Svenska Orienteringsförbundet

SM, medel Kval - H21 Kval D

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Olle Boström Järla Orientering 00:30:02 0,25
2 Jonas Leandersson Södertälje-Nykvarn OF 00:31:25 3,64
3 Eskil Kinneberg IFK Göteborg 00:31:47 4,53
4 Kent Ohlsson Södertälje-Nykvarn OF 00:32:23 6,00
5 Linus Rapp IFK Mora OK 00:34:47 11,88
6 Fredrik Ingelsson Rehns BK 00:35:08 12,73
7 Patrik Karlsson Växjö OK 00:35:21 13,26
8 Markus Adolfsson Tullinge SK 00:35:29 13,59
9 Morten Jarvis Westergård Järla Orientering 00:35:31 13,67
10 Roman Ryapolov IFK Mora OK 00:35:32 13,71
11 Christian Tingström Göteborg-Majorna OK 00:35:54 14,61
12 Markus Martinelle Söders-Tyresö 00:36:33 16,20
13 Josef Nordlund OK Linné 00:38:05 19,95
14 Harri Karlsson OK Denseln 00:38:14 20,32
15 Tomas Hallmén OK Tisaren 00:38:53 21,91
16 Viktor Runnby Göteborg-Majorna OK 00:39:51 24,28
17 Joar Svartholm Bergnäsets AIK 00:40:24 25,63
18 Artem Panchenko IFK Mora OK 00:40:31 25,91
19 Oskar Andrén OK Tisaren 00:40:32 25,95
20 Anders Boström Järfälla OK 00:40:33 25,99
21 Viktor Silvemark Ärla IF 00:40:51 26,73
22 Hugo Mattsson Skåneslättens OL 00:41:31 28,36
23 Anders Håkansson OK Linné 00:42:48 31,50
24 Mikael Andersson Stora Tuna OK 00:42:57 31,87
25 Henrik Tosteberg Linköpings OK 00:44:10 34,84
26 Johan Lindqvist Täby OK 00:44:11 34,89
27 Jonathan Svensson Växjö OK 00:44:40 36,07
28 Davis Dislers IK Hakarpspojkarna 00:45:17 37,58
29 Pontus Karlsson Markbygdens OK 00:45:22 37,78
30 Jakob Ivarsson Haninge SOK 00:45:44 38,68
31 Anders Axling Sundsvalls OK 00:46:29 40,52
32 Simon Waller IFK Umeå 00:48:15 44,84
33 Gunnar Holmgren Bergnäsets AIK 00:50:16 49,78
34 Nils Tärk Halmstad OK 00:50:42 50,84
35 Anton Karlsson OK Kullingshof 00:53:58 58,83
36 Erik Toomingas Sundsvalls OK 01:06:32 89,59
Jakob Andersson OK Linné
Kristian Dahlström IFK Mora OK
Anton Hallor OK Tisaren

Annonser