Svenska Orienteringsförbundet

ROC, publiktävling på VM dag 5, lång - D45

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Gunilla Svärd IF Thor 00:38:22 6,60
3 Anna Envall IK Hakarpspojkarna 00:40:07 9,53
4 Carina Svensson Bredaryds SOK 00:42:06 12,85
5 Maria Ossiansson IK Hakarpspojkarna 00:42:08 12,90
8 Kerstin Imark Tullinge SK 00:44:53 17,51
10 Marianne Pettersson Södertälje-Nykvarn OF 00:51:15 28,17
12 Annika Ericsson Växjö OK 00:53:21 31,69
13 Camilla Engel OK Ravinen 00:54:21 33,36
15 Susanne Pettersson OK Roxen 00:54:52 34,23
17 Berit Bengtsson OK Lindéna 00:55:38 35,51
18 Lotta Sundblad Eksjö SOK 00:55:44 35,68
19 Sara Lorén OK Landehof 00:55:50 35,85
20 Kristin Ekdala Kungälvs OK 00:56:11 36,43
24 Inger Gustås Linköpings OK 00:57:36 38,80
25 Annika Kuhlin Göteborg-Majorna OK 00:57:59 39,45
26 Marie Nord Sol Tranås 00:58:31 40,34
27 Ing-Marie Aroneng Bredareds IF 00:58:33 40,39
30 Anna Ljungqvist Lunds OK 00:59:57 42,74
31 Ellinor Johansson OK Alehof 01:00:23 43,46
32 Margareta Rylander Skåneslättens OL 01:01:07 44,69
33 Marie Markholm Skåneslättens OL 01:01:45 45,75
34 Carina Regborn Hagaby GoIF Örebro 01:02:23 46,81
35 Pia Gustås OK Linné 01:02:36 47,18
37 Anna Mattsson OK Norrvirdarna 01:04:06 49,69
39 Carina Bergander Eksjö SOK 01:04:30 50,36
43 Sofia Karlsson OK Landehof 01:09:12 58,23
44 Gitte Kristiansson Trollhättans SOK 01:09:33 58,81
45 Maria Lillieström OK Roxen 01:09:38 58,95
48 Lotta Borg Linköpings OK 01:11:14 61,63
49 Berit Gummus IFK Mora OK 01:11:49 62,61
50 Linda Gunnarsson Lerums SOK 01:11:53 62,72
51 Malin Weiden Skåneslättens OL 01:12:50 64,31
53 Kerstin Karlsson Målilla OK 01:15:59 69,59
54 Kerstin Jensen Skåneslättens OL 01:17:43 72,49
55 Karin Olofsson Linköpings OK 01:18:31 73,83
56 Åsa Ericsson Lunds OK 01:19:07 74,83
57 Helen Ljungqvist Tolered-Utby Ol-klubb 01:21:48 79,33
58 Nina Olsson Falköpings AIK OK 01:24:31 83,87
60 Ninni Carlsson Stora Tuna OK 01:28:59 91,35
62 Monika Hjellström Gränna-Bygdens OK 01:31:02 94,79
68 Pernilla Lind OK Lindéna 01:55:26 135,64
Pernilla Lind OK Lindéna
Annika Asketun OK Roxen
Jessica Elmersson OK Bävern
Pia Johansson OK Landehof

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr