Svenska Orienteringsförbundet

Svenska Orienteringsförbundet, Örebro Läns Oriente - D65

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Birgitta Johansson Kristinehamns OK 00:36:29 32,99
2 Lena Leandersson Älvdalens IF OK 00:36:32 33,17
3 Sonja Jedar Åkers IF 00:41:36 50,56
4 Anita Johansson OK Tor 00:41:44 51,02
5 Ingrid Hermansson IK Ymer 00:42:53 54,97
6 Kaarina Voudinmäki Mullsjö SOK 00:43:51 58,28
7 Inga Johansson Nyköpings OK 00:44:25 60,23
8 Berit Ivehag Främmestads IK 00:44:52 61,77
9 Helen Andertoft Markaryds FK 00:44:57 62,06
10 Marianne Hamilton Enebybergs IF 00:46:27 67,21
11 Gull Svensson Tockarps IK 00:46:32 67,50
12 Inga Lisa Nordqvist Västerbergslagens OL 00:47:18 70,13
13 Margareta Haraldsson Sigtuna OK 00:47:34 71,04
14 Kerstin Ernvid Ulricehamns OK 00:48:03 72,70
15 Åsa Törnström Storviks IF 00:48:17 73,50
16 Margareta Larsson OK Njudung 00:48:31 74,31
17 Britt Forsell Pirozzi Lunds OK 00:49:32 77,80
18 Eva Lindgren Linköpings OK 00:49:43 78,42
19 Margareta Skoog Valbo Allmänna IF 00:50:04 79,63
20 Eva Isaksson OK Skogshjortarna 00:50:09 79,91
20 Evy Nord Södertälje IF 00:50:09 79,91
22 Britta Larsson OK Frisene 00:50:21 80,60
23 Gullevi Svensson Ronneby OK 00:50:29 81,06
24 Britt Rangert IK Ymer 00:51:22 84,09
25 Laila Näslund Timrå SOK 00:51:32 84,66
26 Britt-Marie Sjöberg OK Tor 00:51:39 85,06
27 Birgitta Klang Långhundra IF 00:51:45 85,41
28 Gunvor Jonsson Vänersborgs SK 00:53:43 92,16
29 Ulla Ling Jönköpings OK 00:54:48 95,88
30 Berit Byström OK Virdarna 00:54:49 95,93
31 Ann-Margret Persson Gävle OK 00:54:51 96,05
32 Lotta Granholm Linköpings OK 00:55:18 97,59
34 Ingalill Westberg SK Trim/Virsbo 00:55:43 99,02
36 Kerstin Bengtsson Motala AIF OL 00:56:10 100,57
37 Monica Lindkvist Möller Södertälje-Nykvarn OF 00:56:12 100,68
38 Lena Timner Umeå OK 00:56:27 101,54
39 Elisabeth Kimell Gotlands Bro Orienteringsklubb 00:56:29 101,66
40 Kajsa Borg Södertälje-Nykvarn OF 00:56:42 102,40
42 Britt Bölenius OK Branten 00:57:54 106,52
43 Ulla Nilsson SOK Viljan 00:59:03 110,47
44 Torill Svendsen Lunds OK 00:59:09 110,81
45 Lillemor Lorén OK Frisene 00:59:34 112,24
46 Berit Gustavsson Södertälje IF 01:00:01 113,79
48 Berit Edengren Nyköpings OK 01:00:27 115,27
49 Rose-Marie Karlsson Köping-Kolsva OK 01:00:45 116,30
50 Anne-Marie Byström Sidensjö IK 01:01:25 118,59
51 Solbritt Gustafsson OK Virdarna 01:03:00 124,03
52 Marina Wästlund Västvärmlands OK 01:03:02 124,14
53 Eva Kjellman Vandrarringen 01:03:03 124,20
54 Kerstin Elf Ölmstads IS 01:03:38 126,20
56 Birgitta Margareta Birath IBM-Klubben 01:06:31 136,10
57 Karin Tibbelin Turebergs IF 01:10:30 149,78
58 Birgitta Ericsson Köping-Kolsva OK 01:12:54 158,01
59 Inger Green Sjövalla FK 01:16:52 171,63
61 Margareta Adamsson Halmstad OK 01:20:14 183,19
62 Birgitta Nylund Järfälla OK 01:50:50 288,24

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF