Svenska Orienteringsförbundet

Nyköpingsorienteringen - D16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Lina Svärd IF Thor 00:41:24 8,63
2 Hanna Lagerberg OK Södertörn 00:42:17 10,08
3 Linda Renner OK Södertörn 00:44:06 13,05
4 Ylva Sandén OK Södertörn 00:44:21 13,46
5 Tove Ekström Linköpings OK 00:44:25 13,57
6 Amanda Kleijn Södertälje-Nykvarn OF 00:45:26 15,24
7 Tilde Backlund OK Södertörn 00:46:00 16,17
8 Lovisa Längheim Tullinge SK 00:46:13 16,52
9 Ronja Hugg Forsa OK 00:46:17 16,63
10 Alva Ringi OK Kåre 00:47:15 18,22
11 Anna Johnsson Skogspojkarnas OK 00:47:57 19,36
12 Ella Sjöberg Tullinge SK 00:48:20 19,99
13 Lotten Sandén OK Södertörn 00:48:21 20,02
14 Frida Zeijlon OK Hällen 00:49:00 21,08
15 Signe Nilsson Nyköpings OK 00:49:05 21,22
16 Tove Pettersson OK Roxen 00:49:16 21,52
17 Maja Mörth Leksands OK 00:49:24 21,74
18 Beatrice Eriksson OK Hällen 00:50:25 23,41
19 Lotta Weyhenmeyer IF Thor 00:50:52 24,14
20 Vilma Svantesson OK Pan-Kristianstad 00:51:40 25,46
21 Lovisa Wigertz Långhundra IF 00:51:49 25,70
22 Alva Jonsson Långhundra IF 00:52:32 26,88
23 Sofia Damne Bromma-Vällingby SOK 00:53:45 28,87
24 Elin Bjessmo Bromma-Vällingby SOK 00:54:32 30,15
25 Malva Eveborn OK Roxen 00:56:21 33,13
26 Lovisa Tunesson Skogspojkarnas OK 00:56:55 34,06
27 Veronica Redtzer Attunda OK 00:57:36 35,18
28 Tilda Andersson Tullinge SK 00:58:39 36,90
29 Tyra Alm Järla Orientering 00:58:40 36,93
30 Frida Sahlman Linköpings OK 00:59:18 37,97
31 Elin Dahlmark Västerås SOK 01:00:38 40,15
32 Klara Berglund Västerås SOK 01:02:05 42,53
33 Alva Lindell IF Thor 01:03:57 45,59
34 Katarina Norrby OK Södertörn 01:07:07 50,78
35 Lovisa Larsson Tullinge SK 01:11:46 58,40
36 Johanna Breivold Västerås SOK 01:12:47 60,07
37 Isa Lundqvist Järfälla OK 01:15:54 65,17
38 Sara Mouazzen Västerås SOK 01:17:15 67,39
39 Sofia Zilling OK Södertörn 01:18:24 69,27
40 Elsa Limbäck Västerås SOK 01:21:32 74,41
41 Linnéa Gustafsson OK Hällen 01:23:49 78,15
42 Ellinor Björklund Järfälla OK 01:24:33 79,35
43 Lisa Hallmén OK Tisaren 02:05:58 147,24
Emma Eriksson OK Kolmården
Klara Möller OK Linné
Agnes Broman OK Roslagen
Petrina Costermans Järla Orientering
Wilma Larsson OK Tor

Annonser

Bagheera