Svenska Orienteringsförbundet

Svenska Orienteringsförbundet, Örebro Läns Oriente - D60

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Margareta Svensson OK Vilse 87 00:38:48 26,56
2 Lena Granefelt OK Tyr 00:40:40 31,80
3 Maj-Britt Byström Rävetofta OK 00:43:10 38,82
4 Louise-Marie Nilsson OK Klemmingen 00:44:53 43,65
5 Britt-Marie Magnusson Laholms IF OK 00:44:58 43,88
6 Britt-Marie Larsson SOK 68 00:44:59 43,93
7 Gun-Britt Fransson Emmaboda Verda OK 00:45:39 45,80
8 Margareta Ahlqvist Sundbybergs IK 00:45:42 45,94
9 Eva Halvarson OK Kåre 00:47:27 50,85
10 Inger Löfgren Stora Tuna OK 00:47:45 51,70
11 Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK 00:48:16 53,15
12 Bigge Bengtsson Stigmännen Karlshamns OK 00:48:26 53,62
13 Lena Stenberg IFK Umeå 00:48:46 54,55
14 Margareta Hagstedt Väsby OK 00:48:52 54,83
16 Maria Ehn Tullinge SK 00:50:05 58,25
17 Kristina Nygren-Frisk Attunda OK 00:51:50 63,16
18 Ulla Lindell OK Hällen 00:51:53 63,30
20 Lisbeth Carlsson Vaggeryds SOK 00:52:23 64,71
21 Pirkko Stenerhag Västerbergslagens OL 00:53:52 68,87
22 Kerstin Eriksson Björkfors GOIF 00:53:54 68,97
23 Ros-Mari Karlsson Nybro OK 00:54:08 69,62
24 Vivianne Holgersson OK Måsen 00:54:28 70,56
25 Eva Trangius OK Tyr 00:54:45 71,35
26 Anne-Marie Tiveljung IK Gandvik 00:55:02 72,15
27 Inga-Lisa Axenborg Göteborg/Majorna OK 00:55:50 74,40
28 Ulla Gummeson Väsby OK 00:56:12 75,43
29 Anita Ljungberg Umeå OK 00:56:36 76,55
30 Siv Frodin Köping-Kolsva OK 00:57:01 77,72
31 Inger Lorentzson Sundsvalls OK 00:58:24 81,60
32 Lena Fritzell IF Rigor 00:58:59 83,24
33 Gertrud Wilhelmsson Stigfinnarna 00:59:23 84,37
35 Margareta Sjöberg Lunds OK 00:59:51 85,68
36 Elke Wilke-Günther Tierps SOK 00:59:55 85,86
38 Elisabeth Rosén Göteborg/Majorna OK 01:00:20 87,03
40 Vanja Gummesson Nybro OK 01:01:20 89,84
42 Lotta Börjesson Sävedalens AIK 01:03:27 95,79
43 Lisa Kumlin Växjö OK 01:03:32 96,02
44 Birgitta Norlin Rimbo SOK 01:03:37 96,25
47 Eva Johansson Kungälvs OK 01:03:56 97,14
48 Lilly Britt Hanses IK Jarl Rättvik 01:04:55 99,91
49 Eva Britt Martner Tolereds Allmänna IK 01:05:21 101,12
50 Eva Margareta Inger Ericson Ölmstads IS 01:05:35 101,78
51 Margareta Löfqvist Västerås SOK 01:05:45 102,25
52 Ewa Nordlund Länna IF 01:06:09 103,37
53 Irene Öhling Ärla IF 01:08:53 111,04
54 Eva-Britt Johansson SOK Viljan 01:10:41 116,10
56 Karin Elfman IF Marin Väst 01:12:13 120,41
57 Britt Marie Pers IK Jarl Rättvik 01:13:33 124,15
58 Ingrid Tengeland IK Gandvik 01:13:47 124,81
59 ylva nilsson Vallentuna-Össeby OL 01:13:51 124,99
62 Siv Rödström OK Skogsstjärnan 01:15:17 129,02
63 Kicki Sander Björkfors GOIF 01:18:40 138,52
64 Britt Åkesson Hässleholms OK 01:20:48 144,51
66 Kristin Lindberg Lunds OK 01:24:59 156,26
67 Barbro Börjeson Sigtuna OK 01:33:32 180,27
68 Kristina Eriksson Länna IF 01:38:21 193,80
Marianne Sellgren Sigtuna OK 16:39:00 300,00

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF