Svenska Orienteringsförbundet

ROC, publiktävling på VM dag 5, lång - H45

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Tomas Hallmén OK Tisaren 00:45:32 12,17
2 Ingvar Åkesson IK Hakarpspojkarna 00:46:35 14,12
5 Johan Sundén Västerås SOK 00:52:07 24,40
6 Patrik Svantesson Trollhättans SOK 00:52:22 24,86
8 Andreas Rangert IK Hakarpspojkarna 00:52:45 25,57
9 Erik Ersson IFK Mora OK 00:53:54 27,71
10 Björn Kristiansson Trollhättans SOK 00:53:58 27,83
11 Jussi Aumo Kungälvs OK 00:54:16 28,39
12 Michael Lönn Hjärnarps OL 00:54:47 29,35
16 Jörgen Åhl Åmåls OK 00:56:17 32,13
17 Fredrik Hugosson Lunds OK 00:56:38 32,78
18 Håkan Stolt Sundsvalls OK 00:56:45 33,00
19 Gunnar Elveljung IFK Göteborg 00:56:49 33,12
21 Per Sigvardson Bredaryds SOK 00:56:52 33,22
22 Anders Lillieström OK Roxen 00:57:03 33,56
23 Mattias Hedfjärd Gudhems IF 00:57:24 34,21
24 Matti Envall IK Hakarpspojkarna 00:57:33 34,48
25 Mattias Ossiansson IK Hakarpspojkarna 00:57:41 34,73
26 Stefan Berg OK Ravinen 00:59:14 37,61
28 Tomas Norman Leksands OK 01:00:36 40,15
31 Mattias Bååth Sävedalens AIK 01:02:28 43,61
32 Anders Arfwedson Frölunda OL 01:02:37 43,89
33 Thomas Kullander Sävedalens AIK 01:03:03 44,70
35 Fredrik Jönsson Motala AIF OL 01:03:13 45,01
37 Thomas Najvik OK Pan-Kristianstad 01:04:01 46,49
39 Stefan Gunnarsson OK Lindéna 01:04:24 47,20
39 Max Tholén OK Skogshjortarna 01:04:24 47,20
41 Henrik Pettersson OK Roxen 01:04:37 47,61
42 Thomas Karlsson OK Landehof 01:05:59 50,14
43 David Olsson OK Skogsstjärnan 01:06:18 50,73
45 Björn Karlsson Kexholms SK 01:06:20 50,79
48 Jonas Axelsson Lerums SOK 01:06:55 51,88
50 Jonas Höijer Sävedalens AIK 01:07:32 53,02
51 Johan Åberg OK Landehof 01:07:36 53,14
52 Göran Nord Sol Tranås 01:07:56 53,76
53 Henrik Pettersson Falköpings AIK OK 01:07:58 53,83
56 Magnus Ericsson Växjö OK 01:10:37 58,75
57 Magnus Grafström Centrum OK 01:10:39 58,81
60 Malte Lennerstedt Lunds OK 01:11:34 60,51
61 Mattias Ljungqvist Tolered-Utby Ol-klubb 01:11:40 60,70
62 Fabian Ljungqvist Lunds OK 01:12:40 62,55
65 Magnus Ö Bernhed Sävedalens AIK 01:13:57 64,94
66 Thomas Borne Frölunda OL 01:14:01 65,06
68 Niklas Kronkvist Örkelljunga FK 01:15:26 67,69
71 Patrik Steen OK Enen 01:15:55 68,59
76 Christer Johansson Eksjö SOK 01:19:06 74,50
77 Anders Ericsson Lunds OK 01:19:08 74,56
79 Pär Moqvist Lerums SOK 01:19:34 75,36
81 Ulf Nyqvist OK Landehof 01:20:49 77,69
82 Jonas Höst Hjärnarps OL 01:21:30 78,95
83 Martin Ekdala Kungälvs OK 01:21:33 79,05
84 Jan Grahn IK Uven 01:22:41 81,15
85 Joakim Åkesson OK Landehof 01:22:52 81,49
86 Johan Bökman Helsingborgs SOK 01:23:33 82,76
87 Johan Jensen Skåneslättens OL 01:23:57 83,50
88 Per Carlsson Stora Tuna OK 01:24:31 84,56
92 Per-Anders Axelsson Markbygdens OK 01:28:36 92,14
93 Niklas Lorén OK Landehof 01:30:28 95,60
95 Sven Eriksson OK Landehof 01:32:17 98,98
102 Staffan Johansson Sol Tranås 01:40:21 113,95
106 Anders Malmqvist Motala AIF OL 01:52:52 137,20
109 Roger Lundin FK Herkules 02:36:38 218,46
Jörgen Ljungberg Göteborg-Majorna OK
Rickard Ekman OK Roslagen

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF