Svenska Orienteringsförbundet

Swedish League, #6, medel, med Kuxaträffen, dag 1 - H16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Philip Carlsson Nyköpings OK 00:24:52 17,06
2 Elias Tidevall Skogsluffarnas OK 00:26:18 22,27
3 Arvid Westerberg OK Kolmården 00:26:36 23,36
4 Leo Johansson OK Kolmården 00:27:18 25,91
5 Joar Hertin Västerviks OK 00:27:48 27,73
6 Rasmus Täck OK Hammaren 00:28:40 30,89
7 Johan Langerak Järfälla OK 00:29:29 33,86
8 Tim Johansson FK Friskus-Varberg 00:30:34 37,80
9 Jakob Thellsén OK Roxen 00:31:42 41,92
10 Johannes Ögren Korsnäs IF OK 00:32:03 43,20
11 Noel Waldenfjord Järfälla OK 00:32:05 43,32
12 Filip Bengtsson OK Lindéna 00:32:40 45,44
13 Klas Johansson OK Tranan 00:33:33 48,66
14 Sixten Törnqvist Västerås SOK 00:33:53 49,87
15 Samuel Pihlström OK Landehof 00:34:14 51,14
16 William Nilsson Nyköpings OK 00:35:13 54,72
17 Jonathan Uller Kils OK 00:35:24 55,39
18 Jakob Wolfram Eksjö SOK 00:35:30 55,75
19 Simon Svahn Eksjö SOK 00:37:36 63,40
20 Emil Byberg Domnarvets GOIF 00:37:37 63,46
21 Viktor Berg Leksands OK 00:37:52 64,37
22 Adrian Vartia OK Löftan 00:38:15 65,76
23 Zeb Palm HJS-Vansbro OK 00:38:16 65,82
24 Björn Johansson Sundsvalls OK 00:38:22 66,19
25 Måns Eriksson Östersunds OK 00:38:24 66,31
26 Nils Lundgren Sundsvalls OK 00:39:20 69,70
27 Mattias Kallhauge Snättringe SK 00:39:41 70,98
28 Noah Bechtel FK Friskus-Varberg 00:40:18 73,22
29 Elias Röstin Söders-Tyresö 00:41:37 78,01
30 Hugo Jakobsson Eksjö SOK 00:42:40 81,83
32 Nils Ottosson Gävle OK 00:44:11 87,35
33 Victor Sadarangani Järla Orientering 00:44:12 87,41
34 Axel Johansson Sol Tranås 00:44:19 87,84
35 Pontus Lindgren Västerås SOK 00:46:52 97,12
36 Mattis Persson Eksjö SOK 00:47:02 97,73
37 Albin Berger Domnarvets GOIF 00:47:04 97,85
38 Albin Andersson Segersta OK 00:49:05 105,19
39 Tim Dalheimer IK Vikings OK 00:52:03 115,98
40 Samuel Johansson OK Hammaren 00:52:54 119,08
41 Albin Kronkvist Örkelljunga FK 00:53:42 121,99
42 Isac Eriksson OK Nolaskogsarna 00:53:50 122,47
44 Viktor Ladänges Alfta-Ösa OK 00:57:07 134,42
45 Samuel Stålnäbb Domnarvets GOIF 01:03:08 156,32
46 Joel Kihlström Rehns BK 01:03:46 158,62
46 Emil Danielsson OK Hammaren 01:03:46 158,62
48 Oskar Magnusson Rehns BK 01:03:50 158,87
49 Emil Johansson Segersta OK 01:06:30 168,57
50 Erik Flodman OK Hammaren 01:10:39 183,67
51 Oskar Svahn Eksjö SOK 01:20:25 219,22
Andreas Näslund Västerås SOK

Annonser