Svenska Orienteringsförbundet

SM, lång Final - H18 Fin A

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Simon Hector Snättringe Sportklubb 00:57:54 2,74
2 Simon Imark Tullinge Sportklubb 01:01:15 7,13
3 Isac von Krusenstierna Orienteringsklubben Kåre 01:03:32 10,13
4 Ville Johansson Orienteringsklubben Kolmården 01:03:56 10,66
5 Victor Imark Tullinge Sportklubb 01:04:05 10,85
6 Anton Forsberg Långhundra Idrottsförening 01:04:25 11,29
7 Henning Sjökvist Stora Tuna Orienteringsklubb 01:04:37 11,55
8 Henrik Johannesson Ronneby Orienteringsklubb 01:06:10 13,59
8 Filip Jacobsson Degerfors Orienteringsklubb 01:06:10 13,59
10 Jesper Svensk Stora Tuna Orienteringsklubb 01:06:37 14,18
11 Jonas Gustafsson Orienteringsklubben Kåre 01:06:55 14,57
12 Oliwer Lundberg Orienteringsklubben Bävern 01:07:28 15,29
13 Tom Campbell Lustens Orienteringsklubb 01:09:06 17,44
14 Johan Lenning OK Pan-Kristianstad 01:09:18 17,70
15 André Andersson Västerbergslagens OL 01:09:47 18,33
16 Albin Lillieström Orienteringsklubben Roxen 01:10:07 18,77
17 Otto Stuhlhofer Orienteringsklubben Landehof 01:10:33 19,34
18 Simon Larsson Orienteringsklubben Hällen 01:10:40 19,49
19 Arvid Nord Idrottsklubben Hakarpspojkarna 01:12:19 21,66
20 Elias Ekvall Trollhättans Skid o Orienterin 01:12:21 21,70
21 Simon Schuster Vallentuna-Össeby OL 01:12:27 21,83
22 Rickard Djerf Tibro Orienteringsklubb 01:12:55 22,45
23 Olle Andersson Tullinge Sportklubb 01:13:38 23,39
24 Robin Salén Bergnäsets Allmänna IK 01:15:43 26,12
25 Gustaf Sundbüe Orienteringsklubben Hällen 01:16:51 27,61
26 Arvid Claesson Jönköpings Orienteringsklubb 01:16:54 27,67
27 Alexander Wiklund Finspångs Skid och Orientering 01:18:17 29,49
28 Lukas Lundgren Växjö Orienteringsklubb 01:18:19 29,53
29 Mattias Perneby IFK Lidingös Skid o Orienterin 01:18:43 30,06
30 Filip Karlsson Idrottsföreningen Hagen 01:21:15 33,38
31 Viktor Janrik Bromma-Vällingby SOK 01:21:22 33,54
32 Olle Josarp FK Friskus-Varberg 01:22:30 35,03
33 Johannes Ridefelt Orienteringsklubben Linné 01:23:41 36,58
34 Hugo Dahlberg Haninge Skid o Orienteringsklu 01:28:08 42,42
Amadeus Hansson Gotlands Bro Orienteringsklubb
Egil Morast Haninge Skid o Orienteringsklu

Annonser