Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Borås 2015 Etapp 1 - H18 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Simon Hector Snättringe SK 00:53:04 6,46
2 Filip Jacobsson Degerfors OK 00:54:38 8,82
3 Jesper Svensk Stora Tuna OK 00:54:39 8,84
4 Ville Johansson OK Kolmården 00:55:35 10,24
5 Simon Imark Tullinge SK 00:57:27 13,05
6 Anton Forsberg Långhundra IF 00:57:28 13,07
7 Isac von Krusenstierna OK Kåre 00:57:36 13,27
8 Henning Sjökvist Stora Tuna OK 00:57:42 13,42
9 Elias Ekvall Trollhättans SOK 00:59:35 16,25
10 Emil Ljungemyr OK Kolmården 00:59:59 16,85
11 Oliwer Lundberg OK Bävern 01:00:00 16,88
13 Simon Larsson OK Hällen 01:01:03 18,46
14 Victor Imark Tullinge SK 01:01:26 19,03
15 Henrik Johannesson Ronneby OK 01:01:44 19,48
18 Albin Lillieström OK Roxen 01:02:14 20,23
19 Florian Attinger OK Ravinen 01:02:24 20,48
20 Jonas Gustafsson OK Kåre 01:02:46 21,03
21 Hugo Eriksson OK Nolaskogsarna 01:02:56 21,28
23 Olle Josarp FK Friskus-Varberg 01:03:10 21,64
28 Olle Andersson Tullinge SK 01:04:20 23,39
29 Jesper Sjöblom Södertälje-Nykvarn OF 01:04:21 23,41
33 Johan Olson IK Uven 01:05:16 24,79
35 Rasmus Lundberg OK Bävern 01:06:01 25,92
36 Gustaf Sundbüe OK Hällen 01:06:04 25,99
40 Simon Schuster Vallentuna-Össeby OL 01:07:31 28,17
41 Isak Prellner Skåneslättens OL 01:08:11 29,17
42 André Andersson Västerbergslagens OL 01:08:18 29,35
44 Rafael Dobnik Eksjö SOK 01:08:51 30,17
47 Erik Zeilon Skåneslättens OL 01:09:30 31,15
48 Otto Stuhlhofer OK Landehof 01:09:34 31,25
51 Oskar Lind Eksjö SOK 01:11:09 33,63
54 Olle Nilsson OK Linné 01:11:44 34,51
55 Timo Suter Eksjö SOK 01:11:47 34,58
56 Filip Karlsson IF Hagen 01:12:02 34,96
58 Fabian Steen OK Enen 01:12:44 36,01
59 Fredrik Johansson OK Nackhe 01:13:07 36,58
60 Jakob Fransson OK Milan 01:13:10 36,66
65 Mattis Hallberg IK Uven 01:13:44 37,51
70 Johannes Ridefelt OK Linné 01:15:15 39,79
72 Arvid Nord IK Hakarpspojkarna 01:15:24 40,01
74 Robin Salén Bergnäsets AIK 01:16:29 41,64
78 Hugo Dahlberg Haninge SOK 01:17:31 43,19
81 Andreas Uller Kils OK 01:17:49 43,64
83 Lucas Sundblad Eksjö SOK 01:17:52 43,72
84 Daniel Carlson Bjernald OK Linné 01:18:05 44,04
86 Lukas Deininger IFK Mora OK 01:18:17 44,35
94 Eric Rosjö Jönköpings OK 01:21:22 48,98
95 Johan Wehlin Skogspojkarnas OK 01:21:37 49,35
97 Rickard Djerf Tibro OK 01:22:16 50,33
105 Albin Andersson OK Ravinen 01:29:56 61,85
Tom Campbell Lustens OK

Annonser