Swedish Orienteering Federation

GMOK höstmedel - H21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Name Club Time Poäng
1 Måns Sandgren OK Orion 00:30:29 8.17
2 Martin Ahlberger Hestra IF 00:30:30 8.22
3 Eric Börjeskog Södertälje-Nykvarn OF 00:30:45 8.89
4 Anders Hedberg Göteborg-Majorna OK 00:31:29 10.85
5 Johan Aronsson OK Tisaren 00:31:49 11.74
6 Johan Törnroth Hjobygdens OK 00:32:02 12.32
7 Rickard Börjesson Vänersborgs SK 00:32:06 12.50
8 Eric Hansson IK Hakarpspojkarna 00:32:22 13.21
9 Fredrik Löwegren IFK Göteborg 00:32:25 13.35
10 Christian Holmqvist Hestra IF 00:32:50 14.46
11 Jonas Merz OK Tisaren 00:32:58 14.82
12 Fredrik Weihard Sävedalens AIK 00:33:02 15.00
13 Jesper Sjögren OK Kullingshof 00:33:03 15.04
14 Arvid Våg IFK Göteborg 00:33:11 15.40
15 Mattias Nilsson Vänersborgs SK 00:33:25 16.02
16 Erik Folkesson Blom IFK Mora OK 00:33:35 16.47
17 Albin Pettersson OK Tisaren 00:34:15 18.25
18 Andreas Holmqvist Hestra IF 00:34:20 18.48
19 Erik Engstrand IFK Göteborg 00:34:56 20.08
20 Johan Hördegårdh IFK Göteborg 00:35:02 20.35
21 Simon Larsson Sävedalens AIK 00:35:03 20.40
22 Jonas Martner Frölunda OL 00:35:17 21.02
23 Rickard Holmqvist Hestra IF 00:35:30 21.60
24 Jonatan Aronsson OK Tisaren 00:35:35 21.82
25 Mattias Karlsson Växjö OK 00:35:36 21.87
26 Ilya Belianka Sävedalens AIK 00:36:37 24.59
27 Conny Rantzow Hestra IF 00:36:41 24.77
28 Fredrik Noborn IFK Göteborg 00:37:13 26.19
29 Tobias Lindell Vänersborgs SK 00:37:22 26.59
30 Björn Arnesson Ulricehamns OK 00:38:04 28.47
31 Johan Antonsson OK Löftan 00:38:35 29.85
34 Joakim Antonsson OK Löftan 00:38:59 30.92
35 Jonas Andersson IF Rigor 00:39:05 31.19
36 Jonatan Larsson Uddevalla OK 00:39:11 31.46
37 Jonatan Andersson Falkenbergs OK 00:39:28 32.21
38 Sven Granfors OK Landehof 00:40:13 34.22
39 Andreas Bjärkmar Sävedalens AIK 00:40:18 34.44
39 Jonas Lundgren Stora Tuna OK 00:40:18 34.44
41 Anton Hemlin IK Uven 00:40:48 35.78
42 Niklas Helmertz Frölunda OL 00:41:09 36.72
43 Tobias Johansson OK Skogshjortarna 00:41:59 38.95
44 Leif Svensson OK Tisaren 00:42:03 39.13
45 Christoffer Andersen IK Gandvik 00:42:55 41.45
46 Adam Kazda Göteborg-Majorna OK 00:44:30 45.68
47 Henrik Brus Sävedalens AIK 00:45:29 48.32
48 Anders Frick Trollhättans SK 00:47:39 54.11
49 Vidar Faxén Sävedalens AIK 00:47:45 54.38
50 Max Karle OK Skogshjortarna 00:48:17 55.81
51 Anton Karlsson OK Kullingshof 00:50:55 62.86
52 Andreas Karlsson Sävedalens AIK 00:51:40 64.86
53 Andreas Litzell Ivarsson OK Skogshjortarna 00:55:00 73.78
54 Kristian Anderson Göteborgs SK 01:03:02 95.28
55 Olof Carlson Tolered-Utby Ol-klubb 01:04:18 98.67
56 Fredrik Elofsson Fjärås AIK 01:06:03 103.36
57 David Hellerström FK Friskus-Varberg 01:13:10 122.40
Thomas Börstell Sävedalens AIK

Advertisements

Bagheera