Svenska Orienteringsförbundet

Swedish League, #7, lång, final med Kuxaträffen, dag 2 - H14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Jesper Johansson OK Löftan 00:22:27 30,34
2 Jonas Carlsson Stora Tuna OK 00:24:41 40,67
2 Kalle Åkerman Sjöström Västerås SOK 00:24:41 40,67
4 Melker Lundin Katrineholms OK 00:25:54 46,29
5 Karl Lundin Katrineholms OK 00:25:57 46,52
6 Tobias Snell OK Renen 00:26:03 46,98
7 Benjamin Claesson Jönköpings OK 00:26:53 50,84
9 Melker Andersson OK Pan-Kristianstad 00:27:48 55,07
10 Arvid Björk Trollhättans SOK 00:27:58 55,84
11 Felix Silver Gävle OK 00:28:19 57,46
12 Oskar Vikström Sundsvalls OK 00:28:23 57,77
13 Anton Uller Kils OK 00:29:00 60,62
14 Hugo Kindborn OK Hällen 00:30:15 66,40
15 Melker Nordgren OK Kåre 00:30:17 66,55
16 Wille Långberg Hudiksvalls OK 00:30:21 66,86
17 Linus Täck OK Hammaren 00:30:36 68,02
18 Erik Brandt Domnarvets GOIF 00:30:50 69,10
19 Agust Kronkvist Örkelljunga FK 00:30:58 69,71
20 Jonne Liukkonen Sundsvalls OK 00:31:06 70,33
21 Seth Borglund Härnösands OK 00:31:38 72,79
22 Albin Gezelius IFK Mora OK 00:32:16 75,72
23 Arvid Lundqvist Halmstad OK 00:32:35 77,19
24 Ludvig Jarlemark IFK Lidingö SOK 00:33:11 79,96
25 John Wolgast Snättringe SK 00:33:27 81,19
26 Albin Persson Halmstad OK 00:34:28 85,89
27 Olle Melén Trollhättans SOK 00:34:36 86,51
28 Jakob Tedhamre Snättringe SK 00:34:51 87,66
29 Emil Boström OK Linné 00:35:38 91,28
30 Malte Johansson OK Hammaren 00:36:02 93,13
31 Albin Blomberg Segersta OK 00:36:33 95,52
32 Emil Jägstedt Halmstad OK 00:38:01 102,30
33 Tore Palmgren Sundsvalls OK 00:38:19 103,69
34 Arvid Feil Lindmark Skellefteå OK 00:38:23 104,00
35 Martin Rinnbäck OK Ravinen 00:39:26 108,85
36 Jacob Wolgast Snättringe SK 00:40:27 113,55
37 Elmer Ögren Karlsbyhedens IK 00:40:28 113,63
38 Gustav Björklund IFK Enskede 00:41:09 116,79
39 Felix Abrahamsson Halmstad OK 00:41:30 118,41
40 Axel Flordal Katrineholms OK 00:41:46 119,64
41 Axel Lundgren Sundsvalls OK 00:42:35 123,41
42 Anders Widlund IFK Lidingö SOK 00:42:53 124,80
43 Albin Björk OK Hammaren 00:45:13 135,59
44 Nils Forsberg Rundström IFK Enskede 00:46:06 139,67
45 Elis Sandberg Alfta-Ösa OK 00:47:41 146,99
46 Ludde Blom IFK Enskede 00:55:28 182,97
47 Carl Hedegård OK Kolmården 00:55:32 183,28
48 Simon Lilja IFK Lidingö SOK 00:57:21 191,68
49 Isak Berggren Gävle OK 01:05:34 229,66
50 Joel Owén Valbo AIF 01:10:35 252,85
51 Adrian Hansson Bånga Alfta-Ösa OK 01:20:02 296,54
Eskil Fläck Grycksbo IF OK
Erik Lidström Lauri Snättringe SK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr