Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Borås 2015 Etapp 1 - D21 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Sara Helander Domnarvets GOIF 00:45:46 13,44
2 Camilla Engstrand Sävedalens AIK 00:47:40 16,43
3 Susanne Eriksson OK Milan 00:49:47 19,76
4 Stina Andreasson Gustavsbergs OK 00:49:56 20,00
5 Karin Lundberg Tullinge SK 00:50:56 21,57
6 Marie Arnesson Galler OK Löftan 00:51:08 21,88
8 Marie Ohlin OK Linné 00:53:46 26,02
9 Marie Spångmyr Leksands OK 00:54:49 27,67
11 Sara Rensgard OK Renen 00:55:55 29,40
13 Fanny Deckner Skarpnäcks OL 00:56:39 30,56
14 Elisabet Halvarsson KFUM Örebro OK 00:56:49 30,82
15 Malin Dahlström Tullinge SK 00:57:42 32,21
16 Anna Runesson OK Vivill 00:58:30 33,47
17 Cecilia Bergander Eksjö SOK 00:58:42 33,78
19 Malin Fallgren Gudhems IF 00:59:02 34,30
20 Elin Woxlin Alfta-Ösa OK 00:59:05 34,38
21 Josephine Regnell Växjö OK 00:59:33 35,12
22 Carolina Råberg OK Landehof 01:00:04 35,93
23 Channa Lönne Tullinge SK 01:00:31 36,64
25 Josefin Aronsson OK Tisaren 01:01:02 37,45
26 Malin Persson Bottnaryds IF 01:01:05 37,53
27 Josefin Hanning OK Löftan 01:01:38 38,39
28 Linnea Larsson Uddevalla OK 01:01:41 38,47
29 Charlotte Gustafsson Sävedalens AIK 01:01:49 38,68
30 Sofia Killander Hästveda OK 01:02:04 39,07
31 Sara Holmdell Göteborg-Majorna OK 01:03:01 40,57
32 Sara Johansson OK Linné 01:03:12 40,86
33 Elsa Vilhelmsson Falköpings AIK OK 01:04:26 42,80
34 Åsa Järvholm FK Vittus 01:05:47 44,92
35 Annie Forsberg OK Ravinen 01:06:05 45,39
36 Anna Lundkvist Kils OK 01:06:08 45,47
37 Johanna Willstrand Burseryds IF 01:06:41 46,33
38 Louise Johansson FK Vittus 01:06:49 46,54
39 Marie Tjärnberg Kovlands IF 01:07:05 46,96
40 Sofia Nilsson Umeå OK 01:08:18 48,88
41 Malin Sundqvist Tullinge SK 01:09:04 50,08
43 Jennie Johansson Bredaryds SOK 01:09:26 50,66
45 Anna Rubbó Umedalens IF 01:10:04 51,65
46 Matilda Jonsson Linköpings OK 01:10:32 52,39
47 Caroline Lövhammer IFK Göteborg 01:11:40 54,17
48 Anna-Karin Nilsson Malungs OK Skogsmårdarna 01:11:46 54,33
50 Lisa Andersson Ryda SK 01:12:31 55,51
51 Elin Leijgård Gudhems IF 01:13:52 57,63
52 Anna Wallerman IFK Göteborg 01:14:12 58,15
53 Linda Eriksson OK Skärmen 01:15:01 59,44
55 Maja Andersson OK Orion 01:15:22 59,99
56 Beatrice Huhta OK Måsen 01:15:44 60,57
58 Hanna Adolfsson OK Bävern 01:17:01 62,58
59 Marie Jinnemo Hjärnarps GH OL 01:17:02 62,61
60 Christina Alneberg Strängnäs-Malmby OL 01:18:03 64,21
61 Karin Kaill OK Alferna 01:18:06 64,29
62 Emilie Larsson OK Kroppefjäll 01:19:33 66,57
63 Lisa Mood Länna IF 01:19:38 66,70
64 Erika Berggren Tullinge SK 01:20:02 67,33
65 Camilla Matanovic Västerviks OK 01:20:05 67,41
66 Tove Paavo OK Klemmingen 01:20:21 67,82
68 Monica Olsson Uddevalla OK 01:21:15 69,24
68 Linda Jinnemo Hjärnarps GH OL 01:21:15 69,24
70 Cecilia Widén FK Boken 01:21:44 70,00
71 Anna Sjöström Lunds OK 01:22:47 71,65
72 Hanna Karlsson Stenungsunds OK 01:22:59 71,97
74 Nathalie Andersson Strängnäs-Malmby OL 01:23:43 73,12
74 Elin Karlsson Lycksele IF 01:23:43 73,12
78 Emma Brenander SOK Viljan 01:25:30 75,92
79 Kristina Karlsson Långhundra IF 01:26:09 76,95
80 Stina Backlund Gudhems IF 01:26:42 77,81
83 Annie Lennartsson Skåneslättens OL 01:27:44 79,44
85 Hanna Andrén OK Tisaren 01:27:51 79,62
86 Wiviann Ottosson Malmö OK 01:28:04 79,96
87 Johanna Ivares OK Södertörn 01:28:13 80,20
88 Christine Rolander IF Hallby SOK 01:28:55 81,30
89 Jenny Ekström Stenungsunds OK 01:29:14 81,79
91 Sara Brantheim Östersunds OK 01:29:47 82,66
92 Stina Anderjon Växjö OK 01:30:03 83,08
94 Susanne Johansson FK Vittus 01:30:56 84,47
95 Jenny Vinblad Hagaby GOIF 01:31:21 85,12
96 Hanna Kryh Malmö OK 01:39:33 98,02
97 Ulrika Aspnäs Sidensjö IK 01:40:34 99,62
100 Tove Fransson Ärla IF 01:42:08 102,08
102 Sarah-Jane Barrable OK Ravinen 01:45:07 106,77
103 Karin Öhman Linköpings OK 01:45:23 107,19
105 Frida Eriksson Lustens OK 01:47:47 110,96
106 Erika Andersson Ulricehamns OK 01:50:15 114,84
108 Evelina Ekelund Malmö OK 01:54:30 121,52
114 Stina Brantheim Östersunds OK 02:16:27 156,04
Frida Andersson Ulricehamns OK
My Ottosson Västerbergslagens OL
Viktoria Olsson IF Hansa-Hoburg

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF