 20,90
32 Johanna Gustås Linköpings OK 00:17:21 21,68
32 Hanna E Tuoremaa Vittjärvs IK 00:17:21 21,68
34 Ellen Andersson Stigmännen Karlshamns OK 00:17:23 21,83
35 Ellen Skoog OK Hammaren 00:17:25 21,99
36 Victoria Asketun OK Roxen 00:17:38 23,00
36 Jenny Jakobsson Gamleby OK 00:17:38 23,00
38 Elin Håll HJS-Vansbro OK 00:17:41 23,23
39 Anna Herbert Täby OK 00:17:42 23,31
40 Elin Wihlborg OK Gynge 00:17:53 24,16
41 Elin Nallgård Västerås SOK 00:17:54 24,24
42 Elin Jarlemark IFK Lidingö SOK 00:18:00 24,70
42 Linnéa Carlsson OK Hällen 00:18:00 24,70
42 Elise Josefsson Anderstorps OK 00:18:00 24,70
45 Alice Hultin OK Löftan 00:18:17 26,02
46 Jenny Perers Korsnäs IF OK 00:18:19 26,18
46 Maja Andersson Trollhättans SOK 00:18:19 26,18
48 Frida Andersson Tolered-Utby Ol-klubb 00:18:26 26,72
49 Maja Petersson OK Nolaskogsarna 00:18:28 26,87
50 Sarah Magnusson Linköpings OK 00:18:29 26,95
51 Isabella Lago Göteborg-Majorna OK 00:18:33 27,26
52 Tova Hermodsson Lunds OK 00:18:34 27,34
53 Emelie Lorén OK Landehof 00:18:37 27,57
54 Tove Flodman OK Hammaren 00:18:40 27,80
55 Emmy Helmersson Hässleholms OK 00:18:42 27,96
55 Alice Södervall IK Gandvik 00:18:42 27,96
57 Sara Forsberg IK Uven 00:18:50 28,58
58 Rebecca Fahlgren Vittjärvs IK 00:18:55 28,97
58 Victoria Andersson OK Tranan 00:18:55 28,97
60 Karolina Bjärnlid IFK Lidingö SOK 00:19:03 29,59
60 Wilma Gille OK Roslagen 00:19:03 29,59
62 Emma Viberg Skogslöparna 00:19:33 31,91
63 Johanna Rundqvist OK Nackhe 00:19:52 33,38
64 Victoria Eriksson OK Nolaskogsarna 00:19:56 33,69
65 Sofia Österman Vänersborgs SK 00:20:12 34,93
66 Alva Limbäck Västerås SOK 00:20:18 35,40
67 Maja Wallenius OK Skogsstjärnan 00:20:58 38,50
68 Hannele Möller Linköpings OK 00:21:11 39,51
69 Alma Laudon Vännäs OK 00:21:24 40,51
70 Sofia Borg Linköpings OK 00:21:32 41,13
71 Elin Hermansson Kungälvs OK 00:22:16 44,54
72 Kristina Tholerud Övertorneå IF 00:22:39 46,33
73 Alva Lamprecht Köping-Kolsva OK 00:23:08 48,58
74 Emmy Albinsson Järfälla OK 00:26:30 64,23
Lova Klasér Korsnäs IF OK
Sandra Boström OK Linné
Vilma Karlsson Snättringe SK

Annonser