Svenska Orienteringsförbundet

Swedish League, #7, lång, final med Kuxaträffen, dag 2 - D16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Tove Pettersson OK Roxen 00:37:40 9,16
2 Tilda Östberg Stora Tuna OK 00:38:29 10,63
3 Sara Granstedt IK Hakarpspojkarna 00:38:47 11,17
4 Ronja Hugg Forsa OK 00:42:39 18,15
5 Frida Vikström Sundsvalls OK 00:42:50 18,48
6 Signe Nilsson Nyköpings OK 00:45:32 23,36
7 Moa Karlsson Storviks IF 00:46:03 24,29
8 Linnéa Gustafsson OK Hällen 00:46:11 24,53
9 Lina Svärd IF Thor 00:46:22 24,86
11 Tilde Engberg Härnösands OK 00:46:29 25,07
11 Frida Hector Snättringe SK 00:46:29 25,07
13 Elin Edström Härnösands OK 00:47:04 26,12
14 Moa Alsiö Falköpings AIK OK 00:47:25 26,75
15 Lovisa Nord Sol Tranås 00:47:40 27,21
16 Lovisa Johansson Karlskrona SOK 00:48:00 27,81
17 Alva Ringi OK Kåre 00:48:12 28,17
18 Clara Dahl Härlövs IF 00:49:29 30,48
19 Lovisa Weiden Skåneslättens OL 00:50:28 32,26
20 Moa Hjorth Domnarvets GOIF 00:50:32 32,38
21 Katrin Sjödén Älvdalens IF OK 00:50:45 32,77
22 Alva Jonsson Långhundra IF 00:50:46 32,80
23 Maja Kindlund OK Tranan 00:51:14 33,64
24 Lovisa Lager Halmstad OK 00:51:16 33,70
25 Elin Lindblad OK Djerf 00:51:27 34,03
26 Cecilia Lindgren OK Kåre 00:56:13 42,64
27 Wilma Bergander Eksjö SOK 00:56:18 42,79
28 Petrina Costermans Järla Orientering 00:56:44 43,57
30 Astrid Norgren Stora Tuna OK 00:58:23 46,55
31 Elvira Silver Gävle OK 00:58:39 47,03
33 Alice Palmgren Sundsvalls OK 00:59:11 47,99
34 Elin Carlsson IK Trenne Ullared 00:59:55 49,31
35 Elvira Wildheim FK Friskus-Varberg 01:00:07 49,68
36 Linnea Skalberg Bredaryds SOK 01:00:27 50,28
37 Smilla Sandström Härnösands OK 01:01:04 51,39
38 Lisa Hallmén OK Tisaren 01:01:50 52,77
39 Linda Renner OK Södertörn 01:02:04 53,19
41 Elvira Forslund OK Renen 01:05:14 58,91
42 Julia Wanner Avesta OK 01:07:44 63,42
43 Anna Andersson Piteå IF 01:09:46 67,09
44 Moa Sjöberg Göteborg-Majorna OK 01:09:48 67,15
45 Linnea Bengtsson Falkenbergs OK 01:11:28 70,16
46 Elsa Ericsson FK Friskus-Varberg 01:13:14 73,35
47 Evelina Olsson OK Nackhe 01:18:41 83,18
48 Paulina Jägstedt Halmstad OK 01:19:22 84,42
49 Lovisa Ring Halmstad OK 01:28:39 101,17
50 Ellen Wiksten Gävle OK 01:38:01 118,08

Annonser

Bagheera