Svenska Orienteringsförbundet

ROC, publiktävling på VM dag 5, lång - H65

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
3 Hans Aurell Gävle OK 00:45:23 46,37
4 Agne Bengtsson OK Kompassen 00:45:54 47,72
5 Ingemar Gard Söders-Tyresö 00:46:21 48,90
6 Lars Jakobsson Västerås SOK 00:46:50 50,16
9 Kenth Sundgren Skåneslättens OL 00:50:15 59,10
10 Bo Herdersson Markbygdens OK 00:50:32 59,85
11 Stefan Millegård Sävedalens AIK 00:51:51 63,29
14 Arvid Galborgen Eds SK 00:53:33 67,74
15 Bertil Karlsson Hjobygdens OK 00:53:46 68,31
16 Claes Nideborn Stora Tuna OK 00:54:47 70,97
17 Anders Robertsson Almby IK 00:55:07 71,84
19 Håkan Gustafsson Boxholm-Mjölby OL 00:56:46 76,16
20 Per Eriksson Linköpings OK 00:57:16 77,46
22 Inge Löwegren Katrineholms OK 01:00:09 85,01
23 Per Ivarsson Trollhättans SOK 01:00:45 86,58
24 Sören Svensson Sjövalla FK 01:00:59 87,19
25 Gunnar Ehn Tullinge SK 01:01:01 87,28
25 Nils-Arne Håkansson Stigmännen Karlshamns OK 01:01:01 87,28
27 Karl-Göran Wahlström Almby IK 01:01:34 88,71
29 Ove Thorsson IK Trenne Ullared 01:01:56 89,67
31 Tommy Lundqvist Bjursås OK 01:02:35 91,37
32 Paul Norén OK Södertörn 01:03:21 93,38
34 Stig Johansson Falköpings AIK OK 01:05:19 98,53
35 Jan Wingstedt Bodafors OK 01:06:42 102,15
36 Bernt Löfkvist Bjursås OK 01:07:21 103,85
37 Robert Svartholm Gammelstads IF 01:08:10 105,98
39 Ulric Carlsson IFK Lidingö SOK 01:08:56 107,99
40 Håkan Nilsson Malmö OK 01:09:45 110,13
41 Christer Andén Södertälje-Nykvarn OF 01:09:58 110,69
44 Roger Bergvik Växjö OK 01:10:23 111,78
45 Sven Larsson Särna SK 01:10:33 112,22
46 Peter Lorentzson Sundsvalls OK 01:11:26 114,53
49 Gunnar Hedberg Östersunds OK 01:14:45 123,21
50 Lars-Gunnar Andén Södertälje-Nykvarn OF 01:15:06 124,12
56 Anders Widén OLG Säuliamt 01:19:59 136,90
57 Christer Hellström Stora Tuna OK 01:20:36 138,52
58 Gunnar Magnusson Lunds OK 01:22:18 142,96
59 Gert Olsson Skåneslättens OL 01:23:48 146,89
62 Tommy Olausson SOK Aneby 01:35:19 177,02
63 Kjell Jeppson IF Rigor 01:36:08 179,16
64 Jörgen Ahlqvist Sundbybergs IK 01:36:43 180,68
Bo Sundqvist Ockelbo OK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF