Svenska Orienteringsförbundet

Årsundarundan - H21 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Graham Gristwood IFK Mora OK 00:27:10 -0,14
3 Rickard Börjesson Malungs OK Skogsmårdarna 00:29:48 6,97
4 Johan Bäckman Malungs OK Skogsmårdarna 00:29:52 7,15
5 Jakob Andersson OK Linné 00:29:57 7,37
6 Erik Liljequist Södertälje-Nykvarn OF 00:30:02 7,60
7 Johan Törnroth Hestra IF 00:30:10 7,96
8 Lasse Jansson Gävle OK 00:31:25 11,33
9 Johan Nordlund Malungs OK Skogsmårdarna 00:31:27 11,42
10 Tomas Hallmén OK Tisaren 00:32:15 13,58
11 Staffan Eriksson Stora Tuna OK 00:32:36 14,52
12 Andreas Holmberg IFK Mora OK 00:32:41 14,75
13 Sven Aschwanden Stora Tuna OK 00:32:47 15,02
14 Linus Bohman Malungs OK Skogsmårdarna 00:32:59 15,56
15 Martin Ahlberger Hestra IF 00:33:02 15,69
16 Linus Rapp IFK Mora OK 00:33:09 16,01
17 Anders Boström OK Linné 00:33:31 17,00
18 Viktor Antonsson Eksjö SOK 00:33:53 17,99
19 Erik Folkesson Blom IFK Mora OK 00:34:13 18,89
20 Albin Sjöhed Gävle OK 00:34:49 20,51
21 Kevin Ståhl OK Hammaren 00:34:50 20,55
22 Per Ek Nyköpings OK 00:34:57 20,87
23 Flavio Poltéra Snättringe SK 00:35:06 21,27
24 Simon Hodler IFK Mora OK 00:35:35 22,57
25 Joakim Axelsson Trollhättans SOK 00:35:48 23,16
26 Kristian Dahlström IFK Mora OK 00:35:54 23,43
27 Johan Aronsson OK Tisaren 00:36:22 24,69
28 Erik Lindgren KFUM Örebro OK 00:36:23 24,73
29 Jacob Lindstam OK Ravinen 00:36:38 25,41
30 Niklaus Rey Nyköpings OK 00:36:48 25,86
31 Anders Trolin Forsa OK 00:36:53 26,08
32 Nick Barrable OK Ravinen 00:36:55 26,17
33 Jegor Kostylev IFK Mora OK 00:37:08 26,76
34 Pontus Johansson OK Linné 00:37:13 26,98
35 Tomas Reibring Nyköpings OK 00:37:22 27,39
36 Jonas Bäckström Malungs OK Skogsmårdarna 00:38:06 29,37
37 Fredrik Ahnlén OK Hammaren 00:38:39 30,85
38 Mathias Peter OK Hammaren 00:38:52 31,43
39 Mattias Johansson IFK Mora OK 00:39:04 31,97
40 Ola Svahn IFK Mora OK 00:39:27 33,01
41 Ludvig Åhlund Malungs OK Skogsmårdarna 00:39:41 33,64
42 Richard Hejdenberg Gävle OK 00:39:58 34,40
43 Matthias Groell OK Hammaren 00:40:54 36,92
44 Ruslan Glebov OK Ravinen 00:40:57 37,06
45 Dag Stridh Umeå OK 00:41:13 37,78
46 Samuel Keller Nyköpings OK 00:41:21 38,14
47 Johan Eriksson Hagaby GoIF Örebro 00:41:24 38,27
48 Magnus Björk OK Rodhen 00:41:38 38,90
49 Anton Sundin Strängnäs-Malmby OL 00:41:50 39,44
50 Hampus Möller OK Hällen 00:49:46 60,85
51 Sven Lundbäck Gävle OK 00:50:14 62,10
52 Henrik Trolin Forsa OK 00:52:00 66,87
53 Jakob Pauser OK Hammaren 00:53:16 70,29
54 Henrik Persson Umeå OK 00:59:26 86,93
Apostol Atanasov Stora Tuna OK
Simon Sjöhed Gävle OK

Annonser