Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Borås 2015 Etapp 1 - D18 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Jonna Jungåker Korsnäs IF OK 00:53:28 7,25
3 Amanda Berggren Tullinge SK 00:54:35 8,63
4 Linnéa Golsäter Eksjö SOK 00:55:24 9,63
6 Line Cederberg Vänersborgs SK 00:57:12 11,85
7 Tone Albrektsson OK Ravinen 00:58:09 13,02
8 Sanna Fast Eksjö SOK 00:58:18 13,20
10 Tove Rönnbäck Visborgs OK 00:58:51 13,88
11 Moa Hansson Bredaryds SOK 00:59:32 14,72
12 Emma Hagrot Täby OK 00:59:57 15,23
13 Elvira Björklund Trollhättans SOK 01:00:02 15,33
15 Elin Pettersson IFK Göteborg 01:00:55 16,42
16 Hanna Hänström Täby OK 01:01:24 17,01
20 Hanna Hugosson Sundsvalls OK 01:02:38 18,53
24 Emma Pettersson OK Roxen 01:02:56 18,90
25 Frida Junegard Tullinge SK 01:03:22 19,43
26 Märta Skog Tullinge SK 01:03:29 19,58
27 Anna Dahlgren-Rosén Järla Orientering 01:04:07 20,36
28 Märta Ransjö Zander OK Tyr 01:04:09 20,40
29 Johanna Hagström Falköpings AIK OK 01:04:14 20,50
30 Lovisa Martinsson OK Tyr 01:04:33 20,89
31 Mirjam Dalén Sala OK 01:04:43 21,10
32 Sophia Björnlinger IK Hakarpspojkarna 01:04:50 21,24
33 Rebecca Waldenfjord Järfälla OK 01:04:53 21,30
34 Klara Djerf Lerums SOK 01:04:54 21,32
35 Sarah Persson OK Denseln 01:05:02 21,48
36 Stina Nordin Sundsvalls OK 01:05:21 21,87
38 Gabriella Gustafsson IK Hakarpspojkarna 01:05:44 22,35
39 Emma Bengtsson Årsunda IF 01:06:03 22,74
40 Gabriella S Bergander Eksjö SOK 01:06:16 23,00
43 Erica Edman Leksands OK 01:06:29 23,27
44 Kajsa Johansson Jönköpings OK 01:06:36 23,41
46 Maria Eriksson Eds SK 01:08:04 25,22
47 Sandra Näslund Västerås SOK 01:08:09 25,32
49 Hanna Åberg OK Landehof 01:08:29 25,73
50 Agnes Lundqvist Järfälla OK 01:08:57 26,30
51 Alice Axelsson IK Hakarpspojkarna 01:09:23 26,84
52 Julia Eriksson OK Kolmården 01:10:12 27,84
53 Carolina Olsson Älvdalens IF OK 01:10:14 27,88
55 Annie Önsten IK Hakarpspojkarna 01:10:36 28,33
56 Vilma Blennow Falköpings AIK OK 01:10:43 28,48
58 Tova Olsson IK Hakarpspojkarna 01:11:00 28,83
59 Moa Kuhlin Göteborg-Majorna OK 01:11:36 29,56
60 Klara Yngvesson Umeå OK 01:11:39 29,62
61 Moa Hedegård OK Kolmården 01:12:01 30,08
62 Elsa Andersson Bredaryds SOK 01:12:11 30,28
64 Kajsa Jungbjer Göteborg-Majorna OK 01:12:44 30,96
69 Agnes Spånér Göteborg-Majorna OK 01:13:35 32,00
70 Matilda Eriksson Västerbergslagens OL 01:14:17 32,86
71 Amanda Rangert IK Hakarpspojkarna 01:14:35 33,23
72 Agnes Westerberg Trollhättans SOK 01:14:53 33,60
75 Jonna Halonen Fjärås AIK 01:15:34 34,44
76 Elin Granstedt IK Hakarpspojkarna 01:15:46 34,69
80 Elin Johansson Finspångs SOK 01:17:09 36,39
81 Emma Djerf Lerums SOK 01:17:16 36,53
83 Amelia Skalberg Bredaryds SOK 01:17:36 36,95
84 Elin Ransjö Zander OK Tyr 01:18:03 37,50
86 Johanna Henriksson Ärla IF 01:19:46 39,61
88 Lova Eveborn OK Roxen 01:21:17 41,48
90 Emma Helmersson Västerås SOK 01:21:54 42,24
91 Kajsa Mattsson OK Kåre 01:22:04 42,44
94 Johanna Börjesson Eriksson Storviks IF 01:25:03 46,11
97 Saga Sander OK Milan 01:25:44 46,95
100 Erika Duhlbo IFK Mora OK 01:27:14 48,80
102 Ella Wallinder Göteborg-Majorna OK 01:28:46 50,68
103 Elin Lundqvist Nybro OK 01:29:05 51,07
104 Elvira Sellgren Göteborg-Majorna OK 01:32:57 55,83
106 Astrid Simonsson Sundbybergs IK 01:43:12 68,44
110 Jennie Börjesson Eriksson Storviks IF 02:00:44 90,01
Caroline Løchting Thunberg OK Roslagen
Ellen Broman OK Roslagen
Anna Karlström OK Linné

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF