Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Borås 2015 Etapp 1 - H20 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Jens Rönnols Täby OK 01:12:26 7,95
3 Oskar Sandberg Säterbygdens OK 01:12:52 8,44
4 Andreas Sølberg IFK Göteborg 01:13:50 9,52
5 Emil Granqvist OK Ravinen 01:14:05 9,80
7 Björn Cederberg OK Pan-Kristianstad 01:15:44 11,65
8 Oskar Leinonen OK Kolmården 01:16:22 12,36
9 Daniel Roos Attunda OK 01:17:23 13,50
11 Filip Wadsten OK Landehof 01:18:11 14,40
12 Gustav Hindér OK Tisaren 01:18:38 14,90
13 Nils Gumaelius Waxholms OK 01:18:56 15,24
15 Konstantin Serebryanitskii Rehns BK 01:19:26 15,80
16 Algirdas Bartkevicius OK Denseln 01:19:39 16,04
17 Erik Andersson OK Orion 01:19:43 16,12
19 Martin Djerf IK Hakarpspojkarna 01:20:18 16,77
21 Carl Näslund Västerås SOK 01:21:11 17,76
22 Patrick Zbinden Leksands OK 01:21:48 18,45
24 Samuel Hedlund Långhundra IF 01:21:51 18,51
25 Sixten Walheim OK Rodhen 01:22:09 18,85
26 Fredrik Wigertz Långhundra IF 01:22:24 19,13
26 Remo Ruch OK Kåre 01:22:24 19,13
28 Jan Brunner Södertälje-Nykvarn OF 01:22:35 19,33
30 Joakim Andén Södertälje-Nykvarn OF 01:23:04 19,87
31 Johan Böni Göteborg-Majorna OK 01:23:05 19,89
32 Isak Langerak Järfälla OK 01:23:22 20,21
33 Arvid Våg IFK Göteborg 01:23:23 20,23
36 Henrik Eklund Växjö OK 01:23:52 20,77
38 Albin Axelsson IK Hakarpspojkarna 01:24:42 21,70
39 Quentin Rauturier OK Hällen 01:25:21 22,43
40 Niklas Sundqvist Tullinge SK 01:25:31 22,62
41 Filip Ossiansson IK Hakarpspojkarna 01:25:34 22,68
42 Karl Enges Attunda OK 01:25:38 22,75
43 Mathias Peter OK Hammaren 01:25:58 23,12
44 Philip Persson OK Orion 01:26:59 24,26
45 Johannes Kuhlin Göteborg-Majorna OK 01:27:39 25,01
47 Arvid Henriksson Järla Orientering 01:28:10 25,59
48 Emil Øbro OK Orion 01:28:18 25,74
50 Matthias Groell OK Hammaren 01:29:10 26,71
51 Emil Åberg Korsnäs IF OK 01:29:23 26,96
53 Erik Berzell Järla Orientering 01:30:04 27,72
54 Martin Hunhammar OK Ravinen 01:30:18 27,98
55 Kevin Ståhl OK Hammaren 01:30:40 28,39
57 Johannes Eklöf IF Hallby SOK 01:31:07 28,90
59 Emil Tellsén OK Roxen 01:31:47 29,65
61 Arnaud Perrin OK Denseln 01:32:21 30,28
62 Johan Söderlund Leksands OK 01:33:02 31,05
64 William Pommer Stora Tuna OK 01:33:42 31,80
66 Henrik Håkansson OK Kolmården 01:34:29 32,67
70 Filip Ivarsson OK Hammaren 01:36:15 34,65
73 Henry McNulty OK Linné 01:37:55 36,52
74 August Mikaelsson Västerås SOK 01:38:01 36,64
75 David Hector Snättringe SK 01:38:02 36,65
76 Apostol Atanasov Stora Tuna OK 01:38:17 36,93
77 Fredrik Persson Domnarvets GOIF 01:38:18 36,95
78 Oskar Lindqvist Sävedalens AIK 01:38:24 37,06
79 Per Lindman Finspångs SOK 01:38:29 37,16
84 William Nilsson OK Södertörn 01:45:08 44,61
88 Fredrik Levin Svaide Roma SOK 01:47:38 47,42
91 Emil Andersson Tullinge SK 01:50:00 50,07
94 Simon Martelius Attunda OK 01:54:00 54,56
96 Anton Gumaelius Waxholms OK 01:56:31 57,38
98 Martin Herbert Täby OK 01:59:15 60,44
100 Martin Norrbom Sala OK 02:02:46 64,38
Anton Hansson IK Hakarpspojkarna
Jesper Alfredsson OK Tyr
Daniel Duhlbo IFK Mora OK

Annonser