Svenska Orienteringsförbundet

SM, lång Kval - H18 Fin C

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Filip Jacobsson Degerfors Orienteringsklubb 00:46:21 7,71
2 Jesper Svensk Stora Tuna Orienteringsklubb 00:46:28 7,92
3 Albin Lillieström Orienteringsklubben Roxen 00:48:32 11,53
4 Henning Sjökvist Stora Tuna Orienteringsklubb 00:48:41 11,79
5 Lukas Lundgren Växjö Orienteringsklubb 00:50:19 14,64
6 André Andersson Västerbergslagens OL 00:50:49 15,52
7 Ville Johansson Orienteringsklubben Kolmården 00:51:14 16,25
8 Mattias Perneby IFK Lidingös Skid o Orienterin 00:53:22 19,97
9 Egil Morast Haninge Skid o Orienteringsklu 00:54:03 21,17
10 Simon Schuster Vallentuna-Össeby OL 00:54:19 21,63
11 Amadeus Hansson Gotlands Bro Orienteringsklubb 00:54:39 22,21
12 Hugo Dahlberg Haninge Skid o Orienteringsklu 00:54:59 22,80
13 Nils Alexandersson Stora Tuna Orienteringsklubb 00:55:23 23,50
14 Waldemar Andersson Orienteringsklubben Roslagen 00:57:22 26,96
15 Viktor Wassén Vänersborgs Skidklubb 00:57:39 27,46
16 Oskar Lind Eksjö Skid o Orienteringsklubb 00:57:42 27,54
17 Linus Backlund Orienteringsklubben Södertörn 00:58:41 29,26
18 Lucas Sundblad Eksjö Skid o Orienteringsklubb 00:59:05 29,96
19 Martin Jellvert Börjeson Göteborg-Majorna OK 00:59:10 30,11
20 Per Karlsson Orienteringsklubben Tylöskog 00:59:36 30,86
21 Jonas Hammarskiöld OK Skogsfalken 01:00:33 32,52
22 Rasmus Möller Arboga Orienteringsklubb 01:02:01 35,08
23 Fabian Steen Orienteringsklubben Enen 01:02:54 36,63
24 Olle Hansson Orienteringsklubben Roxen 01:04:12 38,90
25 Johan Edenhamn Länna Idrottsförening 01:04:13 38,93
26 Jakob Höst Hjärnarps Orienteringslöpare 01:04:20 39,13
27 Johan Hagströmer Orienteringsklubben Klemmingen 01:05:04 40,41
28 Martin Särnbrink Orienteringsklubben Tisaren 01:08:11 45,86
29 Pontus Lindblom Orienteringsklubben Roxen 01:10:22 49,67
30 Alfred Lönn Västerås Skid O OK 01:12:05 52,67
31 Lucas Norrman Attunda Orienteringsklubb 01:13:13 54,65
32 Henrik Hamrefors Västerås Skid O OK 01:13:29 55,12
33 David Levin Svaide Roma SOK 01:17:16 61,73
34 Simon Järpling Orienteringsklubben Klemmingen 01:25:21 75,85

Annonser