*** Instance-specific ***

O-Ringen Borås 2015 Etapp 1 - H21 Elit 2

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Rasmus Palmqvist Aslaksen Järfälla OK 01:33:30 9,87
3 Gustav Nordström Gävle OK 01:35:36 11,74
4 Per Eklöf OK Milan 01:35:55 12,02
5 Mikael Andersson Linköpings OK 01:36:25 12,47
6 Mikael Eliasson Göteborg-Majorna OK 01:39:02 14,79
7 Mattias Karlsson Växjö OK 01:39:33 15,25
8 Linus Rapp IFK Mora OK 01:40:01 15,67
9 Joakim Eliasson Göteborg-Majorna OK 01:40:04 15,71
13 Marcus Berggren Nyköpings OK 01:41:05 16,62
14 John Persson IFK Göteborg 01:41:50 17,28
15 Martin Jansson OK Rodhen 01:41:58 17,40
16 Jesper Sjögren OK Kullingshof 01:43:05 18,39
17 Simon Lundin Finspångs SOK 01:43:06 18,41
20 Karl-Johan Westberg IFK Mora OK 01:45:41 20,71
21 Andrey Lamov IFK Mora OK 01:46:37 21,54
22 Martin Hammarberg Malungs OK Skogsmårdarna 01:47:19 22,16
23 Yves Aschwanden Stora Tuna OK 01:47:39 22,45
27 Markus Hederskog IK Hakarpspojkarna 01:49:20 23,95
29 Anders Österlund Västerås SOK 01:50:10 24,69
30 Daniel Netz IFK Göteborg 01:50:29 24,97
34 Hans Persson Gävle OK 01:54:19 28,38
35 Johan Wikström OK Tyr 01:54:25 28,47
38 Gunnar Holmgren Bergnäsets AIK 01:55:30 29,43
39 Mikael Pihel OK Tisaren 01:55:38 29,55
41 Matthias Reiner OK Hammaren 01:56:02 29,91
42 Ludvig Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 01:56:43 30,52
43 Håkan Pettersson OK Djerf 01:56:45 30,55
45 Robert Johansson Täby OK 01:57:14 30,98
46 Joakim Axelsson Trollhättans SOK 01:57:43 31,40
47 Mattias Eriksson OK Denseln 01:57:57 31,61
49 Magnus Johansson Kristiansand OK 01:58:41 32,26
50 Michael Siemmeister Eksjö SOK 01:59:07 32,65
51 Raúl Ferra KFUM Örebro OK 01:59:12 32,72
53 Magnus Nordström OK Älvsjö-Örby 01:59:45 33,21
55 Maxime Rauturier OK Hällen 02:01:08 34,44
56 Simon Eklöv OK Linné 02:05:34 38,38
57 Joël Borner OK Ravinen 02:05:59 38,75
60 Jakob Pauser OK Hammaren 02:08:16 40,78
61 Joel Nilsson IFK Göteborg 02:08:53 41,33
63 Lars Jakobsson Centrum OK 02:09:06 41,53
65 Andreas Nilsson Markaryds FK 02:10:11 42,49
66 Magnus Björk OK Rodhen 02:10:21 42,64
69 Francois Joly OK Linné 02:15:57 47,62
72 Rikard Pentonen IFK Göteborg 02:17:20 48,85
73 Baptiste Girard OK Ravinen 02:18:04 49,50
79 Jonas Falck Weber Eksjö SOK 02:32:49 62,61
Niklaus Rey Nyköpings OK
Fabian Wennerberg Varegg Fleridrett
Björn Hellrup Helsingborgs SOK
Olle Kalered OK Denseln
Andreas Bergander Eksjö SOK
Anders Johansson Rehns BK

Annonser