Svenska Orienteringsförbundet

Swedish League, #6, medel, med Kuxaträffen, dag 1 - H14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Arvid Björk Trollhättans SOK 00:20:06 36,03
2 Karl Lundin Katrineholms OK 00:20:27 37,94
3 Jesper Johansson OK Löftan 00:20:33 38,48
4 Linus Täck OK Hammaren 00:22:04 46,75
5 Melker Andersson OK Pan-Kristianstad 00:23:28 54,37
7 Melker Lundin Katrineholms OK 00:23:48 56,19
8 Hugo Kindborn OK Hällen 00:26:03 68,44
9 Felix Silver Gävle OK 00:26:42 71,98
10 Agust Kronkvist Örkelljunga FK 00:27:00 73,61
11 John Wolgast Snättringe SK 00:27:30 76,34
12 Arvid Feil Lindmark Skellefteå OK 00:27:42 77,43
13 Erik Lidström Lauri Snättringe SK 00:28:05 79,51
13 Martin Bygdén Södertälje-Nykvarn OF 00:28:05 79,51
15 Jonas Carlsson Stora Tuna OK 00:28:07 79,70
16 Melker Nordgren OK Kåre 00:28:11 80,06
16 Martin Rinnbäck OK Ravinen 00:28:11 80,06
18 Emil Jägstedt Halmstad OK 00:28:15 80,42
19 Tobias Snell OK Renen 00:28:16 80,51
20 Anton Uller Kils OK 00:28:48 83,42
21 Christoffer Lindgren OK Kåre 00:29:13 85,69
22 Benjamin Claesson Jönköpings OK 00:30:26 92,31
23 Oskar Vikström Sundsvalls OK 00:30:42 93,77
24 Seth Borglund Härnösands OK 00:30:57 95,13
25 Arvid Lundqvist Halmstad OK 00:31:23 97,49
26 Albin Gezelius IFK Mora OK 00:31:55 100,39
27 Axel Lundgren Sundsvalls OK 00:32:34 103,93
28 Albin Persson Halmstad OK 00:32:42 104,66
29 Wille Långberg Hudiksvalls OK 00:32:50 105,39
30 Markus Melén OK Kåre 00:33:44 110,29
31 Fredrik Junevik Leksands OK 00:34:39 115,28
32 Hannes Lindahl Sundsvalls OK 00:34:49 116,19
33 Ludvig Jarlemark IFK Lidingö SOK 00:34:50 116,28
34 Felix Abrahamsson Halmstad OK 00:35:56 122,27
35 Albin Blomberg Segersta OK 00:36:32 125,54
36 Tore Palmgren Sundsvalls OK 00:38:00 133,53
37 Simon Karlsson Holmer IFK Mora OK 00:38:15 134,89
38 Jonne Liukkonen Sundsvalls OK 00:38:39 137,07
39 Axel Flordal Katrineholms OK 00:40:20 146,23
40 Simon Lilja IFK Lidingö SOK 00:41:52 154,58
41 Elmer Ögren Karlsbyhedens IK 00:42:28 157,85
42 Olle Melén Trollhättans SOK 00:42:32 158,22
43 Nils Forsberg Rundström IFK Enskede 00:43:27 163,21
44 Ludde Blom IFK Enskede 00:45:17 173,19
45 Carl Hedegård OK Kolmården 00:45:39 175,19
46 Jakob Tedhamre Snättringe SK 00:47:17 184,09
47 Gustav Norberg OK Hällen 00:48:49 192,44
48 Eskil Fläck Grycksbo IF OK 00:56:14 232,83
49 Jacob Wolgast Snättringe SK 01:02:58 269,51
50 Gustav Möllerberg Valbo AIF 01:03:32 272,59
51 Gustav Björklund IFK Enskede 01:25:45 300,00
Alfred Liljeström Gävle OK
Anders Widlund IFK Lidingö SOK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr