Svenska Orienteringsförbundet

ROC, publiktävling på VM dag 5, lång - H50

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Håkan Svensson Bredaryds SOK 00:42:32 11,83
2 Joakim Ingelsson OK Hammaren 00:44:00 14,73
3 Conny Forsberg Långhundra IF 00:47:23 21,43
5 Rikard Imark Tullinge SK 00:48:08 22,91
7 Mats Nylund Bredaryds SOK 00:48:46 24,17
10 Colin Mc Intyre OK Tyr 00:52:22 31,29
11 Hans Melin Göteborg-Majorna OK 00:52:24 31,36
13 Johan Hansson Jönköpings OK 00:52:59 32,51
15 Johan Hallgren Bjursås OK 00:53:17 33,11
19 Anders Wadsten OK Landehof 00:56:25 39,31
21 Johan Markstedt OK Södertörn 00:56:34 39,61
22 Ola Wallinder Göteborg-Majorna OK 00:56:35 39,64
23 Magnus Karlsson OK Landehof 00:56:40 39,80
26 Lars Svantesson Hjärnarps OL 00:57:35 41,62
27 Sten Leandersson OK Tyr 00:57:44 41,92
28 Mårten Wikström Halmstad OK 00:57:57 42,35
31 Magnus Sterner Strängnäs-Malmby OL 00:58:13 42,87
32 Stefan Aroneng Hestra IF 00:58:16 42,97
33 Mats Johansson Sol Tranås 00:58:24 43,24
36 Lasse Karlsson-Lod Istrums SK 00:59:19 45,05
37 Per-Arne Wahlgren Sjövalla FK 00:59:35 45,58
39 Magnus Porle Växjö OK 01:00:22 47,13
41 Anders Lamm Frölunda OL 01:01:23 49,14
45 Jan Asketun OK Roxen 01:02:04 50,49
46 Tommy Bäck OK Kullingshof 01:02:06 50,56
48 Peter Hedberg Lunds OK 01:04:31 55,34
49 Stefan Svensson Bredaryds SOK 01:04:37 55,54
50 Rikard Borg Linköpings OK 01:04:44 55,77
52 Mikael Yngvesson Robertsfors IK 01:05:16 56,83
53 Mats Bredfelt Lunds OK 01:05:33 57,39
54 Göran Stuhlhofer OK Landehof 01:06:05 58,45
56 Göran Hellgren OK Södertörn 01:06:42 59,67
57 Tomas Hermansson Åmåls OK 01:06:57 60,16
60 Per Winther Västerbergslagens OL 01:09:14 64,68
61 Jonas Andersson OK Norrvirdarna 01:09:27 65,11
62 Magnus Wide Frölunda OL 01:09:28 65,14
65 Klaes Axelsson Mullsjö SOK 01:09:52 65,94
67 Ulf Almehed Frölunda OL 01:11:05 68,34
68 Kennet Horvath Halmstad OK 01:11:19 68,81
69 Hans Nilsson Kungälvs OK 01:11:38 69,43
70 Magnus Backlund Säterbygdens OK 01:11:50 69,83
72 Bengt Andersson IFK Mora OK 01:12:59 72,11
73 Stefan Olofsson OK Gisle 01:13:13 72,57
77 Ove Rinnbäck OK Ravinen 01:17:15 80,55
78 Michael Andersson Lunds OK 01:17:31 81,08
82 Patrick Djerf Lerums SOK 01:20:55 87,81
87 Per-Olof Claésson Tenhults SOK 01:28:20 102,49
88 Niclas Lidström Frösö IF 01:28:56 103,68
89 Anders Sjöberg OK Reftele 01:31:13 108,20
96 Nils Eklöw OK Södertörn 01:39:38 124,86
97 Hans Lindgren OK Skogshjortarna 01:39:50 125,26
101 Håkan Eriksson OK Räven 01:58:58 163,14
Fredrik Barrulf OK Tyr

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr