Svenska Orienteringsförbundet

ROC, publiktävling på VM dag 4, medel - H65

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Lars Jakobsson Västerås SOK 00:30:22 43,27
2 Ingemar Gard Söders-Tyresö 00:30:52 45,17
4 Claes Nideborn Stora Tuna OK 00:33:28 55,08
5 Bertil Karlsson Hjobygdens OK 00:34:15 58,06
7 Kent Eriksson Lerums SOK 00:34:52 60,41
8 Stefan Millegård Sävedalens AIK 00:35:06 61,30
10 Agne Bengtsson OK Kompassen 00:35:50 64,09
11 Karl-Göran Wahlström Almby IK 00:36:26 66,37
12 Göran Larsson Sala OK 00:36:41 67,33
13 Hans Aurell Gävle OK 00:36:42 67,39
14 Kenth Sundgren Skåneslättens OL 00:37:43 71,26
15 Nils-Arne Håkansson Stigmännen Karlshamns OK 00:37:57 72,15
16 Per Fredriksson OK Skogshjortarna 00:38:18 73,48
18 Arvid Galborgen Eds SK 00:38:41 74,94
22 Anders Robertsson Almby IK 00:40:41 82,56
23 Anders Käck Mariestads FK 00:41:19 84,97
24 Håkan Gustafsson Boxholm-Mjölby OL 00:41:33 85,86
25 Lennart Sibeck Falköpings AIK OK 00:41:45 86,62
26 Håkan Nilsson Malmö OK 00:42:08 88,08
27 Sven Larsson Särna SK 00:42:26 89,22
29 Owe Nilsson Stigmännen Karlshamns OK 00:42:44 90,37
31 Peter Östlund OK Milan 00:43:01 91,44
32 Roger Bergvik Växjö OK 00:43:11 92,08
33 Inge Löwegren Katrineholms OK 00:43:57 95,00
35 Sören Svensson Sjövalla FK 00:44:36 97,47
38 Robert Svartholm Gammelstads IF 00:45:53 102,36
43 Ove Thorsson IK Trenne Ullared 00:47:18 107,76
45 Tommy Lundqvist Bjursås OK 00:47:55 110,11
46 Ulric Carlsson IFK Lidingö SOK 00:48:02 110,55
47 Bengt A Persson Ockelbo OK 00:48:27 112,14
48 Göran Johansson IK Gandvik 00:48:48 113,47
49 Bernt Löfkvist Bjursås OK 00:48:58 114,10
51 Lars-Gunnar Bengtsson Stigmännen Karlshamns OK 00:50:12 118,80
57 Sten Olsson OK Alehof 00:54:11 133,97
59 Lars Persson OK Kompassen 00:56:26 142,54
61 Leif Åkerblom Stora Tuna OK 00:56:37 143,24
63 Jan Krister Josef Larsson Främmestads IK 00:59:23 153,77
64 Gert Olsson Skåneslättens OL 01:00:27 157,84
65 Anders Widén OLG Säuliamt 01:02:19 164,94
68 Jan Wingstedt Bodafors OK 01:08:22 187,98
69 Lars Mårsell Södertälje-Nykvarn OF 01:09:01 190,46
Per Ivarsson Trollhättans SOK
Bo Herdersson Markbygdens OK
Peter Lorentzson Sundsvalls OK
Gunnar Ehn Tullinge SK
Gunnar Hedberg Östersunds OK

Annonser

Bagheera