Svenska Orienteringsförbundet

25mannakorten - H21-1

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Anton Sundgren Långhundra IF 00:24:48 10,96
2 Magnus Carlstedt Sävedalens AIK 00:25:09 12,15
3 Mattias Nilsson Vänersborgs SK 00:26:44 17,54
4 Robin Pousette Långhundra IF 00:26:45 17,60
5 Niklas Olsson Skåneslättens OL 00:27:22 19,69
6 Benjamin Edlund Hestra IF 00:27:25 19,86
7 Anders Lindberg Motala AIF OL 00:28:01 21,90
8 Tobias Lindell Vänersborgs SK 00:28:09 22,36
9 Göran Anlind OK Kåre 00:28:12 22,53
10 Marcus Andersson KFUM Örebro OK 00:28:15 22,70
11 Daniel Forsell Motala AIF OL 00:28:33 23,72
12 Simon Larsson Sävedalens AIK 00:28:34 23,78
13 Johan Hellman Vänersborgs SK 00:28:50 24,68
14 Emil Nilsson Umeå OK 00:29:18 26,27
15 Lukas Gustavsson Linköpings OK 00:29:36 27,29
16 Simon Markendahl OK Klyftamo 00:29:48 27,97
17 Johan Gull FK Friskus-Varberg 00:29:49 28,03
18 Daniel Gustafsson FK Friskus-Varberg 00:29:52 28,20
19 Erik Melén Motala AIF OL 00:30:22 29,90
20 Andreas Lundblad OK Nackhe 00:30:25 30,07
21 Tobias Johansson OK Skogshjortarna 00:30:54 31,71
22 Rickard Ingesson Lunds OK 00:30:58 31,94
23 Jesper Nelsén Falkenbergs OK 00:31:21 33,24
24 David Mellin Sundbybergs IK 00:31:40 34,32
25 Calle Stenberg OK Skogshjortarna 00:31:43 34,49
26 Lennart Bengtsson Falkenbergs OK 00:31:54 35,12
27 Vidar Sjögren Tjällmo-Godegårds OK 00:32:02 35,57
28 Rasmus Persson Falköpings AIK OK 00:32:11 36,08
29 Mati Tiit Linköpings OK 00:32:13 36,19
30 Per Holm IFK Mora OK 00:32:27 36,99
31 Jonas Hjert Falköpings AIK OK 00:32:29 37,10
32 Olof Persson Svaide Roma SOK 00:32:41 37,78
33 Andreas Bjärkmar Sävedalens AIK 00:32:44 37,95
34 Oscar Riis Gamleby OK 00:33:07 39,25
35 Fredrik Johansson OK Skogsstjärnan 00:33:09 39,37
36 Niclas Lindblom Stigmännen Karlshamns OK 00:33:14 39,65
37 Oskar Höglund Motala AIF OL 00:33:23 40,16
38 Mårten Lundqvist Sundbybergs IK 00:33:24 40,22
39 Andreas Liljegren Gotlands Bro OK 00:33:41 41,18
40 Andreas Eriksson Umeå OK 00:33:46 41,47
40 Niklas Helmertz Frölunda OL 00:33:46 41,47
42 Erik Hansson Bredareds IF 00:34:19 43,34
43 Jonatan Andersson Falkenbergs OK 00:34:24 43,62
44 Albin Andersson Falkenbergs OK 00:34:30 43,96
45 Alexander Nilsson Gotlands Bro OK 00:34:38 44,41
46 Erik Edén Waxholms OK 00:34:49 45,04
47 Vidar Faxén Sävedalens AIK 00:35:17 46,62
48 Claes Andersson Falkenbergs OK 00:35:20 46,79
49 Johan Antonsson OK Löftan 00:35:38 47,82
50 Daniel Nilsson Skåneslättens OL 00:35:52 48,61
51 Dag Stridh Umeå OK 00:35:57 48,89
52 Andreas Branell Ryda SK 00:36:28 50,65
53 Tomas Gunnarsson OK Nackhe 00:36:29 50,71
54 Simon Börjeson Ryda SK 00:36:37 51,16
55 Markus Hellström Forsa OK 00:36:54 52,12
56 Martin Hammarlund Motala AIF OL 00:38:07 56,26
57 Markus Nilsson OK Nackhe 00:38:41 58,19
58 Johan Gustafsson OK Nackhe 00:38:53 58,87
59 Andreas Karlsson Sävedalens AIK 00:39:10 59,83
60 Oskar Börjeson Ryda SK 00:39:42 61,65
61 Adam Fredén Falköpings AIK OK 00:40:08 63,12
62 Jakob Riis Gamleby OK 00:40:12 63,35
63 Christoffer Andersen IK Gandvik 00:40:13 63,41
64 Johan Gunnars IFK Mora OK 00:40:15 63,52
65 Björn Johansson Gamleby OK 00:40:53 65,67
66 Joel Johnsson OK Nackhe 00:40:57 65,90
67 Robert Larsson Gamleby OK 00:41:10 66,64
68 Sam Eriksson Andrarums IF 00:41:17 67,04
69 Andreas Litzell Ivarsson OK Skogshjortarna 00:41:19 67,15
70 Per Sandahl Gamleby OK 00:42:31 71,23
71 Stefan Söderström IK Vikings OK 00:42:34 71,40
72 Christian Glantz Andrarums IF 00:43:08 73,33
73 Andreas Johansson Ankarsrums OK 00:44:36 78,32
74 Jonas Gustafsson Andrarums IF 00:45:09 80,19
75 Mattias Nylund OK Södertörn 00:48:53 92,89
76 David Fors OK Skogsstjärnan 00:50:18 97,71
77 Lars Persson Gamleby OK 00:51:41 102,41
78 Johan Kjellander Motala AIF OL 00:53:15 107,74
79 Mårten Korall Gotlands Bro OK 01:05:45 150,27
80 Arvid Rudberg Gamleby OK 01:28:51 228,85
Johnny Hålsjö Vänersborgs SK
Anton Tikhomirov Hellas Orientering
Joel Hallberg Umeå OK
Fredrik Berntsson Skåneslättens OL

Annonser

OOCup 2022