Swedish Orienteering Federation

Swedish League, #6, medel, med Kuxaträffen, dag 1 - H21 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Name Club Time Poäng
1 Gustav Bergman OK Ravinen 00:32:47 -4.08
2 Joakim Svensk Stora Tuna OK 00:36:00 2.73
3 Karl Walheim Ärla IF 00:36:16 3.29
5 Anton Johansson OK Orion 00:36:45 4.32
6 Eskil Kinneberg IFK Göteborg 00:36:56 4.70
7 Jens Wängdahl Nyköpings OK 00:37:07 5.09
8 Olle Boström Järla Orientering 00:37:32 5.97
10 Albin Ridefelt OK Linné 00:37:47 6.50
12 Peter Öberg OK Hällen 00:37:53 6.71
13 Oskar Sjöberg OK Linné 00:37:56 6.82
14 Emil Svensk Stora Tuna OK 00:38:14 7.45
15 Rickard Börjesson Malungs OK Skogsmårdarna 00:38:30 8.02
16 Johan Runesson Göteborg-Majorna OK 00:38:36 8.23
17 Ludwig Ljungqvist IK Hakarpspojkarna 00:39:05 9.25
18 Robbin Kantarp Ärla IF 00:39:06 9.29
19 Rudolfs Zernis Ärla IF 00:39:07 9.32
20 Anton Sjökvist Stora Tuna OK 00:39:11 9.46
21 Petter Eriksson Ärla IF 00:39:28 10.06
22 Artem Panchenko IFK Mora OK 00:39:31 10.17
23 Bartosz Pawlak Södertälje-Nykvarn OF 00:39:40 10.49
24 Lukas Peterson IFK Umeå 00:39:41 10.52
25 Denys Shcherbakov Ronneby OK 00:39:58 11.12
26 Erik Classon OK Orinto 00:40:33 12.36
27 Roman Ryapolov IFK Mora OK 00:40:44 12.74
28 Fredrik Ingelsson Rehns BK 00:40:53 13.06
29 Jakob Lööf Malungs OK Skogsmårdarna 00:41:02 13.38
30 Kalle Bergman OK Ravinen 00:41:15 13.84
31 Erik Rost Malungs OK Skogsmårdarna 00:41:25 14.19
32 Joakim Hederskog IK Hakarpspojkarna 00:41:30 14.37
33 David Bejbom Järla Orientering 00:41:34 14.51
34 Johan Högstrand IFK Göteborg 00:41:39 14.68
35 Daniel Attås OK Tisaren 00:41:43 14.82
36 Anton Östlin Malungs OK Skogsmårdarna 00:41:51 15.11
37 Max Peter Bejmer IFK Göteborg 00:41:53 15.18
38 Erik Andersson OK Orion 00:42:13 15.88
39 Graham Gristwood IFK Mora OK 00:42:14 15.92
40 Ruslan Glebov OK Ravinen 00:42:40 16.83
41 Olle Kalered OK Denseln 00:42:44 16.98
42 Oskar Lundqvist OK Orion 00:43:02 17.61
43 Jesper Lysell Rehns BK 00:43:05 17.72
44 Oskar Daniels Attunda OK 00:43:08 17.82
45 Andreas Jansson IK Hakarpspojkarna 00:43:16 18.10
46 Ludvig Åhlund Malungs OK Skogsmårdarna 00:43:45 19.13
47 Göran Winblad Rehns BK 00:44:02 19.73
48 Johan Nordlund Malungs OK Skogsmårdarna 00:44:17 20.26
49 Rasmus Elmelid Linköpings OK 00:44:32 20.78
50 Johan Aronsson OK Tisaren 00:44:40 21.07
51 Johan Bäckman Malungs OK Skogsmårdarna 00:45:17 22.37
52 Matthias Groell OK Hammaren 00:45:20 22.48
53 Thomas Carlsson Malungs OK Skogsmårdarna 00:45:37 23.08
54 Oskar Ljungqvist IK Hakarpspojkarna 00:45:48 23.46
55 Daniel Roos Attunda OK 00:45:50 23.54
56 Florian Schneider IFK Lidingö SOK 00:46:18 24.52
57 Marcus Berggren Nyköpings OK 00:46:20 24.59
58 Johan Lindberg IFK Mora OK 00:46:25 24.77
59 Hector Haines IFK Lidingö SOK 00:46:33 25.05
60 Simon Hodler IFK Mora OK 00:47:04 26.14
61 Konstantin Serebryanitskii Rehns BK 00:47:06 26.22
62 Gustaf Sparrevik IK Hakarpspojkarna 00:47:23 26.81
62 Oscar Björck Järla Orientering 00:47:23 26.81
64 Martin Ahlberger Hestra IF 00:47:43 27.52
65 Nicolas Simonin IFK Lidingö SOK 00:48:09 28.44
65 Henrik Jonsson OK Rodhen 00:48:09 28.44
67 Emil Granqvist OK Ravinen 00:48:25 29.00
68 Victor Flingmark OK Kåre 00:51:42 35.95
69 Charlie Stolt Rehns BK 00:52:06 36.79
70 Rickard Ohlsson Södertälje-Nykvarn OF 00:56:34 46.24
71 Erik Boman Gävle OK 01:06:13 66.66
Linus Rapp IFK Mora OK
Mathias Hallmén OK Denseln
Jakob Enmark Södertälje-Nykvarn OF

Advertisements

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr