Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Borås 2015 Etapp 1 - H21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Anton Sundgren Långhundra IF 01:11:10 9,11
2 Peter Eriksson Linköpings OK 01:11:39 9,67
3 Johan Aronsson OK Tisaren 01:13:04 11,31
4 Erik Liljequist Södertälje-Nykvarn OF 01:13:33 11,87
6 Victor Flingmark OK Kåre 01:13:46 12,12
7 Mattias Mårts Stora Tuna OK 01:16:47 15,61
9 Emil Kalered OK Denseln 01:18:01 17,04
10 Jonas Palm Sävedalens AIK 01:19:20 18,56
11 Oskar Eklöf Rehns BK 01:19:37 18,89
12 Fredrik Noborn IFK Göteborg 01:20:15 19,62
15 Erik Jansson KFUM Örebro OK 01:21:39 21,25
16 Niklas Gustafsson OK Tisaren 01:22:16 21,96
17 Johan Persson Hagaby GOIF 01:22:31 22,25
18 Nils Tärk Halmstad OK 01:22:40 22,42
19 Simon Andersson Forsa OK 01:22:47 22,56
20 Markus Johansson IFK Göteborg 01:23:09 22,98
21 Mikael Andersson Stora Tuna OK 01:23:45 23,68
22 Ilya Belianka Sävedalens AIK 01:23:59 23,95
25 Jonas Lundgren Stora Tuna OK 01:24:57 25,06
26 Andreas Calleberg Rehns BK 01:25:39 25,88
27 Christoffer Schönning Järfälla OK 01:25:49 26,07
29 Niklas Olsson Skåneslättens OL 01:26:03 26,34
31 Gustav Eriksson Stora Tuna OK 01:26:12 26,51
32 Jerk Rönnols Centrum OK 01:26:27 26,80
33 Adam Granstedt IK Hakarpspojkarna 01:27:03 27,50
35 Mattias Nilsson Vänersborgs SK 01:27:18 27,78
36 Daniel Forsell Motala AIF OL 01:27:29 28,00
37 Markus Lundholm OK Renen 01:27:33 28,07
40 Bruno Godefroy Linköpings OK 01:28:39 29,35
41 Elias Ögren Stora Tuna OK 01:28:43 29,42
42 Johan Aspegren OK Kontinent 01:28:51 29,58
43 Jesper Nilsson Ulricehamns OK 01:29:16 30,06
45 Christian Karldén Kvillebyns SK 01:29:48 30,68
46 Lukas Olsson Väsby OK 01:29:58 30,87
47 Erik Lindgren KFUM Örebro OK 01:30:01 30,93
50 Joakim Antonsson OK Löftan 01:30:55 31,97
52 Måns Bränneby OK Kolmården 01:31:00 32,07
53 Anton Oddmo OK Pan-Kristianstad 01:31:28 32,61
54 Thomas Pettersson IF Thor 01:31:54 33,11
55 Olle Winroth OK Löftan 01:32:09 33,40
56 Mattias Andersson OK Tisaren 01:32:24 33,69
57 Erik Råberg OK Landehof 01:32:29 33,78
60 Fredrik Sturesson OK Alehof 01:32:46 34,11
61 Robert Pettersson IF Thor 01:33:32 35,00
62 Fredrik Johansson Bredaryds SOK 01:33:36 35,08
64 Niklas Österlund Ulricehamns OK 01:33:46 35,27
66 Kristoffer Edshage Centrum OK 01:34:26 36,04
67 Otto Lundman OK Roslagen 01:34:42 36,35
68 Jonatan Andersson Falkenbergs OK 01:35:08 36,85
70 Oskar Höglund Motala AIF OL 01:35:36 37,39
71 Ola Jansson Rasbo IK 01:35:45 37,57
72 Jesper Nelsén Falkenbergs OK 01:35:48 37,62
73 Emil Nilsson Umeå OK 01:36:17 38,18
74 Johan Antonsson OK Löftan 01:36:31 38,45
75 Gustav Hagström Falköpings AIK OK 01:36:32 38,47
75 Björn Arnesson Ulricehamns OK 01:36:32 38,47
77 David Mellin Sundbybergs IK 01:36:34 38,51
79 Gabriel Bengtsson Stigmännen Karlshamns OK 01:36:49 38,80
80 Per Aspegren OK Kontinent 01:36:55 38,92
81 Gustav Åhrén Motala AIF OL 01:37:59 40,15
83 Niklas Barsk Övertorneå IF 01:38:39 40,92
84 Charlie Stolt Rehns BK 01:38:41 40,96
85 Jonatan Aronsson OK Tisaren 01:38:44 41,02
86 Johnny Hålsjö Vänersborgs SK 01:38:49 41,11
90 Victor Axbom OK Landehof 01:40:15 42,77
92 Adam Georgsson OK Nackhe 01:40:37 43,20
93 Patrik Johansson Kexholms SK 01:40:44 43,33
94 Tobias Eliasson Sundsvalls OK 01:41:30 44,22
95 Sven-Anders Melin Södertälje-Nykvarn OF 01:41:32 44,26
96 Niklas Thörn OK Vilse 87 01:41:34 44,30
97 Marcus Hansson Södertälje-Nykvarn OF 01:42:08 44,95
98 Måns Faxén Växjö OK 01:42:30 45,38
99 Anders Vedin Sundsvalls OK 01:42:32 45,42
105 Torbjörn Almegius Stenungsunds OK 01:44:01 47,13
106 Joar Svartholm Bergnäsets AIK 01:44:03 47,17
107 Oscar Törnroth Hjobygdens OK 01:44:14 47,38
108 Marcus Svensson FK Boken 01:44:22 47,54
109 Martin Lövald Hellberg Täby OK 01:44:31 47,71
110 Anders Fogelberg Västvärmlands OK 01:45:07 48,41
111 David Runemalm Nybro OK 01:46:08 49,58
112 Rickard Ingesson Lunds OK 01:46:47 50,34
113 Gustav Lindeborg Täby OK 01:47:22 51,01
114 Erik Toomingas Sundsvalls OK 01:47:47 51,49
116 Patrik Brorsson Frösö IF 01:48:12 51,98
118 Oscar Gustafsson Idefjordens SK 01:49:08 53,06
123 Nils Jansson Rasbo IK 01:51:12 55,45
125 Marcus Ramström OK Kåre 01:52:47 57,28
127 Oskar Lyding Hylte OK 01:53:48 58,46
129 Fredrik Andersson IF Rigor 01:55:11 60,06
132 Carl-Johan Högberg OK Linné 01:58:39 64,07
134 Daniel Halvardsson Nässjö OK 01:59:54 65,52
135 Arvid Strandberg Skogslöparna 02:03:21 69,51
137 Anton Thorstensson IK Hakarpspojkarna 02:06:57 73,68
138 Adrian Bergström Älvsby IF OK 02:07:36 74,43
140 Andreas Magnusson OK Måsen 02:08:31 75,49
143 Aron Davidsson Uddevalla OK 02:13:07 80,81
145 Fredrik Setterqvist OK Södertörn 02:14:44 82,69
149 Simon Bohman Rånäs OK 02:16:00 84,15
151 Sam Eriksson Andrarums IF 02:18:43 87,30
152 Aleksandr Manoilov Järfälla OK 02:21:38 90,67
153 Fredrik Svedhem Ulricehamns OK 02:22:54 92,14
156 Peter Kjellberg Istrums SK 02:26:29 96,29
159 Rasmus Lüscher Göteborg-Majorna OK 02:30:14 100,63
160 Jesper Johansson Ärla IF 02:32:31 103,27
161 Robert Larsson Gamleby OK 02:35:55 107,20
166 Rasmus Schurmann Hylte OK 02:48:09 121,36
167 Love Lindström Attunda OK 02:52:05 125,92
170 Anders Carnland Frösö IF 02:56:45 131,32
171 Jonas Gustafsson Andrarums IF 02:57:25 132,09
Daniel Örn IK Hakarpspojkarna
Erik Edén Waxholms OK
Daniel Gustafsson FK Friskus-Varberg
Andreas Schönning Järfälla OK
Oscar Vagman OK Klemmingen
Samuel Örn Markaryds FK
Martin Strömgren OK Linné
Petter Lind Skogsluffarnas OK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF