Svenska Orienteringsförbundet

Swedish League, #6, medel, med Kuxaträffen, dag 1 - H18 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Simon Imark Tullinge SK 00:28:01 0,93
2 Lukas Lundgren Växjö OK 00:30:50 8,41
3 Henning Sjökvist Stora Tuna OK 00:31:11 9,34
4 Simon Larsson OK Hällen 00:31:15 9,51
5 Andreas Uller Kils OK 00:31:52 11,15
6 Olle Josarp FK Friskus-Varberg 00:32:43 13,41
7 Victor Imark Tullinge SK 00:32:50 13,72
8 Timo Suter Eksjö SOK 00:32:55 13,94
9 Elias Ekvall Trollhättans SOK 00:32:59 14,11
10 Axel Granqvist OK Ravinen 00:33:01 14,20
11 Viktor Wassén Vänersborgs SK 00:33:09 14,56
12 Oscar Johansson Karlskrona SOK 00:33:11 14,64
13 Henrik Johannesson Ronneby OK 00:33:14 14,78
14 Felix Axelsson Markbygdens OK 00:33:22 15,13
15 Erik Hannrup IF Thor 00:33:51 16,41
16 Johan Giberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:34:15 17,48
17 Jesper Svensk Stora Tuna OK 00:34:17 17,56
18 Nils Grip Kalmar OK 00:34:48 18,94
19 Andreas Gustafsson IK Hakarpspojkarna 00:35:02 19,56
20 Hugo Lillieström OK Roxen 00:35:09 19,86
20 Olle Grywenz OK Linné 00:35:09 19,86
22 Andreas Jonsson OK Orion 00:35:41 21,28
23 Emil Karlsson Hestra IF 00:35:43 21,37
24 August Mollén OK Denseln 00:35:50 21,68
25 Rickard Djerf Tibro OK 00:35:55 21,90
26 Simon Schuster IFK Lidingö SOK 00:36:11 22,61
27 Gustav Jonsson OK Tor 00:36:15 22,78
28 Fredrik Johansson OK Nackhe 00:36:22 23,09
29 Oskar Edvardsson Järfälla OK 00:36:23 23,14
30 Emil Björnlinger IK Hakarpspojkarna 00:36:29 23,40
31 Jonatan Gustafsson KFUM Örebro OK 00:36:35 23,67
32 Jonas Andersson OK Roxen 00:36:39 23,85
33 Emil Auselius Bredaryds SOK 00:37:07 25,09
34 Oskar Forsberg Tullinge SK 00:37:42 26,63
35 Eskil Tryggö Trollhättans SOK 00:38:48 29,55
36 Axel Halvarsson Karlskrona SOK 00:38:54 29,82
37 Filip Trofast Bredaryds SOK 00:39:38 31,77
37 Otto Stuhlhofer OK Landehof 00:39:38 31,77
39 Fredrik Hamrefors Västerås SOK 00:39:46 32,12
40 Carl Carlsson Nyköpings OK 00:39:59 32,69
41 Rasmus Wickbom Vittjärvs IK 00:41:07 35,70
42 Axel Jutterström IFK Mora OK 00:41:12 35,92
43 Georg Eklöw OK Södertörn 00:41:21 36,32
44 Tuve Möller OK Linné 00:41:33 36,85
45 Erik Herne OK Ravinen 00:41:36 36,99
46 Daniel Rönnqvist OK Linné 00:41:39 37,12
47 Hugo Eriksson OK Nolaskogsarna 00:42:37 39,68
48 Albin Claesson Sävedalens AIK 00:43:18 41,50
49 Benjamin Langerak Järfälla OK 00:43:20 41,59
50 Clemens Wolfram Eksjö SOK 00:43:43 42,60
51 Egil Morast Haninge SOK 00:43:57 43,22
52 Robin Salén Bergnäsets AIK 00:44:19 44,20
53 Johan Wehlin Skogspojkarnas OK 00:44:34 44,86
54 Jannis Bonek OK Linné 00:45:08 46,37
55 Per Karlsson OK Tylöskog 00:45:35 47,56
56 Erik Wigle Södertälje-Nykvarn OF 00:47:12 51,85
57 Benjamin Sturek SOK Viljan 00:47:27 52,51
58 Ludvig Ek Nyköpings OK 00:48:15 54,64
59 Ruben Bryngelsson Tullinge SK 00:50:12 59,81
60 Felix Lindell Öhman OK Måsen 00:50:26 60,43
61 Anton Källström Sala OK 00:57:04 78,04
62 Arvid Claesson Jönköpings OK 00:58:22 81,49
63 Emil Grehn OK Rodhen 01:02:00 91,14
64 Johan Herbert Täby OK 01:06:32 103,17
Isac von Krusenstierna OK Kåre
Waldemar Andersson Långhundra IF
Oliwer Lundberg OK Bävern
Niklas Carlsson Sundbybergs IK
Viktor Svensk Stora Tuna OK

Annonser