Svenska Orienteringsförbundet

OK Österåker, medeldistans - H21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Johan Näsman Täby OK 00:35:33 9,60
3 Oskar Daniels Attunda OK 00:35:55 10,46
4 Jacob Lindstam OK Ravinen 00:36:18 11,35
5 Alexander Hansen Söders-Tyresö 00:36:39 12,17
6 Magnus Glännefors Tullinge SK 00:37:25 13,96
7 David Mellin Sundbybergs IK 00:38:46 17,10
8 Liutauras Bilevicius OK Linné 00:39:46 19,43
9 Johan Sisell OK Södertörn 00:40:13 20,48
10 Josh Beech OK Södertörn 00:40:14 20,52
11 Johannes Ridefelt OK Linné 00:40:29 21,10
12 Karl Enges Attunda OK 00:41:10 22,70
13 Ulrik Imberg OK Linné 00:41:37 23,75
14 Mattias Olofsson OK Enen 00:42:08 24,95
15 Simon Schuster Vallentuna-Össeby OL 00:42:17 25,30
16 Simon Markendahl OK Klyftamo 00:43:03 27,09
17 Ola Hultin OK Roslagen 00:43:27 28,02
18 Johan Lindqvist Täby OK 00:45:16 32,25
19 Jonas Eriksson Länna IF 00:45:19 32,37
20 Joakim Almtorp Långhundra IF 00:45:34 32,95
21 Daniel Olsen Södertälje-Nykvarn OF 00:45:57 33,85
22 Ulf Bergström OK Rodhen 00:46:06 34,20
23 Henrik Viklund Bromma-Vällingby SOK 00:46:31 35,17
24 Lukas Gustavsson Linköpings OK 00:46:39 35,48
25 Tomas Stenström OK Linné 00:46:44 35,67
26 Ola Svahn IFK Moras OK 00:47:25 37,26
27 Kristoffer Edshage Centrum OK 00:48:02 38,70
28 Emil Hyttinen Eskilstuna OL 00:48:28 39,71
29 Oskar Karlin Centrum OK 00:48:38 40,10
30 Mattias Holmberg Centrum OK 00:49:37 42,39
31 Magnus Björk OK Rodhen 00:50:34 44,61
32 Nils Edvardsson Järfälla OK 00:52:34 49,27
33 Jonas Selling Länna IF 00:54:34 53,93
34 Björn Löfroth Eskilstuna OL 00:54:47 54,44
35 Christoffer Andersen IK Gandvik 00:55:41 56,53
36 Simon Börjeson Ryda SK 00:55:52 56,96
37 Adam Nyman Kristinehamns OK 00:56:36 58,67
38 Magnus Lennartsson Järfälla OK 00:57:13 60,11
39 Josef Sandén Sundbybergs IK 00:57:59 61,89
40 Fredrik Wassermeyer Skarpnäcks OL 01:01:01 68,97
41 Lucas Norrman Attunda OK 01:07:16 83,53
42 Henrik Lundgren Centrum OK 01:08:02 85,32
43 Staffan Åkerblom OK Linné 01:10:03 90,02
44 Simon Sanderi Hagaby GOIF 01:17:24 107,15
45 Johnny Rahlén OK Ravinen 01:27:15 130,11
Niklas Wrane Söders-Tyresö
Mattias Henriksson Centrum OK
Markus Adolfsson Tullinge SK
Gottfrid Arksand Vallentuna-Össeby OL
Fredrik Glännefors Söders-Tyresö
Mårten Lundqvist Sundbybergs IK

Annonser