Svenska Orienteringsförbundet

O-Event - Zoorientering - H14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Samuel Pihlström OK Landehof 00:15:03 23,55
2 Viktor Waernqvist NAIS Orienteringsklubb 00:15:37 27,20
3 Jesper Johansson OK Löftan 00:16:17 31,49
4 Axel Elmblad Bredaryds SOK 00:16:23 32,13
5 Hugo Ström Ulricehamns OK 00:16:40 33,96
6 Hugo Setthagen OK Tranan 00:16:45 34,50
8 Karl Petersén OK Njudung 00:16:58 35,89
9 Adrian Vartia OK Löftan 00:17:03 36,43
10 Johan Langerak Järfälla OK 00:17:12 37,40
11 Alfred Pettersson Falköpings AIK OK 00:17:19 38,15
12 Casper Hedar OK Tor 00:17:21 38,36
13 Hugo Mandinger Trollhättans SOK 00:17:27 39,01
14 Emil Öhlund IK Hakarpspojkarna 00:17:33 39,65
15 Arvid Kronmar FK Vittus 00:17:39 40,29
16 Jonas Carlsson Stora Tuna OK 00:18:00 42,55
17 Karl Lundin Katrineholms OK 00:18:01 42,66
17 Isak Olsson Stigsökarna 00:18:01 42,66
19 Jakob Gunnarsson Lerums SOK 00:18:02 42,76
20 Gustav Ohlin OK Tranan 00:18:08 43,41
21 Mattis Nilsson NAIS Orienteringsklubb 00:18:09 43,52
22 Samuel Stålnäbb Kvarnsvedens GOIF OK 00:18:17 44,37
23 Måns Persson Andrarums IF 00:18:18 44,48
23 Fredrik Junevik Leksands OK 00:18:18 44,48
25 Simon Giselsson Ronneby OK 00:18:26 45,34
26 Gustav Träff NAIS Orienteringsklubb 00:18:28 45,56
27 Melker Elofsson OK Njudung 00:18:29 45,66
28 Axel Thunell Lessebo OK 00:18:31 45,88
29 Aron Thorén Ronneby OK 00:18:32 45,98
30 Erik Hogedal Göteborg-Majorna OK 00:18:33 46,09
31 Albin Toll OK Njudung 00:18:34 46,20
32 Linus Täck OK Hammaren 00:18:40 46,84
33 Sander Krouwel Stora Tuna OK 00:18:44 47,27
34 Henrik Petrisi Västerbergslagens OL 00:18:50 47,92
35 Emil Axelsson Lerums SOK 00:18:51 48,02
36 Maxim Omelchenko FK Vittus 00:18:52 48,13
37 Melker Lundin Katrineholms OK 00:18:58 48,78
38 Arvid Aronsson OK Kroppefjäll 00:19:00 48,99
39 Gabriel Öhgren Sävedalens AIK 00:19:01 49,10
40 Petter Bergstedt Markbygdens OK 00:19:06 49,63
41 Henry Svens Västerbergslagens OL 00:19:10 50,06
42 Anton Gunnarsson Bredaryds SOK 00:19:19 51,03
43 Olle Bergstedt Markbygdens OK 00:19:22 51,35
44 Karl Granath Svärdsjö Skid och Orienteringsklubb 00:19:35 52,75
44 Noah Bechtel FK Friskus-Varberg 00:19:35 52,75
46 Erik Thoresson Andrarums IF 00:19:36 52,86
47 Nils Grimbeck Sävedalens AIK 00:19:43 53,61
49 Albin Nyqvist OK Landehof 00:19:52 54,57
50 Tobias Erixon OK Kullingshof 00:20:16 57,15
51 Gustav Östensson OK Tranan 00:20:38 59,51
51 Brian Ahlm Andrarums IF 00:20:38 59,51
53 Samuel Eriksson Eds SK 00:20:43 60,05
54 Anton Karlsson Mariestads FK 00:20:52 61,02
55 Gustav Åman OK Vilse 87 00:20:54 61,23
56 Oskar Källman OK Hällen 00:20:59 61,77
57 Alexander Bromander Falköpings AIK OK 00:21:14 63,38
58 Simon Brovall Gällstadbygdens SOK 00:21:17 63,70
59 Oliver Eriksson Emmaboda Verda OK 00:21:19 63,91
60 Arvid Blomster Ronneby OK 00:21:26 64,67
61 Hampus Andersson Lidköpings VSK 00:21:30 65,10
62 Emil Byberg Kvarnsvedens GOIF OK 00:21:38 65,95
63 Albin Eronn Linköpings OK 00:22:00 68,32
64 Emrik Lind FK Herkules 00:22:02 68,53
65 Gustav Perman OK Tyr 00:22:06 68,96
66 Hannes Rosendahl IF Marin Väst 00:22:14 69,82
67 Linus Boström OK Alehof 00:22:18 70,25
68 Adrian Skobe Kalmar OK 00:22:33 71,86
70 Melker Nordgren OK Kåre 00:23:05 75,29
71 August Abrahamsson Gällstadbygdens SOK 00:23:11 75,94
72 Olle Elfström OK Orinto 00:23:12 76,05
74 Oscar Wall Jungbjer Göteborgs SK 00:23:21 77,01
75 Erik Johansson OK Alehof 00:23:33 78,30
76 Simon Gårdsby Tolered-Utby Ol-klubb 00:23:36 78,62
