Svenska Orienteringsförbundet

Nyköpingsorienteringen - H14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Philip Forngren Täby OK 00:34:49 35,64
2 Isak Anängen Nyköpings OK 00:38:19 46,60
3 Johan Lundbäck Järfälla OK 00:40:10 52,40
4 Edvin Hellsten Nyköpings OK 00:41:06 55,32
5 Hugo Kindborn OK Hällen 00:41:16 55,85
6 Karl Lundin Katrineholms OK 00:41:41 57,15
7 Isak Gelius Snättringe SK 00:41:44 57,31
8 Mattis Nilsson NAIS Orienteringsklubb 00:42:43 60,39
9 Erik Lidström Lauri Snättringe SK 00:44:03 64,57
10 Emil Ahlström Västerås SOK 00:44:59 67,49
11 Malte Eveborn OK Roxen 00:45:24 68,79
12 Emil Sone Attunda OK 00:46:15 71,46
13 Samuel Lindén Attunda OK 00:46:49 73,23
14 Albin Hjellström IK Hakarpspojkarna 00:48:40 79,03
15 Hjalmar Sandberg OK Älvsjö-Örby 00:48:55 79,81
16 Erik Bovallius Järfälla OK 00:49:08 80,49
17 Tobias Sjöstedt OK Måsen 00:49:49 82,63
18 William Grunder Järfälla OK 00:50:29 84,72
19 Alfred Längheim Tullinge SK 00:51:07 86,70
20 Manne Hammarberg Järfälla OK 00:51:57 89,32
21 Alfons Peterson OK Denseln 00:52:52 92,19
22 Simon Wahlnäs OK Linné 00:55:02 98,98
23 Erik Ling Jönköpings OK 00:55:16 99,71
24 Timothy Arkwall-Lindqvist Järla Orientering 00:55:42 101,06
25 Kasper Lagerström Nyköpings OK 00:55:46 101,27
26 Axel Lindgren Nyköpings OK 00:58:10 108,79
27 Erik Johnsson OK Kolmården 00:58:36 110,15
28 Filip Storell Haninge SOK 00:58:38 110,25
29 Martin Sandqvist Västerås SOK 00:58:45 110,62
30 Isak Westring Järfälla OK 00:59:21 112,50
31 Olle Pettersson Gradin Attunda OK 01:00:11 115,11
32 Andreas Holmqvist Nyköpings OK 01:00:27 115,95
33 Hampus Hatlen Tullinge SK 01:01:29 119,18
34 Albin Hainke Snättringe SK 01:01:40 119,76
35 Christoffer Lindgren OK Kåre 01:01:42 119,86
36 Tobias Dahlmark Västerås SOK 01:03:01 123,99
37 Theodor Brabie Järfälla OK 01:08:25 140,90
38 Arvid Bylund IF Thor 01:09:57 145,71
39 Vincent Wipp Järla Orientering 01:12:48 154,64
40 Jakob Gadefors Nau Haninge SOK 01:13:23 156,46
41 Emil Karlsson Väsby OK 01:23:53 189,36
42 Ludwig Berglind OK Södertörn 01:28:03 202,41
43 Mattis Sandén OK Södertörn 01:31:55 214,53
44 Gustav Norberg OK Hällen 01:40:35 241,68
Martin Rinnbäck OK Ravinen
Elliot Angelsiöö OK Linné
Elmer Ögren Karlsbyhedens IK
Sverre Röjgård OK Kolmården
Ludvig Sigrand OK Södertörn
Tamás Szüts Västerås SOK
Anton Börjesson OK Måsen

Annonser

Bagheera