Svenska Orienteringsförbundet

Ungdomsserien, finalen - H10

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Linus Nilsson OK Österåker 00:10:50 117,84
2 Marcus Grunder Järfälla OK 00:11:30 129,60
3 Niklas Erlandsson OK Södertörn 00:11:41 132,84
4 Filip Hatlen Tullinge SK 00:12:12 141,96
5 Hannes Lindqvist IFK Enskede 00:12:18 143,73
6 Simon Lundell OK Österåker 00:12:34 148,43
7 Olle Synnermark Skogsluffarnas OK 00:12:45 151,67
8 Jonatan Anderson Järfälla OK 00:12:46 151,97
9 Erik Nederheim Haninge SOK 00:12:50 153,14
10 Max Österberg Gustavsbergs OK 00:13:01 156,38
11 Axel Trofast Tullinge SK 00:13:19 161,67
12 Åke Falkenström Skogsluffarnas OK 00:13:34 166,09
12 Simon Stridh Skogsluffarnas OK 00:13:34 166,09
14 Ludvig Lind Tumba-Mälarhöjden OK 00:13:37 166,97
15 Svante Sandvik Attunda OK 00:13:47 169,91
16 Arvid Myrberger Tullinge SK 00:14:03 174,62
17 Jens Fochsen Waxholms OK 00:14:15 178,15
18 Oliver Liwång IFK Lidingö SOK 00:14:52 189,04
19 Theodor Holmström Skogsluffarnas OK 00:15:02 191,98
20 Edvin Wollbrand OK Ravinen 00:15:16 196,10
21 Noel Persson-Ferrera Skarpnäcks OL 00:15:31 200,51
22 Anders Nilsson Bromma-Vällingby SOK 00:15:37 202,28
23 Erik Lundquist OK Ravinen 00:16:05 210,51
24 Fabian Wohlén Waxholms OK 00:16:27 216,99
25 Malte Hinas Skarpnäcks OL 00:16:43 221,69
26 Arvid Hammarbäck Skogsluffarnas OK 00:16:47 222,87
26 Sixten Lindqvist Skogsluffarnas OK 00:16:47 222,87
28 Malte Albinsson OK Österåker 00:16:49 223,46
29 Ludvig Hagwall Järla Orientering 00:17:02 227,28
30 Vidar Pihlo OK Ravinen 00:17:09 229,34
31 Elias Ljungdell Täby OK 00:17:24 233,76
32 Malte Bellander Gustavsbergs OK 00:17:27 234,64
33 Hampus Glanshed Haninge SOK 00:17:38 237,88
34 Olof Andersson OK Södertörn 00:17:56 243,17
35 Otto Persson Skogsluffarnas OK 00:18:05 245,82
36 Oscar Ericsson Tumba-Mälarhöjden OK 00:18:21 250,53
37 Henning Falkenström Skogsluffarnas OK 00:18:58 261,41
38 Ludvig Nord Snättringe SK 00:19:22 268,47
39 Love Palmgren Skogsluffarnas OK 00:19:25 269,36
40 Casper Van den Tempel Sölvin Snättringe SK 00:20:08 282,01
41 Elliot Jonsson Attunda OK 00:20:20 285,54
42 Sebastian Lindblom Gustavsbergs OK 00:20:40 291,42
43 Peter Lindvall Haninge SOK 00:21:12 300,00
44 Ture Johansson Skogsluffarnas OK 00:21:38 300,00
45 Stanislaw Kowalik Snättringe SK 00:22:09 300,00
46 Rafael Jaensson OK Älvsjö-Örby 00:22:17 300,00
47 Nikola Sthyr Snättringe SK 00:22:31 300,00
48 Noel Hellberg Sundbybergs IK 00:22:48 300,00
49 Dag Sochman Skogsluffarnas OK 00:23:11 300,00
50 Leo Wisborg Tullinge SK 00:23:51 300,00
51 Folke Kåberg OK Ravinen 00:24:04 300,00
52 Nico Hörnsten OK Österåker 00:25:22 300,00
53 Lukas Sandelin Tumba-Mälarhöjden OK 00:25:26 300,00
54 Sandro Pruth Skogsluffarnas OK 00:26:32 300,00
55 Anton Dyrelius Snättringe SK 00:26:59 300,00
56 Emil Öhrsvik Snättringe SK 00:27:48 300,00
57 Ivar Häger Skogsluffarnas OK 00:27:54 300,00
58 Linton Bryngelsson Tullinge SK 00:27:59 300,00
59 Ruben Hård Skogsluffarnas OK 00:28:05 300,00
60 Adrian Werner IFK Lidingö SOK 00:28:13 300,00
61 Linus Forsberg OK Ravinen 00:28:23 300,00
62 Oliver Biander Tumba-Mälarhöjden OK 00:32:58 300,00
63 Petter Fochsen Waxholms OK 00:34:58 300,00
64 Gustav Storell Haninge SOK 00:35:13 300,00
65 Elias Bladh Tullinge SK 00:39:56 300,00
Folke Svanängen Skogsluffarnas OK
Stig Sochman Skogsluffarnas OK
David Berglund Snättringe SK
Gustav Skogsjö Skogsluffarnas OK
Gabriel Carlqvist Snättringe SK
Emil Åsensjö Waxholms OK

Annonser

Bagheera