77 Erik Nilsson Dalaportens OL 00:23:38 78,84
77 Joel Ingemarsson Hestra IF 00:23:38 78,84
79 Edvin Borne Frölunda OL 00:24:07 81,95
80 Jakob Wilhelmsson OK Dacke 00:24:12 82,49
81 Gustav Graas Domnarvets GOIF 00:24:13 82,60
82 Charlie Eliasson Dalaportens OL 00:24:20 83,35
83 Ludvig Carlbom Ulricehamns OK 00:24:23 83,67
85 Simon Nordberg Göteborg-Majorna OK 00:24:28 84,21
86 Oskar Pettersson Boxholm-Mjölby OL 00:24:39 85,39
87 Arvid Bylund IF Thor 00:25:27 90,54
88 Adam Olsson Sjövalla FK 00:25:30 90,86
89 Fabian Andersson Ronneby OK 00:25:35 91,40
90 Måns Henningsson IK Trenne Ullared 00:25:38 91,72
91 Erik Hultander IF Rigor 00:25:49 92,90
92 Gustav Harrysson OK Skogshjortarna 00:25:54 93,44
93 Axel Eriksson OK Löftan 00:26:08 94,94
94 Marcus Ragnarsson Markbygdens OK 00:26:26 96,87
95 Linus Backlund Trollhättans SOK 00:26:35 97,84
96 Wilmer Holmqvist Sjövalla FK 00:27:01 100,63
97 Zebastian Arfwedson Frölunda OL 00:27:34 104,18
98 Erik Hansson FK Vittus 00:27:37 104,50
99 Anton Segerman IF Thor 00:27:48 105,68
100 Fabian Andersson Andrarums IF 00:27:57 106,64
101 David Erikmats Sävedalens AIK 00:28:02 107,18
102 Axel Berglund Ulricehamns OK 00:28:19 109,01
103 Albin Backman Tolered-Utby Ol-klubb 00:28:31 110,30
104 Viktor Lindquist Boxholm-Mjölby OL 00:28:37 110,94
105 Edvin Nilsson Tolered-Utby Ol-klubb 00:28:59 113,30
106 Sixten Ekbladh Sol Tranås 00:29:29 116,52
107 Lukas Magnerfelt Falköpings AIK OK 00:29:39 117,60
108 Victor Järnekull Tolered-Utby Ol-klubb 00:29:51 118,88
109 Emil Ravakko Sävedalens AIK 00:30:06 120,49
110 Isac Persson OK Gränsen 00:30:07 120,60
111 Elias Larsson OK Enen 00:30:48 125,00
112 Alexander Mayer IF Rigor 00:30:54 125,65
113 Jonathan Konradsson Kalmar OK 00:30:55 125,76
114 Gustav Classon OK Stigen 00:31:00 126,29
115 Gustav Bohman OK Orinto 00:31:04 126,72
116 Amadeus Ahlstrand FK Friskus-Varberg 00:31:19 128,33
117 Isak Hagberg Kalmar OK 00:31:22 128,65
118 Oskar Jonsson Domnarvets GOIF 00:31:36 130,16
119 Lukas Andrén Tibro OK 00:32:13 134,13
120 Sebastian Eking IF Rigor 00:32:50 138,10
121 Samuel Björkeström Tolered-Utby Ol-klubb 00:32:52 138,32
122 Maxim Johansson Sol Tranås 00:32:54 138,53
123 Tobias Farbrot Göteborg-Majorna OK 00:32:59 139,07
124 Gustav Carlsson Kvillebyns SK 00:33:06 139,82
125 William Bodin Gällstadbygdens SOK 00:33:38 143,26
126 Erik Ålind Kalmar OK 00:34:10 146,69
127 Robin Düring Mullsjö SOK 00:35:18 153,99
128 Olof Knutsson OK Kullingshof 00:36:20 160,65
129 Hannes Veith Burseryds IF 00:36:35 162,26
130 Christoffer Wall Mariestads FK 00:36:54 164,30
131 Carl Svensson OK Norrvirdarna 00:37:12 166,23
132 Sebastian Björk Bodafors OK 00:38:24 173,96
133 Philip Ekberg Trollhättans SOK 00:38:29 174,50
134 Alfred Nykvist Dalaportens OL 00:43:45 208,43
135 Johannes Jakobsson Tidaholm SOK Sisu 00:43:56 209,61
136 Hannibal Lind Kvillebyns SK 00:44:37 214,01
137 Hampus Stockheden OK Gränsen 00:45:24 219,05
138 John Persson Fjärås AIK 00:48:39 239,99
139 Gabriel Håkansson Ronneby OK 00:56:38 291,42
Felix Drejmo OK Landehof
Melvin Nilsson Härlövs IF
Erik Hermansson Uddevalla OK
Viktor Le Claire FK Herkules
Erik Ingemarsson Hestra IF
Edvin Nilsson Kungälvs OK
David Johansson FK Friskus-Varberg
Samuel Rosén Mariestads FK
Teodor Lundborg Hjobygdens OK
Carl Josefsson Sävedalens AIK
Alfred Östergren Alvesta SOK
Daniel Andersson Fjärås AIK
Mattias Hane OK Tyr
Karl Olsson IFK Göteborg
Filip Brodén Leksands OK
Felix Pernefalk Uddevalla OK

Annonser