Svenska Orienteringsförbundet

SM, medel Final - H21 Final C

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Matt Ogden OK Linné 00:33:42 5,62
2 Per Carlborg Linköpings OK 00:33:53 6,05
3 Jens Wängdahl Nyköpings OK 00:34:26 7,34
4 Rudolfs Zernis Ärla IF 00:34:34 7,65
5 Jacob Lindstam OK Ravinen 00:35:41 10,26
6 Simon Lundin Finspångs SOK 00:35:52 10,69
7 Mats Nordbrøden Järla Orientering 00:35:53 10,73
8 Viktor Runnby Göteborg-Majorna OK 00:35:55 10,81
9 Erik Nilsson Simkovics Ulricehamns OK 00:36:36 12,41
10 Ivan Forsgren OK Tisaren 00:36:44 12,72
11 Oskar Andrén OK Tisaren 00:36:56 13,19
12 Rasmus Palmqvist Aslaksen Järfälla OK 00:37:08 13,66
12 Per Eklöf OK Milan 00:37:08 13,66
14 Artem Panchenko IFK Mora OK 00:37:20 14,12
15 Jesper Sjögren OK Kullingshof 00:37:28 14,44
16 Anders Boström Järfälla OK 00:37:42 14,98
17 Simon Hedlund Ärla IF 00:37:56 15,53
18 Viktor Silvemark Ärla IF 00:38:02 15,76
19 Fredrik Nilsson OK Pan-Kristianstad 00:38:18 16,39
20 Andreas Holmqvist Hestra IF 00:38:48 17,56
21 Johan Hamelius OK Linné 00:39:02 18,10
22 Oskar Carlborg OK Hällen 00:39:28 19,12
23 Gustaf Wennerberg OK Pan-Kristianstad 00:39:29 19,16
24 Greger Tysk Leksands OK 00:39:52 20,05
25 Tomas Hallmén OK Tisaren 00:39:55 20,17
26 Jonatan Aronsson OK Tisaren 00:40:34 21,69
27 Erik Martinsson Linköpings OK 00:41:11 23,14
28 Anders Höije Göteborg-Majorna OK 00:41:12 23,17
29 Eric Hansson IK Hakarpspojkarna 00:41:13 23,21
30 Victor Bergstrand Motala AIF OL 00:42:00 25,05
31 Peter Eriksson Linköpings OK 00:42:22 25,91
32 Joar Svartholm Bergnäsets AIK 00:42:46 26,84
33 Oscar Björck Järla Orientering 00:43:10 27,78
34 Axel Wrådhe Attunda OK 00:46:37 35,85
35 Rasmus Elmelid Linköpings OK 00:48:55 41,24
36 Mathias Hallmén OK Denseln 00:49:08 41,74
37 Emil Andersson Ärla IF 01:05:34 80,21
Olof Sandgren OK Orion
Jonas Bäckström Malungs OK Skogsmårdarna

Annonser