Svenska Orienteringsförbundet

Årsundarundan - D16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Tove Pettersson OK Roxen 00:25:34 9,64
2 Tilde Backlund OK Södertörn 00:25:45 10,13
3 Sara Granstedt IK Hakarpspojkarna 00:27:24 14,55
4 Tilda Östberg Stora Tuna OK 00:30:02 21,60
5 Katrin Sjödén Älvdalens IF OK 00:30:08 21,87
6 Frida Vikström Sundsvalls OK 00:31:28 25,44
7 Clara Dahl Härlövs IF 00:34:37 33,87
8 Linnéa Gustafsson OK Hällen 00:34:55 34,68
9 Linda Renner OK Södertörn 00:35:00 34,90
10 Maja Kindlund OK Tranan 00:35:03 35,03
11 Lovisa Johansson Karlskrona SOK 00:35:10 35,35
12 Matilda Larsson OK Hällen 00:35:43 36,82
13 Elvira Wildheim FK Friskus-Varberg 00:35:53 37,27
14 Signe Nilsson Nyköpings OK 00:36:20 38,47
15 Alva Jonsson Långhundra IF 00:36:23 38,60
16 Lovisa Weiden Skåneslättens OL 00:36:54 39,99
17 Petrina Costermans Järla Orientering 00:37:34 41,77
18 Wilma Bergander Eksjö SOK 00:37:39 42,00
19 Linnea Skalberg Bredaryds SOK 00:37:41 42,09
20 Lotten Sandén OK Södertörn 00:37:56 42,76
21 Magdalena Nilsson Högåkers OK 00:38:16 43,65
22 Ella Sjöberg Tullinge SK 00:38:32 44,36
23 Moa Karlsson Storviks IF 00:39:00 45,61
24 Sofie Fröjd Sundsvalls OK 00:39:02 45,70
25 Cecilia Lindgren OK Kåre 00:39:12 46,15
26 Frida Zeijlon OK Hällen 00:40:40 50,07
27 Alva Rytther Västerbergslagens OL 00:40:45 50,30
28 Linnea Bengtsson Falkenbergs OK 00:40:50 50,52
29 Moa Sjöberg Göteborg-Majorna OK 00:42:44 55,61
30 Elin Carlsson IK Trenne Ullared 00:43:34 57,84
31 Julia Gunnarsson Malungs OK Skogsmårdarna 00:44:05 59,22
32 Lovisa Ring Halmstad OK 00:44:48 61,14
33 Lovisa Lager Halmstad OK 00:45:16 62,39
34 Clara Spik Leksands OK 00:47:01 67,08
35 Louise Lindström OK Hammaren 00:47:31 68,42
36 Elvira Forslund OK Renen 00:49:49 74,58
37 Therese Ekman Finspångs SOK 00:50:49 77,25
38 Lovisa Nord Sol Tranås 00:51:20 78,64
39 Elsa Ericsson FK Friskus-Varberg 00:52:05 80,65
40 Elvira Silver Gävle OK 00:52:52 82,74
41 Anna Andersson Piteå IF 00:52:54 82,83
42 Evelina Olsson OK Nackhe 00:53:29 84,39
43 Alice Palmgren Sundsvalls OK 00:57:09 94,21
44 Heidi Fors OK Grip 01:07:29 121,88
45 Ellen Wiksten Gävle OK 01:09:46 128,00
Felicia Svedjerot Gävle OK

Annonser