Svenska Orienteringsförbundet

25mannakorten - H21-2

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Nils Tärk Halmstad OK 00:28:13 14,71
2 Stefan Sjölund Skogslöparna 00:28:19 15,02
3 Niclas Tjernlund OK Vilse 87 00:29:26 18,51
4 Magnus Nordström OK Älvsjö-Örby 00:29:29 18,66
5 Fredrik Johansson Bredaryds SOK 00:30:05 20,54
6 Torbjörn Engberg Härnösands OK 00:30:14 21,01
7 Magnus Strand OK Landehof 00:30:25 21,58
8 Jonatan Larsson Uddevalla OK 00:30:37 22,20
9 Joakim Axelsson Trollhättans SOK 00:30:41 22,41
10 Johan Sjögren Nydalens SK 00:30:42 22,46
11 Johan Olsson Hjobygdens OK 00:30:46 22,67
13 Erik Råberg OK Landehof 00:31:16 24,23
14 Erik Magnusson OK Nolaskogsarna 00:31:20 24,44
15 Rasmus Larsson OK Alehof 00:31:22 24,55
16 Tobias Eliasson Sundsvalls OK 00:31:38 25,38
17 Victor Axbom OK Landehof 00:32:04 26,73
18 Johan Hindér Tolered-Utby Ol-klubb 00:32:18 27,46
19 Anton Oddmo OK Pan-Kristianstad 00:32:28 27,98
20 Daniel Olsson Uddevalla OK 00:32:45 28,87
21 Sven Granfors OK Landehof 00:32:57 29,49
22 Daniel Olsen Södertälje-Nykvarn OF 00:33:02 29,75
23 Anders Trolin Forsa OK 00:33:19 30,63
24 Markus Svensson OK Pan-Kristianstad 00:34:08 33,19
25 Martin Schagerlind Trollhättans SOK 00:34:11 33,34
26 Jesper Liderud Lidköpings VSK 00:34:22 33,91
27 Erik Torshage OK Nolaskogsarna 00:34:25 34,07
28 Emil Hägglund OK Nolaskogsarna 00:34:40 34,85
29 Arvid Strandberg Skogslöparna 00:34:54 35,58
30 Erik Lundh Rehns BK 00:34:57 35,74
31 Erik Larsson OK Älvsjö-Örby 00:35:02 36,00
32 Adam Kazda Göteborg-Majorna OK 00:35:19 36,88
33 Daniel Edlund OK Nolaskogsarna 00:35:20 36,93
34 Mattias Karlsson OK Alehof 00:35:33 37,61
35 Anton Karlsson OK Kullingshof 00:35:39 37,92
36 Johan Sandström Trollhättans SOK 00:35:50 38,49
37 Rickard Wass Järla Orientering 00:35:57 38,86
38 Andreas Claesson OK Kullingshof 00:36:08 39,43
39 Marcus Lööf OK Kullingshof 00:36:10 39,53
40 Björn Schilobolski Åmåls OK 00:36:26 40,37
41 Sebastian Ekman Tolered-Utby Ol-klubb 00:36:29 40,52
42 Karl Gellerman Göteborgs SK 00:36:30 40,58
43 Robert Wetterlöf OK Pan-Kristianstad 00:36:45 41,36
44 Håkan Palm OK Klemmingen 00:36:49 41,56
45 Håkan Andersson Halmstad OK 00:36:50 41,62
46 Oscar Vagman OK Klemmingen 00:36:58 42,03
47 Jonas Hemlin IK Uven 00:37:06 42,45
48 Kalle Ingvarsson OK Vilse 87 00:37:18 43,07
49 Svante Persson Söderhamns OK 00:37:39 44,17
50 Simon Nilsson Eksjö SOK 00:37:55 45,00
51 Christoffer Olsson Uddevalla OK 00:38:50 47,86
52 Björn Karlsson Halmstad OK 00:38:51 47,91
53 Emil Håsteen Rånäs OK 00:39:08 48,80
54 Per Edström Härnösands OK 00:39:56 51,30
55 Mattias Kuosku Tolered-Utby Ol-klubb 00:40:41 53,64
56 Marcus Ullman OK Alehof 00:40:52 54,21
57 Johan Blick OK Alehof 00:41:02 54,73
58 Axel Barkestedt OK Kullingshof 00:41:23 55,82
59 Jimmy Andersson OK Kullingshof 00:42:32 59,42
60 Martin Karlsson Centrum OK 00:45:59 70,19
61 Jonas Ekström Göteborg-Majorna OK 00:46:58 73,26
63 Jakob Aldén Göteborgs SK 00:47:48 75,86
64 Björn Pehrsson OK Alehof 00:47:51 76,02
65 Simon Wallman OK Kullingshof 00:48:25 77,79
66 Anders Olsson Uddevalla OK 00:48:38 78,46
67 Robin Eriksson OK Roslagen 00:49:19 80,60
68 Pontus Johansson OK Kullingshof 00:56:15 102,25
70 Fredric Johansson Snättringe SK 01:02:16 121,04
71 Nicklas Öst Ljusdals OK 01:06:24 133,94
Per Genvad Göteborg-Majorna OK
Rikard Pentonen IFK Göteborg

Annonser