Svenska Orienteringsförbundet

ROC, publiktävling på VM dag 2, medel - H40

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Staffan Eriksson Stora Tuna OK 00:25:05 12,79
2 Matthias Niggli OK Tisaren 00:25:47 15,17
4 Anders Axenborg Göteborg-Majorna OK 00:27:20 20,43
5 Patrik Söderqvist OK Kåre 00:28:25 24,11
6 Tommy Andersson Vänersborgs SK 00:28:37 24,78
8 Daniel Kaipe OK Kåre 00:29:12 26,77
9 Stefan Aronsson KFUM Örebro OK 00:29:31 27,84
11 Magnus Hansson OK Löftan 00:30:17 30,44
12 Dan Larsson OK Tisaren 00:30:37 31,58
13 Martin Larsson IFK Göteborg 00:31:12 33,56
14 Markus Olin IK Hakarpspojkarna 00:31:14 33,67
16 Marcus Hansson Frölunda OL 00:31:45 35,42
17 Lars-Erik Hasler Surahammars SOK 00:31:49 35,65
18 Claes Turesson OK Renen 00:32:03 36,44
20 Robert Enbom Vänersborgs SK 00:33:31 41,42
21 Magnus Sundmark IK Gandvik 00:33:49 42,44
22 Ingemar Eriksson Ronneby OK 00:34:16 43,97
24 Mats Gustafsson Trosabygdens OK 00:34:54 46,12
25 Stefan Graad IF Rigor 00:34:57 46,29
26 Fredrik Persson Halmstad OK 00:35:14 47,25
27 Erik Lauri FK Herkules 00:35:19 47,53
28 Henrik Flordal Katrineholms OK 00:35:23 47,76
29 Johan Swartz OK Orion 00:35:27 47,99
31 Anders Pelander OK Djerf 00:35:47 49,12
32 Stefan Kinell IFK Göteborg 00:35:51 49,34
33 Mark Baljeu Leksands OK 00:36:08 50,31
34 Niklas Florén IF Rigor 00:37:36 55,29
36 Emil Erdelius IF Rigor 00:37:55 56,36
39 Fredrik Magnusson Laholms IF OK 00:38:55 59,76
40 Mattias Persson OK Tyr 00:39:26 61,51
43 Gustaf Öjerskog Frölunda OL 00:40:39 65,64
44 Anders Nordelöf Mölndal Outdoor IF 00:42:08 70,68
45 William Rex OK Landehof 00:42:27 71,75
46 Per Rubendahl OK Skogshjortarna 00:42:36 72,26
47 Magnus Eliasson FK Friskus-Varberg 00:42:41 72,54
51 Fredrik Malm KFUM Örebro OK 00:47:36 89,24
52 Mattias Jägstedt Halmstad OK 00:48:40 92,86
53 Mikael Guttke Nyköpings OK 00:52:52 107,12

Annonser

Bagheera